השוואת ציפוי כרום קשיח לעומת ציפוי כרום דקורטיבי

לציפוי כרום יש מספר יישומים בתעשיות שונות, החל מייצור ועד תעשיות מוצרי צריכה. תהליך גימור משטח זה של אב טיפוס מוסיף ציפויים מגנים וברק מבריקים לחלקי מתכת.

ציפוי כרום יכול לשפר את התכונות המכניות של רכיבים מעוצבים. זה יכול להיות גם מטרות אסתטיות או דקורטיביות. ישנם שני סוגים של ציפוי כרום כדי לעזור לך להשיג את שתי מטרות הייצור הללו. הם ציפוי כרום קשיח וציפוי כרום דקורטיבי.

מאמר זה ייתן השוואה מפורטת בין שני סוגי ציפוי הכרום כדי לעזור לך לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבור הפרויקט שלך.

מהו ציפוי כרום קשיח?


ציפוי כרום קשיח תעשייתי הוא סוג של גימור משטח אלקטרוניקה. זה גם מתייחס בדרך כלל לכרום פונקציונלי וכרום הנדסי. התהליך בסוג ציפוי כרום זה כרוך בתצהיר של כרום על פני השטח של מתכת.

שכבת הכרום מגנה על הרכיב ומשפרת את העמידות על ידי הגברת עמידות בפני שחיקה וקורוזיה והפחתת החיכוך. מהנדסים ויצרנים משלבים את המתכת הבסיסית עם גימור פני השטח כדי להשיג איכות, אמינות ויעילות רצויות.ניתן ליישם ציפוי כרום קשיח בעוביים שונים, החל מ-0.0002 אינץ' ועד 0.020 אינץ' או יותר. אתה יכול גם להשתמש בתהליך זה עבור מתכות ברזליות ולא ברזליות. Moreso, אתה יכול ליישם ציפוי כרום מבלי להשפיע על התכונות של החלק המקורי.

מהו ציפוי כרום קשיח?

למה ציפוי כרום קשיח?

כרום תעשייתי הוא תהליך קשה במיוחד, מה שהופך אותו למקובל בתעשיות שונות. זה הרבה יותר קשה מהרבה חומרי שוחקים ופנים נגדיים אחרים המשמשים בכמה תעשיות. הקשיות המרשימה שלו מאפשרת לו לעמוד ברמות תכולת מתח מוגברות.

זה גם מספק הידבקות מעולה שיכולה לעבור הרבה מעבר ל-10,000 psi. חלק מהיתרונות של ציפוי כרום קשיח כוללים:

קשיות מעולה

כפי שצוין קודם לכן, ציפוי כרום קשיח מקנה קשיות רבה יותר מרוב הציפויים המתכתיים והחומרים השוחקים האחרים. הוא מודד כ-68 עד 72 HRC, ועוזר לו לעמוד במספר יישומים תובעניים ומתח.

מקדם חיכוך נמוך

מעט מאוד חיכוך נוצר כאשר ציפוי כרום קשיח יוצר קשר עם מתכות, פחמנים, גרפיטים ופולימרים. יתרון זה הופך אותו לבעל ערך עבור חלקים נעים, ומפחית את החום והחיכוך בין הרכיבים.

חיכוך נמוך יותר וטמפרטורות פעולה עוזרות למנוע תפיסת חלקים. לכן, תוחלת החיים של רכיבים חיוניים עולה. החיכוך התחתון משתלב עם החלקות של משטחים מצופים מלוטשים כדי למנוע נזק עקב שחיקה.

עמידות בפני שחיקה ובלאי משופרים

ציפוי כרום קשיח עמיד במיוחד בפני שחיקה בשל הקשיות יוצאת הדופן והחיכוך הנמוך שלו. רכיבי הזזה, יישומי מגע מתכת למתכת ומוצרים מחוספסים ושוחקים כמו פחם, חול ומלט יכולים כולם להפיק תועלת מציפוי כרום קשיח.

ציפוי כרום קשיח עמיד בפני שחיקה ושחיקה גם תחת לחץ מגע מכני חזק, מה שמבטיח שימוש לטווח ארוך.

עובי עמיד

ניתן ליישם ציפוי כרום קשיח בעוביים שונים כדי לספק את דרישות הפרויקט, בהתאם לשימוש הייחודי. ציפוי כרום קשיח יכול להשיג קשיות של 68 עד 69 HRC. ציפוי כרום עבה ועמיד מגן על רכיבים מפני בלאי במהלך פעולה רגילה ובסביבות קשות, כגון במהלך חשיפה לחומרים קורוזיביים.

