יצירת אב טיפוס » חיתוך בלייזר CO2
חיתוך בלייזר CO2

חיתוך בלייזר CO2


Be-Cu מספקת לישראל פתרונות חיתוך וייצור בלייזר שיתאימו לרוב המוחלט של צרכי החברה שלך. אנו מציעים שני סוגים שונים של חיתוך לייזר – צוות המפעילים שלנו מיומן בלייזרי CO2 ולייזרי סיבים כדי ליצור את החיתוכים המושלמים לצרכי חיתוך המתכת שלך. קרא כיצד הצוות שלנו יכול לספק לעסק שלך את החיתוך והייצור הטובים ביותר בלייזר ב-Chin'ahina. תהליך חיתוך לייזר CO2 מאפשר לנו לחתוך פרופיל מדויק מאוד של האובייקט. כדי להבטיח שלמות, כל לייזר נשלט CNC. המחשב והמפעיל עובדים יחד כדי ליצור חיתוכים מדויקים ביותר. היתרון העיקרי בשימוש בחיתוך בלייזר CO2 הוא שכל קצוות חתוכים בגימור איכותי. אנו בטוחים שכל פריט שתקבל יעמוד במפרט המדויק שלך. שלח לנו דוא"ל עוד היום בכתובת [email protected] כדי ללמוד עוד על השירותים שלנו, או בקר ב-Be-Cu.com באינטרנט כדי ללמוד עוד על החברה שלנו.

כיצד פועלות מכונות חיתוך בלייזר CO2?


מכונות CO2 מודרניות מייצרות קרן לייזר בצינור זכוכית אטום ומלא בפחמן דו חמצני. זרם גבוה נשלח דרך הצינור, שיוצר תגובה עם ה-CO2, המגביר את האנרגיה של חלקיקי הגז כך שהם מייצרים אור. כאשר אתה יוצר אור עם רמת בהירות זו, תוצר הלוואי הוא חום עז. החום הזה חזק מספיק כדי להמיס חומרים עם נקודות התכה גבוהות מאוד.

בקצה אחד של הצינור יש מראה רפלקטיבית חלקית ומראה רפלקטיבית מלאה בצד השני. האור מוחזר לאחור וקדימה לאורך הצינור. מראות אלו עוזרות להעצים את האור כך שיוכל לאדות את רוב החומרים. ברגע שהאור בהיר מספיק, הוא עובר דרך המראה הרפלקטיבית חלקית. המראה המלאה מנחה את קרן הלייזר אל מחוץ לצינור ואל תת-קבוצת מראות שבהן משתמשת המכונה ליצירת העיצוב הרצוי.

המראה הסופית נמצאת בחלק הפנימי של ראש הלייזר, והיא מכוונת את הלייזר דרך עדשת הפוקוס אל החומר שאתה עובד עליו. תפקידה של עדשת המיקוד הוא לחדד את מסלול הלייזר כך שהוא מתמקד בנקודה מדויקת. תהליך המיקוד הנוסף הזה הוא מה שהופך חותך לייזר CO2 מסוגל לייצר גימורים מדויקים ונקיים כל כך על מגוון רחב של חומרים.

המכונה מכילה גם מערכת בקרה מספרית ממוחשבת המאפשרת לה למקם את ראש הלייזר לכל הכיוונים מעל מיטת העבודה. זה עובד לצד המראות ועדשת המיקוד כך שהקרן יכולה ליצור צורות שונות מבלי לאבד דיוק או כוח. הלייזר יכול להידלק ולכבות במהירות מדהימה, מה שמאפשר למפעילים לחרוט עיצובים יפים ומורכבים.

מה אפשר לעשות עם חותך לייזר?


ישנן שלוש פונקציות עיקריות שתוכל לבצע באמצעות מכונת חיתוך לייזר פחמן דו חמצני: חיתוך, חריטה וסימון.

גְזִירָה

כאשר אתה משתמש בלייזר כדי לחתוך, הקרן עוברת את כל הדרך דרך החומר של המצע שבחרת. חיתוכים בלייזר נוטים להיות נקיים ומדויקים במיוחד, אם כי זה תלוי בחומר שבו אתה משתמש. לדוגמה, קצוות עץ נוטים להיות בעלי גימור כהה יותר מהצבע המקורי של העץ. אחד החומרים הטובים ביותר לחיתוך בלייזר הוא אקריליק בעל גימור מבריק וחלק מקסים, ללא שינוי צבע.

צִיוּן

סימון הוא הקצה השני של הספקטרום מחיתוך. במקום להמיס או להסיר את החומר, זה פשוט משנה את פני השטח. הפעם היחידה שתשתמש בלייזר CO2 לסימון תהיה אם המצע שבחרת היה מתכת. כדי לגרום לזה לעבוד, תשתמש בפתרון סימון כדי לקדם את החומר. לאחר התייבשות, הוא מגיב עם קרן הלייזר כדי להשאיר סימן קבוע.

חֲרִיטָה

חריטה היא אולי השימוש הפופולרי ביותר כיום עבור אנשי מקצוע בחיתוך לייזר מכיוון שהיא מאפשרת להם להתאים אישית כמעט כל דבר. כאשר אתה חורט באמצעות לייזר CO2, אתה מסיר את השכבה העליונה מבלי לחתוך את כל הדרך דרך האובייקט. ממחזיקי מפתחות ועד כלי זכוכית וביגוד, יש הרבה שאתה יכול לעשות עם אחד כזה.

