המרות ויחידות מתכת נפוצות

מובן מאליו כי מדידות מדויקות והמרות יחידות הן קריטיות לעולם המתכות המדויקות. יישומים מאתגרים דורשים סובלנות הדוקה והשינוי הבלתי מכוון הקטן ביותר בעובי של סליל הרצועה, או במד של מוצר תיל, עלול להפוך את החומר לחסר תועלת.

כדי להבטיח שהמוצרים שנמסרו עומדים במפרט הלקוח שלנו, נדרשת שפע של המרות יחידות מתכת נפוצות – על ידנו ועל ידם. במאמר "101" זה, אנו מפרקים כמה מיחידות המתכת וההמרות הנפוצות ביותר.

מדידות המתכת הנפוצות ביותר

מוצרים כמו מתכת מתכת, סליל פס/חריץ וחוט נמדדים במגוון דרכים שונות. אורך ומסה הם הנפוצים ביותר כאשר מנסים לייעל את השימוש בחומרים במהלך כל תהליך ייצור. זה יכול לעזור להפחית גרוטאות במהלך העיבוד, להפחית את הבלאי של כלי העבודה, בנוסף ליתרונות רבים אחרים.

מדידות אורך ומרחק

מידות גודל כמו אורך ומרחק יכולות להיות מוצגות כיחידות מקובלות כמו אינצ'ים, רגל או יחידה מטרית כמו מילימטר או סנטימטר.

עובי מתכת מתכת נמדד בדרך כלל במילימטרים, אינצ'ים או שברים! לחוט, לעומת זאת, יש אפשרות נוספת: AWG (מד חוט אמריקאי), המכונה בדרך כלל מד. מד מתואר מספרית: ככל שהמספר גבוה יותר, המתכת דקה יותר.

מדידות מסה, צפיפות ומשקל עבור מתכת

מסה, צפיפות ומשקל הם מושגים קשורים בפיזיקה אך מתייחסים למאפיינים שונים של מתכת מתכת, סליל פס/חריץ וחוט.

מסה היא מדד לכמות החומר באובייקט. זהו מאפיין מהותי ואינו משתנה ללא קשר למיקום האובייקט. יחידת SI למסה היא קילוגרם (ק"ג). מסה מבולבלת לעתים קרובות עם משקל, אבל הם שונים. לדוגמה, לעצם עם מסה של 10 ק"ג תהיה אותה מסה בין אם הוא על כדור הארץ, על הירח או בחלל.

צפיפות היא כמות המסה בנפח נתון של חומר. זה מדד עד כמה החומר ארוז היטב בחפץ. מבחינה מתמטית, הצפיפות מחושבת על ידי חלוקת המסה של עצם בנפחו. לדוגמה, לחומר בעל צפיפות גבוהה יש יותר מסה ארוז בנפח קטן יותר בהשוואה לחומר בעל צפיפות נמוכה יותר. יחידת הצפיפות היא בדרך כלל קילוגרם למטר מעוקב (ק"ג/מ"ק).

משקל הוא הכוח המופעל על עצם עקב כוח הכבידה. זה עומד ביחס ישר למסה של עצם ולהאצה עקב כוח הכבידה. משקל יכול להשתנות על סמך כוח המשיכה הפועל על עצם. למשל, לעצם על פני כדור הארץ יהיה משקל שונה מאשר אותו עצם על הירח, כי כוח הכבידה שונה. משקל נמדד בניוטון (N) או פאונד (lbs).

בקיצור, מסה היא כמות החומר באובייקט, צפיפות היא המסה ליחידת נפח של חומר, ומשקל הוא הכוח המופעל על עצם עקב כוח הכבידה.

מדידות לחוט

למוצרי חוט יש צורות ותכונות שונות מפח ממתכת ודורשים מדידות שונות כמו קוטר והיקף.

כאשר עובדים עם פתרונות תיל, חשוב לדייק ולוודא שיחידות יומרו בעת קריאת שרטוטים כדי להבטיח שהצורה היא בדיוק כפי שתואר.

מכיוון שמשתמשים במוצרי חוטי מתכת ברחבי העולם, יש להמיר את המדידות שלהם לרוב בין המערכת האימפריאלית והמטרית.

יחידות מתכת אימפריאליות מול מטריות

חשוב להכיר בכך שיש הבדלים גדולים בין המערכת האימפריאלית של ארה"ב לבין המערכת המטרית. כשעושים עסקים בינלאומיים, כמו כשיש מחסום שפה, התרגום יכול לקחת קצת זמן.

הבדלים בין מדידות מטריות ואימפריאליות

המערכת המטרית היא השיטה הפופולרית ביותר בעולם. זה פשוט יחסית להבנה הודות ליחידת הבסיס (או יחידת SI) כגון מטר או גרם. לעומת זאת, למערכת הקיסרית של ארה"ב יש מערכת מדידה משלה הנקראת "יחידות רגילות" כמו אינץ', רגל, אונקיה ופאונד.

