יצירת אב טיפוס » הזרקת פלסטיק » PC הזרקת פלסטיק
PC הזרקת פלסטיק

PC הזרקת פלסטיק


PC נקרא בדרך כלל פוליקרבונט. בגלל התכונות המכניות המצוינות שלו, זה ידוע בדרך כלל כפלסטיק חסין כדורים. להזרקת PC יש חוזק מכני גבוה, טווח טמפרטורות רחב, תכונות בידוד חשמלי טובות (ביצועי אנטי-קשת ללא שינוי), יציבות ממדי ושקיפות טובים וכו'.

הוא נמצא בשימוש נרחב במוצרי חשמל, מארז מונה חשמלי וחברי מבנה של מוצרים אלקטרוניים. ישנם מוצרים רבים שעברו שינוי של PC בדרך כלל מתווספים עם סיבי זכוכית, חומרי מילוי מינרליים, מעכבי אש כימיים ופלסטיקים אחרים. למחשב יש נזילות ירודה, והוא זקוק לטמפרטורות גבוהות בעת עבודה על הזרקת המחשב.

תהליך הזרקת PC


עיבוד חומרים

להזרקת PC יש ספיגת מים גבוהה. אז לפני הזרקה, זה חייב להיות מחומם מראש מיובש. ה-PC הטהור מיובש ב-120 מעלות צלזיוס, ובדרך כלל יש לייבש את המחשב המשונה במשך יותר מ-4 שעות בטמפרטורה של 110 מעלות צלזיוס. זמן הייבוש לא יעלה על 10 שעות. באופן כללי, אתה יכול להשתמש בשיטה של שחול אוויר כדי לקבוע אם הוא יבש מספיק. ניצול החומרים הממוחזרים יכול להגיע ל-20%. במקרים מסוימים, השימוש בחומרים ממוחזרים יכול להיות 100%, הכמות בפועל כפופה לדרישות האיכות של המוצרים. חומרים ממוחזרים לא יכולים לערבב מאסטרבאצ'ים שונים בו זמנית, או שזה יפגע קשות באופי המוצר המוגמר.

בחירת מכונת הזרקה

כעת, בגלל העלות ומסיבות אחרות, המחשב משתמש לעתים קרובות בחומרים שהשתנו, במיוחד מוצרי חשמל שאמורים להגביר את הביצועים חסיני האש. כאשר המחשב מעכב בעירה ומוצרי סגסוגת פלסטיק אחרים מתעצבים, עליו לוודא שמערכת הפלסטיות של מכונת ההזרקה מתערבבת היטב ועמידה בפני קורוזיה. זה בלתי ניתן להשגה עבור בורג הפלסטי המקובל. אז בעת הבחירה, כדאי לציין מראש, בדרך כלל, ישנם ברגים מיוחדים למחשב לבחירת הלקוחות.

עיצוב תבנית ושער להזרקת PC

טמפרטורת העובש הנפוצה היא 80-100 מעלות צלזיוס, הטמפרטורה של הוספת סיבי זכוכית של עובש היא 100-130 מעלות צלזיוס. מוצרים קטנים יכולים להשתמש בשער המדויק, עומק השער צריך להיות 70% מהחלק העבה ביותר, ושערים אחרים הם עגולים ומלבניים. אם השער גדול יותר, זה עדיף, מה שיכול להפחית את הפגמים הנגרמים על ידי גזירה מוגזמת. עומק פתח האוורור צריך להיות פחות מ-0.03-0.06 מ"מ; הרץ צריך להיות קצר ועגול. שיפוע הפליטה הוא בדרך כלל בערך 30′-1.

טמפרטורת התכה עבור חומר PC

אתה יכול להשתמש בשיטת הזרקת גז כדי לקבוע את טמפרטורת העיבוד. בדרך כלל, טמפרטורת העיבוד של הזרקת PC היא 270-320 מעלות צלזיוס. הטמפרטורה של המחשב עם שינוי מסוים או משקל מולקולרי נמוך היא 230-270 מעלות צלזיוס.

מהירות הזרקה

בעת יציקה, מהירות הזרקה מהירה יחסית מאומצת בדרך כלל, כגון חלקי מתגים חשמליים. בדרך כלל, מדובר בהזרקה איטית ועד מהירה.

אֲרִיזָה

האריזה היא 10 בר סביב; ניתן לצמצם אותו כראוי ללא קווי הגז וערבוב הצבעים.

זמן שהייה

אם שוהים זמן רב בטמפרטורה הגבוהה, החומרים יתכלו, יפלטו CO2 ויצהיפו. עליך להשתמש ב-PS כדי לנקות את הצילינדר, לא ב-LDPE, POM, ABS או PA.

פתקים מיוחדים

חלק מחומר הזרקת PC שונה, כממוחזר פעמים רבות (המשקל המולקולרי ירד) או חוסר אחיד של ערבוב מרכיבים, ייצר בקלות את בועת הנוזל החומה כהה.

