יצירת אב טיפוס » חיתוך בחוט

חיתוך בחוט


עיבוד שבבי תיל (Wire Electrical Discharge Machining) הוא תהליך עיבוד מיוחד המשתמש בפריקות חשמליות כדי לעצב או לחתוך חומר עבודה. זה ידוע גם בשם EDM חתוך תיל, חיתוך תיל, או סתם EDM תיל. טכניקת עיבוד זו שימושית במיוחד לייצור צורות מורכבות ומסובכות בחומרים קשים ומוליכים.

במילים אחרות, החוט נושא צד אחד של המטען, וחומר העבודה, שחייב להיות חומר מוליך, נושא את הצד השני של המטען. כשהשניים מתקרבים, מטען חשמלי חם מקפיץ את הפער וממיס חתיכות זעירות מהמתכת.הניצוץ החשמלי הוא כלי החיתוך לחיתוך החומר בצורה הרצויה. בנוסף, תהליך ה-EDM החוט כולל מים מופחתים כדי לשלוט בתהליך ולשטוף חלקיקים זעירים שהוסרו.

אם אתה רוצה לראות עוד מוצרים לחיתוך תיל, אנא לחץ: https://be-cu.com/wire-cutting/

תהליך עיבוד תיל EDM


תהליך עיבוד ה-Wire EDM כולל מספר שלבים, משלב ההתקנה ועד העיבוד בפועל. להלן סקירה כללית של השלבים העיקריים:

עיצוב ותכנות:

התהליך מתחיל בתכנון החלק או הרכיב המיועד לעיבוד. תוכנת CAD (Computer Aided Design) משמשת לעתים קרובות למטרה זו.
לאחר השלמת העיצוב, נעשה שימוש בתוכנת CAM (Computer Aided Manufacturing) ליצירת תוכנית המנחה את מכונת ה-Wire EDM כיצד לחתוך את הצורה הרצויה.

הגדרת חלקי עבודה:

חומר העבודה, עשוי בדרך כלל מחומר מוליך כמו מתכת, מאובטח במכונת Wire EDM.
חומר העבודה ואלקטרודת החוט שקועים בנוזל דיאלקטרי, בדרך כלל מים מופחתים, המסייעים בשטיפה של הפסולת שנוצרת במהלך תהליך העיבוד.

הגדרת מכונה:

מכונת ה-Wire EDM מוגדרת עם הכלים והפרמטרים המתאימים.
זה כולל התקנת אלקטרודת החוט הדקה והטעונה חשמלית וקביעת הגדרות המכונה כגון כוח, מתח ומהירות.

תהליך חיתוך:

מכונת ה-Wire EDM, מונחית על ידי מערכת ה-CNC, מעבירה את אלקטרודת החוט דרך חומר העבודה.
הפרש פוטנציאל מוחל בין החוט לחומר העבודה, ויוצר פריקות חשמליות (ניצוצות) במרווח הקטן ביניהם.
החום העז שנוצר מהניצוצות ממיס או מאדה את החומר, והחומר המותך נשטף על ידי הנוזל הדיאלקטרי.

בקרה וניטור:

לאורך תהליך החיתוך, מערכת ה-CNC עוקבת ומתאימה פרמטרים שונים על מנת להבטיח דיוק ודיוק.
לכמה מכונות Wire EDM מתקדמות עשויות להיות מערכות השחלה ומתיחה אוטומטיות של חוטים כדי לשפר את היעילות.

גימור ובדיקה:

לאחר השלמת העיבוד, חומר העבודה עשוי לעבור תהליכי גימור נוספים במידת הצורך.
ניתן להשתמש בכלי וטכניקות בדיקה, כגון מכונות מדידת קואורדינטות (CMMs), כדי לוודא שהחלק הסופי עומד במפרטים הנדרשים.

סינון ומיחזור מים מופלים:

הנוזל הדיאלקטרי המשמש במהלך התהליך עשוי להכיל פסולת וחלקיקים מהחומר המעובד. למכונות רבות של Wire EDM יש מערכות סינון להסרת זיהומים, וחלק מהמכונות מצוידות במערכות למיחזור ושימוש חוזר במים המנוזלים.

לאחר עיבוד:

בהתאם לדרישות הספציפיות של החלק, ניתן לבצע שלבי עיבוד לאחר עיבוד כגון טיפול בחום, ציפוי או עיבוד שבבי נוסף.
תהליך Wire EDM ידוע ביכולתו לייצר צורות מדויקות ומסובכות ביותר עם בלאי מינימלי של הכלים. הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשיות שבהן יש חשיבות מכרעת לדיוק וגיאומטריות מורכבות, כגון תעופה וחלל, רפואי וייצור כלים ומוות.

יישומים לעיבוד תיל EDM


עיבוד תיל חשמלי (Wire EDM) הוא תהליך עיבוד מדויק המנצל פריקות חשמליות לעיצוב וחיתוך חומרים מוליכים. שיטה זו נמצאת בשימוש נרחב בתעשיות שונות בשל יכולתה לייצר רכיבים מורכבים ומדויקים. היישומים לעיבוד שבבי Wire EDM מגוונים וכוללים את הדברים הבאים:

 • ייצור כלים וקוביות: Wire EDM נמצא בשימוש נרחב בתהליכי ייצור כלים וקוביות. הוא מאפשר חיתוך מדויק של צורות וקווי מתאר מורכבים בחומרים מוקשחים, המאפשר ייצור של תבניות, תבניות ואגרוף בדיוק יוצא דופן.
 • רכיבי תעופה וחלל: תעשיית התעופה והחלל דורשת רכיבים בעלי סובלנות הדוקה וגיאומטריות מורכבות. Wire EDM משמש לייצור רכיבי תעופה וחלל קריטיים, כגון להבי טורבינה, חרירי דלק וחלקי מנוע מורכבים.
 • ייצור מכשור רפואי: בתחום הרפואי, שבו הדיוק הוא מעל הכל, Wire EDM משמש לייצור מכשירים כירורגיים, שתלים רפואיים ורכיבים שונים עבור מכשור רפואי. היכולת שלו לעבוד עם חומרים ביו תואמים הופכת אותו לאידיאלי עבור יישומים רפואיים.
 • תעשיית האלקטרוניקה: Wire EDM היא חלק בלתי נפרד בייצור רכיבים אלקטרוניים, במיוחד בייצור של מחברים, גלגלי שיניים קטנים וחלקים מורכבים עבור מוצרי אלקטרוניקה. הדיוק והיכולת שלו לעבוד עם חומרים מוליכים הופכים אותו למתאים לייצור אלקטרוניקה.
 • ייצור חלקי רכב: תעשיית הרכב מסתמכת על Wire EDM לייצור חלקים מדויקים, כגון גלגלי שיניים, רכיבי הילוכים ותבניות הזרקה לחלקי פלסטיק. התהליך מבטיח חזרה ודיוק גבוהים בייצור רכיבי רכב קריטיים.
 • פיתוח אב טיפוס: Wire EDM היא שיטה מועדפת ליצירת אב טיפוס מהיר וייצור של רכיבים חד פעמיים או בנפח נמוך. היכולת שלו לחתוך צורות מורכבות עם בלאי מינימלי של הכלים הופכת אותו למתאים ליצירה מהירה של אבות טיפוס לפני ייצור המוני.
 • ייצור תבניות ותבניות: יצרני כלים ומוות משתמשים באופן נרחב ב-Wire EDM כדי ליצור תבניות ותבנית עבור תהליכי הזרקה, הטבעה וזיוף. הדיוק והפירוט העדין שניתן להשיג באמצעות Wire EDM תורמים לייצור עובש באיכות גבוהה.
 • מיקרו-עיבוד: Wire EDM מסוגל לבצע מיקרו-עיבוד, מה שהופך אותו למתאים ליצירת תכונות מורכבות ברכיבים בקנה מידה קטן. זה חיוני בתעשיות כמו מיקרואלקטרוניקה, שבהן נדרשים חלקים קטנים ומדויקים במיוחד.
 • רכיבי תעשיית האנרגיה: רכיבים המשמשים בתעשיית האנרגיה, כגון רכיבי טורבינת גז וחלקים מורכבים לייצור חשמל, נהנים מהיכולת של Wire EDM לעבוד עם חומרים עמידים בחום ובעלי חוזק גבוה.
 • ייצור תכשיטים: בתעשיית התכשיטים, שבה רווחים עיצובים מורכבים ומפורטים, Wire EDM משמש לחיתוך ועיצוב מתכות יקרות בדיוק גבוה. היא מאפשרת יצירת תכשיטים מורכבים ועדינים.
 • חיתוך מדויק של חומרים מוקשחים: חוט EDM יעיל במיוחד לחיתוך חומרים מוקשחים, כולל פלדות מוקשות וקרביד. זה עושה את זה בעל ערך בתעשיות שבהן נעשה שימוש נפוץ בחומרים מוקשחים, כגון בייצור של כלים מדויקים.
 • מדידים ומכשירי כיול: הדיוק והדיוק של Wire EDM הופכים אותו למתאים לייצור מדידים, מכשירי מדידה ורכיבים אחרים המשמשים בתהליכי כיול שבהם סובלנות הדוקה חיונית.

הרשימה יכולה להימשך עוד ועוד, מענף אחד למשנהו. חשבו על כל היישומים בעיבוד דיוק תעופה וחלל! תארו לעצמכם כמה חותכים מיוחדים עשויים על החוט. חשבו כמה חומרים אקזוטיים, כגון Inconel, שקשה מאוד לעיבוד, מעובדים בקלות על ידי חוט פליז קטן וקצת חשמל!

מתכנת/מפעיל מוכשר יכול לטפל ב-3 או 4 מכונות בו-זמנית, ובכך להוזיל עוד יותר את ההוצאות. עם המחסור הכרוני בעזרה מוסמכת זמינה וכוח העבודה המזדקן, הגיוני מתמיד להסתמך על ה-WEDM עבור עיבוד חיוני.

יחד עם מטלית EDM, מפעיל טוב יכול לנהל חלק גדול מתהליך ייצור תבניות הפלסטיק כולו. מחלקת EDM נמצאת בלב החנות וראויה לכבוד רב.

חנות מכונות דיוק בהתאמה אישית אמינה חשובה לייצור, והחוט אינו יוצא מן הכלל. הרבה חנויות תבניות קטנות יותר אינן יכולות להרשות לעצמן Sodick, Charmilles או Makino יוקרתיים, אבל הן יכולות לשלוח הרבה עבודה לשותף מהימן שיכול לספק תחת כמה לוחות זמנים תובעניים מאוד.

אנחנו, יצרנית תבניות סין שיש לנו מכונת Sodick EDM, מכונת CNC מהירה FANUC וציוד היי-טק אחר כדי לבצע את כל תהליך ייצור תבניות הפלסטיק בבית ולקחת שליטה מלאה על האיכות וזמן ההובלה, אם יש לך צרכי פרויקט תבניות פלסטיק וחלקים יצוקים, אתם מוזמנים לשלוח לנו מייל.

יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general