היסטוריה של מערכות מדידה

השיטה הקיסרית מקורה בבריטניה והיא הובאה לארה"ב באמצעות קולוניזציה. עם זאת, רוב אירופה אימצה בסופו של דבר את השיטה המטרית של צרפת כדי לפשט את הסחר הבינלאומי.

למרות התעניינות מדי פעם במעבר מדד, ארה"ב שמרה על מדידות אימפריאליות בגלל דרישות זמן וכסף גדולות. עם הזמן, המערכת האימפריאלית התפתחה כדי ליצור הבדל ייחודי בין מידות ארה"ב לבריטניה.

הבדל בין המערכות הקיסריות של ארה"ב לבריטניה

למרות שמות יחידות שונים, ההבדל העיקרי בין המערכת המטרית למקובל הוא נפח. בעוד שהאמריקאים משתמשים באונקיות ופירות כדי לתאר משקל, משתמשי מערכת מטרית מתארים מסה באמצעות הגרם. נפח הוא מדידה חשובה ויש ליישם בשתי המערכות.

יישום של מדידות מטריות ואימפריאליות

ככל שהסחר הבינלאומי גדל לאורך ההיסטוריה, התעשיות היו צריכות להעביר מדידות מדויקות ללקוחות פוטנציאליים ברחבי העולם. זה הוביל לחברות ייצור מתכת רבות, כולל יחידות אימפריאליות ומטריות כאחד עבור המידות הנפוצות ביותר.

המדידות הנפוצות ביותר עבור מוצרי מתכת

המידות הנפוצות ביותר בהן משתמשות חברות ייצור מתכת הן אורך, עובי/מד, קשיות וצפיפות.

כשזה מגיע להחלטה איזו מערכת מדידה היא הטובה ביותר, בהחלט יש מקום לוויכוח. בסופו של דבר, מה שהכי חשוב הוא שהמידות וההמרות יהיו מדויקות.

אתגרים במדידת מתכת

אתגר אחד הוא המרת יחידות של מערכת אחת לשניה. קיימות נוסחאות המרה, אך מכיוון שמוצר מתכת חייב להיות בגודל, משקל וצפיפות מדויקים, כל שגיאה בנוסחה עלולה לגרום לבעיות. כיום ניתן לכייל מכונות להמרת יחידות המתכת בין מערכות.

המרות יחידות מתכת

כדי לספק ללקוחות מפרטים מובנים, חברות ייצור מתכת יכולות להפעיל תהליכי המרת יחידות בין המערכות האימפריאליות והמטריות.

תהליך המרת יחידה

ללא מכונות שיכולות לספק מדידות מטריות ואימפריאליות כאחד, חברות יכולות להשתמש במחשבון המרת יחידות כדי לבצע ניתוח ממדים. רק הקפד להשתמש במקדם ההמרה הנכון כדי להבטיח חישובים מדויקים.

גורמי המרה

יש להקדיש תשומת לב רבה למקדמי ההמרה בעת המרת מידות בין יחידות מקובלות ליחידות מטריות. להלן מספר מקדמי המרה שחברות לייצור מתכת עשויות להשתמש בהן:

  • 1 אינץ' = 25.4 מילימטרים או 0.0254 מטר
  • פאונד אחד = 453.6 גרם או 0.4536 קילוגרם
  • מעלות צלזיוס = מעלות פרנהייט מינוס 32, כפול 5/9

למוצרים שונים יהיו מפרטים ומקדמי המרה שונים, כך שייתכן שיידרשו מדידות נוספות.

זהות מתכת

מכיוון שהמד נמצא בקורלציה למשקל החומר בפועל, הוא מסווג באופן שונה בהתאם למתכת בפועל בשימוש – ויכול לעזור לזהות את החומר עצמו. הסיבה לכך היא שלמתכות שונות יש צפיפות שונה, מה שמשפיע גם על משקלן.

לדוגמה, סנטימטר מעוקב של פלדה שוקל יותר מסנטימטר מעוקב של אלומיניום. אז פלדה בגודל 18 תהיה עבה יותר מאותו סגסוגת אלומיניום או ניקל.

עבוד בצורה יעילה יותר עם מחשבון המתכות של Be-Cu

חיפשנו למרחקים אחר אפליקציה אחת שהכילה את כל ממירי היחידות ומחשבוני המתכת שהצוות שלנו משתמש בהם על בסיס יומי. כשלא מצאנו אחד, בנינו אחד מאפס שמכיל את כל הכלים הדרושים כדי להקל על חיי היצרן.

למד עוד על המחשבון שלנו שמביא כלים חיוניים בהישג ידך או צור קשר עם מומחה Be-Cu כדי ללמוד עוד על היכולות שלנו.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general