יצירת עיצובים לחריטה או חיתוך בלייזר


אחת הדרכים הטובות ביותר לחשוב על מכונת חיתוך לייזר היא ככלי דומה מאוד למדפסת הזרקת דיו. הציוד מגיע עם דרייברים ספציפיים המאפשרים להמיר תמונה מהמחשב לקובץ שחותך הלייזר מסוגל לקרוא. כאשר עובדים עם מכונה זו, עליך להבין את ההבדל בין תמונות רסטר לתמונות וקטוריות.

תמונות וקטור מאחסנות את הצבעים והקווים כנוסחאות מתמטיות. חלק מסוגי הקבצים הווקטוריים כוללים את Adobe Illustrator, CorelDRAW, DWG, DXF, PDF, EPS ו-SVG.

תמונות רסטר מפוקסלות, כלומר התמונות מורכבות מהרבה ריבועים זעירים. סוגי הקבצים כוללים GIF, PNG ו-JPG.

אתה יכול לשנות את קנה המידה של תמונות וקטוריות למעלה ולמטה מבלי לפגוע באיכות, אבל תמונות רסטר יתחילו להתפקס ולהיראות מעוותות בנקודת הגדלה מסוימת.

קובץ חיתוך בלייזר

לחיתוך לאורך כל החומר, מכונת חיתוך הלייזר דורשת נתיב וקטור כקובץ הקלט. הלייזר יחתוך רק גרפיקה וקטורית בעובי קווים זעירים. זה לא יחתוך גרפיקה אחרת כמו קווים עבים יותר או צורות מוצקות.

קובץ חריטה בלייזר

אפשר להבחין בין תמונות וקטור ורסטר עם מכונת חיתוך לייזר CO2. חריטה וקטורית זהה למעשה לחיתוך, אלא שהלייזר מסיר רק חלק מהחומר במקום לאידוי לאורך כל הדרך.

ניתן לבצע חריטת רסטר באמצעות קובץ תמונה וקטור או רסטר. בעבודה מסוג זה, הלייזר חורט את התמונה פיקסל אחר פיקסל, שורה אחר שורה. זה דומה לאופן שבו מדפסת הזרקת דיו מורחת דיו על פיסת נייר – אלא שהלייזר מסיר את פני החומר במקום לכתוב עליו משהו.

כיצד להשתמש בחותך לייזר

כשהעיצוב שלך מוכן בפורמט הקובץ שבחרת, הגיע הזמן להתחיל לעבוד. אתה יכול לעשות דברים מדהימים ברצינות במהירות שיא עם מכונת סימון לייזר, אבל עד כמה שהיא חזקה, זה גם מסוכן.

לפני ביצוע כל עבודה עם אחד מהכלים הללו, קרא ביסודיות את הוראות הבטיחות וודא שאתה מבין אותן. חשוב גם שתבינו שלייזר CO2 הוא אינפרא אדום, מה שאומר שהוא אינו גלוי לעין האנושית. כל הנקודות האדומות שאתה יכול לראות הן בדרך כלל כלים למיקום בניגוד לקרן הלייזר עצמה.

היכונו להצלחה

ראשית, תצטרך לבדוק שהעיצוב שלך מתאים לאזור העבודה כדי שתוכל לקצץ אותו בחזרה במידת הצורך. כמו כן, מומלץ להביא מעט חומר חילוף לכל מקרה, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתה משתמש בחותך לייזר.

למרות שמכונת חיתוך הלייזר היא מבחינה טכנית הכלי היחיד שאתה צריך לעבודה, מומלץ להחזיק את הדברים הבאים בהישג יד:

  • קליפרים או סרט מדידה: הגיוני לדייק בכל הנוגע למדידת מידות וביצוע בקרת איכות.
  • מסקינג טייפ: הדביקו חומרים קלים והשתמשו בו על חומרים נדיפים כדי למנוע כתמי צריבה.
  • סכין שימוש: חתוך את החומרים שלך לגודל לפני הנחתם באזור העבודה שבו נמצא חותך הלייזר.
  • ודא שההגדרות נכונות

ישנן שלוש הגדרות קריטיות כשמדובר בשימוש במכונת חיתוך לייזר:

  • פוקוס: בתוך ראש הלייזר, יש עדשת פוקוס שמבטיחה שהגימור הסופי נקי וחלק. נקודת המוקד צריכה להיות על או מעט מתחת למשטח החומר. ככזה, אתה צריך לוודא שהחומר תמיד נמצא במרחק מסוים מהעדשה – זה משתנה בהתאם למכונה האישית.
  • מהירות: הגדרת המהירות קובעת כמה מהר זז ראש הלייזר – לחריטה וחיתוך של חומרים דקים יותר, יש להגדיר את המהירות קרוב למקסימום.
  • כוח: יהיה עליך להגדיר את הספק הפלט של הלייזר בכל מקום בין 0 ל-100%. הספק גבוה הוא אידיאלי עבור חומרים עבים, והספק נמוך מתאים יותר לחיתוך או חריטה של חומרים דקים כמו נייר.
יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general