היצרנים יכולים להשתמש בציפוי כרום קשיח עבה משמעותית כדי לתקן רכיבים בלויים או פגומים במידת הצורך. יש לו עמידות בפני שחיקה ובלאי יוצאי דופן, מה שעוזר להגדיל את חיי הרכיבים.

הדבקה מעולה

ציפוי כרום קשיח הוא בעל הידבקות רבה למספר בסיסי מתכת. יש לו סיכוי נמוך להתקלף, מה שהופך אותו לאופציה עמידה. הרכיבים מנוקים בהרחבה כדי להסיר כל זיהומים לפני הציפוי כדי לשפר את ההדבקה אפילו יותר.

פתרונות כימיים מספקים הדבקה חזקה ועמידה בציפוי כרום במהלך אמבט אלקטרוליטי בזמן ציפוי.

עמידות בפני קורוזיה

מגזר הבריאות, הכימיקלים ותעשיית המזון והמשקאות כולם נהנים מעמידות גבוהה בפני קורוזיה של ציפוי כרום קשיח. ניתן להשתמש בציפוי כרום קשיח לעיבוד חומרים עם רוב הגזים והחומצות האורגניות.

כמו כן, ניתן לנקות לחלוטין רכיבים מצופים כרום קשיח עבור מצבי תברואה קריטיים. הסיבה לכך היא שהם יכולים לסבול חומרי חיטוי וכימיקלים לניקוי.

אפשרויות גימור כרום שונות

כרום קשיח מאפשר מגוון אפשרויות גימור, כגון השחזה והברקה. אתה יכול להשתמש בציפוי כרום עבה וחזק ולאחר מכן לטחון אותו כך שיתאים למידות חלק ספציפיות. ניתן גם ללטש כרום קשיח לרמת חלקות גבוהה עבור פעולות הדורשות חיכוך ושחיקה מינימליים ביותר.

היצרנים יכולים ללטש ולהבריק ציפוי כרום תעשייתי לאותו מראה יפהפה של כרום נוי באזורים שבהם נחשבת משיכה אסתטית.

מהו ציפוי כרום דקורטיבי?


סוג זה של ציפוי כרום כרוך בהפקדת שכבה דקה של כרום על פני מצעים מצופים ניקל. שכבת הכרום פועלת להגנה על ציפוי הניקל מפני חמצון והכתמה. הוא גם מספק גוון כחלחל בהיר – כרום דקורטיבי בהיר.

חלק מהיצרנים גם מחליפים נחושת על הרכיב לפני יישום ניקל. שכבת הניקל מוסיפה רפלקטיביות, חלקות ועמידות בפני קורוזיה. מראה הברק של כרום דקורטיבי מגיע מציפוי הניקל הראשוני.

תוספת של שכבת כרום דקה מביאה את הגוון הכחול הקל תוך הגנה מפני שריטות.

למה ציפוי כרום דקורטיבי?

המטרה העיקרית של שיטת ציפוי כרום זו היא לספק תכונות אסתטיות לרכיב. למרות שהוא מציע גם עמידות בפני קורוזיה ובלאי, הדקיקה לא מאפשרת לו לספק רמת עמידות דומה לציפוי כרום קשיח.

כמה מהיתרונות של ציפוי כרום דקורטיבי הם:

מראה משופר


מהשם, תבחין שציפוי כרום דקורטיבי מציע משטח שינה, מבריק ומושך וחלק. נניח שאתה בוחר בסוג גימור משטח זה עבור מוצרי צריכה כמו כלי מטבח. במקרה כזה, בטוח יש לך ערך נתפס מוגבר.

כרום דקורטיבי גם משפר את המראה של כלי נגינה וחלקי רכב.

ניקוי קל

הברק והמשטח החלק של סוג ציפוי זה מקלים על הניקוי. אתה יכול בקלות להשתמש בכימיקלים וחומרי ניקוי ביתיים מבלי להילחץ.

המשטח החלק גם מבטיח שהחומר לא לוכד חלקיקי אבק ולכלוך. כך, אתה יכול להיות בטוח שהמוצר שלך עם ציפוי כרום דקורטיבי ימשיך לזרוח לאורך זמן.

עמידות בפני קורוזיה

ציפוי כרום דקורטיבי לא רק מעניק מראה אטרקטיבי לחלקים. זה גם מבטיח הגנה נאותה מפני קורוזיה בחשיפה לאטמוספירה או לחומרי חמצון אחרים.