נקודת המפתח לבחירת מכונת הזרקה עבור חלקי הזרקת פלסטיק למחשב


  • כוח הידוק: השטח המוקרן המוגמר לסנטימטר רבוע מוכפל ב-0.47 עד 0.78 טון (או לאינץ' רבוע ב-3 עד 5 טון).
  • גודל המכונה: משקל מוגמר הוא כ-40-60% מהקיבולת של מכונת ההזרקה על הצד הטוב ביותר. אם המכונה שמה פוליסטירן כקיבולת (אוצי), אשר צריך להיות מופחת ב-10%. בהתחלה, המשמש כיכולת של GUANG DA. 1 אונקיה = 28.3 גרם.
  • בורג: אורך הבורג צריך להיות לפחות 15 קוטר, L/D של 20:1 הוא הטוב ביותר. יחס הדחיסה הוא רצוי בין 1.5:1 ל-30:1. יש להגדיר את שסתום העצירה שלפני הבורג לטבעת הזזה. הפער הזורם של שרף צריך להיות לפחות 3.2 מ"מ.
  • זרבובית: פתח הקצה צריך להיות לפחות 4.5 מ"מ (קוטר) אם משקל המוצר המוגמר הוא מעל 5.5 ק"ג, קוטר הזרבובית צריך להיות 9.5 מ"מ ומעלה. חוץ מזה, פתח הקצה צריך להיות פחות 0.5-1 מ"מ מקוטר השער, והקטע של הכביש קצר יותר וזה טוב יותר, זה בערך 5 מ"מ.

נקודת המפתח על תנאי דפוס עבור הזרקת מחשב:

טמפרטורת התכה וטמפרטורת התבנית: הגדרת טמפרטורת היציקה הטובה ביותר קשורה לגורמים רבים, כגון מכבשי גודל, תצורת הבורג, התבנית והמאמר היצוק בעיצוב וזמן מחזור היציקה וכו'. באופן כללי, כדי לגרום לפלסטיק להמיס בהדרגה , עליך להגדיר טמפרטורה נמוכה יותר בחלק האחורי של צינור ההזנה/אזור ההאכלה. והגדר טמפרטורה גבוהה יותר מול צינור ההזנה. עם זאת, אם הבורג תוכנן לקוי או שערך L / D קטן מדי, אתה יכול גם להגדיר טמפרטורה הפוכה.

עבור טמפרטורת התבנית, טמפרטורת התבנית הגבוהה עשויה לספק מראה פני שטח טוב יותר, והמתח השיורי יהיה קטן יותר, עבור מוצרי הזרקת פלסטיק PC דק יותר או ארוך יותר, קל למלא אותו. עם זאת, טמפרטורת עובש נמוכה יכולה לקצר את מחזור הדפוס.

מהירות הסיבוב של הבורג מוצעת בין 40 ל-70 סל"ד, אך היא כפופה לעיצוב המכונה והבורג.


לחץ הזרקה: כדי למלא את התבנית בהקדם האפשרי, לחץ ההזרקה צריך להיות גדול יותר, וזה עדיף. בדרך כלל, זה בערך 850 עד 1,400 KG/CM2, עד 2,400 KG/CM2.

אריזה: בדרך כלל, ככל שפחות טוב יותר. למען אחידות האכלה, מומלץ להשתמש ב-3 עד 14KG/CM2

מהירות ההזרקה: לקצב הירי יש קשר נהדר עם עיצוב השער; בעת שימוש בשער ישיר או בשער קצה, על מנת למנוע תופעת שמש ביום ותופעת סימני גלים וזרם, יש להשתמש בקצב הירי האיטי. יתרה מכך, אם עובי המוצרים המוגמרים הוא מעל 5 מ"מ, אתה יכול להשתמש בהזרקה איטית כדי למנוע בועות אוויר או שקעים.

באופן כללי, עיקרון קצב האש מהיר יותר עבור הדק ואיטי יותר עבור העבים. מהזרקה ללחץ החזקה, לחץ ההחזקה נמוך ככל האפשר כדי למנוע יציקת מוצרי דפוס שנראים מתח שיורי. עם זאת, אתה יכול להשתמש בשיטת החישול כדי להסיר או להקל על הלחץ השיורי. המצב הוא 120 עד 130 מעלות צלזיוס למשך כחצי שעה עד שעה.

ניקוי צילינדר הזנה


  1. תחת טמפרטורת הדפוס של פוליקרבונט, הוסף חומרי ניקוי (פוליסטירן למטרות כלליות או בנזן שקוף), הזרקו ברציפות 20 עד 30 פעמים.
  2. החזירו את המכונה בחזרה, והמשיכו את חומר הניקוי בהזרקת אוויר עד שחומרי הניקוי המוזרקים מתחילים להתנפח שלפוחיות.
  3. אפס את הטמפרטורה של גליל ההזנה ל-200 עד 230 מעלות צלזיוס.
  4. המשך ניקוי חומר בהזרקת אוויר עד שטמפרטורת ההיתוך של חומר הניקוי הגיעה ל-260 מעלות צלזיוס וגליל ההזנה נראה נקי ושקוף מאוד על פני השטח.

אם אתם מחפשים הזרקת פוליקרבונט וכל תבנית הזרקת פלסטיק אחרת עבור הפרויקט שלכם, מוזמנים ליצור איתנו קשר, אנו מציעים הזרקה בהתאמה אישית תוצרת PC, PMMA, ABS, PA66 ועוד רבים נוספים, שלחו לנו מייל info@be- cu.com כדי לקבל מחיר עבור פרויקט הדפוס המותאם אישית שלך עכשיו.

יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general