חומרי הדפסת תלת מימד שאסור להדפיס בבית מסיבות בטיחותיות

הדפסת תלת מימד פתחה עולם של אפשרויות, ומאפשרת לאנשים ליצור חפצים עם חומרים שונים ישירות מהנוחות של ביתם. עם זאת, ישנם חומרים מסוימים שאסור להדפיס בבית עקב חששות בטיחותיים. בבלוג זה, נחקור חלק מהחומרים הללו ואת הסיבות לכך שהם דורשים מתקנים ואמצעי זהירות מיוחדים

סיבי פחמן


סיבי פחמן הם חומר פופולרי וחזק המשמש בתעשיות שונות, לרבות תעופה וחלל ורכב. למרות שהוא מציע יחס חוזק למשקל יוצא דופן וקשיחות, הוא מהווה סיכונים בטיחותיים במהלך תהליך ההדפסה התלת מימדית. חוטי סיבי פחמן מכילים בדרך כלל סיבי פחמן מיקרוסקופיים החדורים בתוך מטריצת פולימר.

הדפסת סיבי פחמן בבית יכולה לשחרר סיבי פחמן מיקרוסקופיים לאוויר, שעלולים להזיק בשאיפה. סיבים אלו עלולים לגרות את מערכת הנשימה ועלולים לגרום לבעיות בריאותיות ארוכות טווח. יתר על כן, חוטי סיבי פחמן דורשים מכבשים בטמפרטורה גבוהה שיכולים להיות מסוכנים אם לא מטפלים בהם כראוי. בשל חששות בטיחות אלו, מומלץ להדפיס חפצים מבוססי סיבי פחמן באזורים מאווררים היטב או עם חברת שירות מקצועית להדפסת תלת מימד.

אבקות מתכת או ניילון


הדפסת Powder Bed Fusion 3D צברה פופולריות בזכות יכולתה ליצור אובייקטים מורכבים ועמידים. עם זאת, יש להימנע מהדפסה עם אבקות, כגון נירוסטה או ניילונים, בהגדרות ביתיות בשל סיכונים בטיחותיים הקשורים בטיפול באבקות עדינות. אבקות מתכת הן חלקיקים עדינים ביותר שיכולים להתפזר בקלות באוויר ולהוות סיכון לשאיפה או בעירה.

הדפסת תלת מימד מתכת דורשת בדרך כלל ציוד מיוחד, כגון סביבה מבוקרת עם גזים אינרטיים ואמצעי בטיחות למניעת פיצוצי אבקה. בנוסף, הטמפרטורות הגבוהות הכרוכות בהדפסת מתכת עשויות להיות מסוכנות ללא פרוטוקולי בידוד ובטיחות נאותים. כדי להבטיח בטיחות, הדפסת מתכת מוטב להשאיר למתקנים מקצועיים המצוידים באמצעי הבטיחות הדרושים.

שרפים המכילים תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs)


הדפסת תלת מימד מבוססת שרף, כגון סטריאוליטוגרפיה (SLA) או עיבוד אור דיגיטלי (DLP), מציעה הדפסות ברזולוציה גבוהה ופרטים מורכבים. עם זאת, שרפים מסוימים מכילים תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) שעלולות להיות מסוכנות לבריאות. VOCs הם כימיקלים שיכולים להתאדות בטמפרטורת החדר, ולשחרר אדים שעלולים להזיק.

אין להדפיס שרפים המכילים VOC בחללים לא מאווררים או סגורים, כגון בתים או משרדים קטנים, מכיוון שהם עלולים להוביל לגירוי בדרכי הנשימה, כאבי ראש ובעיות בריאותיות אחרות. חשוב להשתמש באמצעי זהירות מתאימים, כגון לבישת כפפות מגן ומסכה, והקפדה על אוורור נאות בעת עבודה עם מדפסות תלת מימד מבוססות שרף.

ABS (אקרילוניטריל בוטאדיאן סטירן)


ABS הוא נימה תרמופלסטית נוספת בשימוש נרחב בהדפסת FDM. הוא מציע חוזק ועמידות גדולים יותר בהשוואה ל-PLA אך דורש טמפרטורות הדפסה גבוהות יותר ומיטה מחוממת למניעת עיוות. בעת הדפסה עם ABS, חשוב לשים לב שהוא משחרר אדים שעלולים להזיק, כולל סטירן, במהלך תהליך ההדפסה. אדים אלו עלולים לגרום לגירוי בדרכי הנשימה ואין לשאוף אותם בריכוז גבוה. רצוי להשתמש ב-ABS באזורים מאווררים היטב או לשקול שימוש במארז עם מערכת פליטה לשליטה טובה יותר באדים.

ASA (אקרילוניטריל סטירן אקרילט)


ASA היא בחירת נימה פופולרית עבור יישומים חיצוניים בשל עמידות מעולה למזג האוויר ויציבות UV. הוא מציג תכונות דומות ל-ABS אך עם עמידות מוגברת בפני דהייה והצהבה הנגרמים מחשיפה ממושכת לאור השמש. ASA מתאים להדפסת FDM ומציע חוזק טוב, עמידות בפני פגיעות ויציבות ממדית.

מבחינת שיקולי בטיחות, נימה ASA עשויה לשחרר אדי סטירן במהלך תהליך ההדפסה, בדומה ל-ABS. לכן, רצוי להשתמש ב-ASA באזורים מאווררים היטב או להשתמש במתחם עם מערכת פליטה כדי למזער את החשיפה לאדים. מומלץ להקפיד על אמצעי זהירות נאותים, כגון שימוש במסכת הנשמה או הבטחת זרימת אוויר נאותה, בעת עבודה עם ASA כדי למזער שאיפה של אדים שעלולים להזיק.

PC (פוליקרבונט)


פוליקרבונט הוא תרמופלסטי בעל ביצועים גבוהים הידוע בחוזק יוצא דופן, קשיחות ועמידות בחום. הוא משמש בדרך כלל ביישומים הדורשים עמידות בפני פגיעות ושקיפות, כגון חלקים הנדסיים, ציוד מגן או רכיבים אופטיים. חוט ה-PC מתאים להדפסת FDM אך דורש טמפרטורות הדפסה גבוהות יותר ומיטה מחוממת כדי להבטיח הידבקות נכונה ולמזער עיוות.

בכל הנוגע לשיקולי בטיחות, עבודה עם חוט מחשב מחייב זהירות. פוליקרבונט עלול לפלוט אדים במהלך תהליך ההדפסה שעלולים להכיל ביספנול A (BPA), תרכובת כימית שהעלתה חששות לגבי סיכונים בריאותיים פוטנציאליים. בעוד שרמות ה-BPA המשתחררות במהלך ההדפסה בדרך כלל נמוכות, מומלץ להשתמש במחשב באזורים מאווררים היטב או בסיוע מערכות אוורור או מארזים שיכולים לסייע בשליטה על חשיפת האדים. אם יש לך חששות ספציפיים בנוגע ל-BPA, מומלץ לבחון חומרים חלופיים או להתייעץ עם יצרן החוטים כדי לקבל מידע מפורט על ההרכב והסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לפילמנט המחשב שלהם.

האם הדפסת 3D PLA ו-PETG בטיחותית לבית?


PLA הוא חוט תרמופלסטי נפוץ בהדפסת FDM. הוא מופק ממשאבים מתחדשים כמו עמילן תירס או קני סוכר, מה שהופך אותו לידידותי לסביבה. PLA ידוע בנוחות השימוש שלו, בטמפרטורות ההדפסה הנמוכות והעיוות המינימלי שלו. בדרך כלל הוא נחשב בטוח להדפסה ביתית מכיוון שהוא אינו רעיל ואינו פולט ריחות חזקים או אדים מזיקים במהלך ההדפסה. עם זאת, תמיד מומלץ להבטיח אוורור נאות באזור ההדפסה שלך.

PETG הוא נימה פופולרית המשלבת את קלות ההדפסה של PLA עם החוזק והעמידות של ABS. יש לו עמידות טובה בפני השפעה, עמידות כימית, והוא פחות נוטה להתעוות. PETG נחשב בטוח להדפסה ביתית מכיוון שהוא בדרך כלל אינו רעיל ופולט אדים מינימליים במהלך ההדפסה. עם זאת, כל חומרי ההדפסה התלת-ממדיים של FDM דורשים התכה בטמפרטורה גבוהה במהלך ההדפסה, מה שבהכרח ישחרר כמה ריחות לא נעימים. מסיבות בריאותיות, יש להקפיד על אוורור נאות.

בעוד שהדפסת תלת מימד הביאה את כוח הייצור לקצות האצבעות שלנו, חיוני לתת עדיפות לבטיחות בבחירת חומרים להדפסה ביתית. על ידי הבנה וכבוד לדאגות הבטיחות הללו, אנו יכולים ליהנות מהיתרונות של הדפסת תלת מימד תוך הבטחת רווחתם של עצמנו ושל הסובבים אותנו.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general