זו הסיבה שהיצרנים בוחרים בשיטה זו עבור חלקי רכב ומוצרי בנייה. חלקים אלו מיועדים לשימוש חיצוני ועלולים להיות חשופים לחמצון. לכן, ציפוי כרום דקורטיבי מציע את ההגנה הדרושה.

התנגדות ללבוש

לציפוי כרום דקורטיבי יש את היכולת לשפר את חוזק המוצר. עם זאת, יש גבול לתואר שהוא יכול להגיע. הציפוי הזה על הניקל דק למדי, מה שהופך אותו די רגיש לנזק.

לדוגמה, הציפוי על הפגוש עלול להיסדק בתאונה. עם זאת, ציפוי זה יכול גם לעמוד במידת מה של מתח לאורך זמן. דוגמה לכך היא כלי מטבח שיכולים לשמור על הכרום התלת-ערכי הדק לשימוש ארוך טווח.

מהם היישומים של ציפוי כרום קשיח?


תעשיות שונות משתמשות בציפוי כרום קשיח כדי לשפר את קשיות הרכיבים ועמידותם בפני שחיקה. בתור כרום תעשייתי, תהליך ציפוי זה משפר את העמידות של חלקים אלו ואת תוחלת החיים שלהם. כך, זה מפחית הוצאות וזמני השבתה.

יתר על כן, זוהי טכניקת גימור מושלמת עבור מתכות בסיס רבות. זה מתאים למתכות ברזליות ולא ברזליות כאחד. דוגמאות למתכות בסיס כאלה כוללות פלדה, נירוסטה, ברונזה, נחושת, פליז ועוד.

אפשר גם לצבוע אלומיניום בכרום. עם זאת, יהיה צורך בשכבת תחתית ניקל או נחושת. חלק מהיישומים הנפוצים של ציפוי כרום קשיח כוללים את הדברים הבאים:

 • רכב – משמש עבור בולמי זעזועים, בוכנות וחלקים אחרים הדורשים זמני מחזור גבוהים עבור סיכה ועמידות
 • תעופה וחלל – גלגלי נחיתה, רכיבי מפעיל וטבעות בוכנה מאלומיניום
 • כלי מכונה – ברזים, מתלים, מקדחים, רולים, מיסבים, אגרוף לחיצות, מיטות מחרטות, תבניות וכלי שחול
 • גלגלי שיניים, רוטורים וצירים
 • מדחסים
 • שסתומים ושערים
 • צילינדרים הידראוליים
 • ציוד כרייה
 • רכיבי הדפסה וטקסטיל
 • ציוד חקלאי

ציפוי כרום קשיח גם עוזר לתקן חלקים שנשחקו, נפגמו או עברו עיבוד שגוי. מכונאים יכולים להוסיף שכבה עבה של ציפוי כרום קשיח לרכיב קטן מאוד או כזה שנשחק כדי להחזיר אותו לגודלו המקורי. הפשטה כימית של ציפוי פגום והחלת ציפוי כרום קשיח טרי יעזור לתקן חלק פגום.

בשילוב עם מוצרים שוחקים כמו טקסטיל, אבן גיר, נייר או חול, ניתן ללטש ציפוי כרום קשיח לחלקות טובה יותר עבור רכיבים מעוגלים כגון גלילי הדפסה ורולים. יחד עם זאת, ציפוי זה עדיין מספק עמידות גדולה בפני שחיקה.

מהם היישומים של ציפוי כרום דקורטיבי?


כפי שקבענו קודם לכן, ציפוי כרום דקורטיבי משפר את המראה האסתטי של חלקים תוך הגנה עליהם מפני בלאי וקורוזיה. בעוד שהיישומים שלו מוגבלים יותר מציפוי כרום קשיח, כרום דקורטיבי עובד בצורה נאותה עם מוצרי צריכה שונים.

זאת בשל הניקוי הקל שלו ומראהו המבריק והחלק. אם תבחר להשתמש בגימור זה רק למשיכה אסתטית, זוהי אפשרות זולה. ציפוי כרום דקורטיבי עובד עם חומרי בסיס כמו פלדה, פלסטיק, אלומיניום, סגסוגות נחושת וסגסוגות אבץ.

כמה מהיישומים הנפוצים של גימור ציפוי זה הם:

 • רכיבי רכב – זה מאפיין של מספר חלקי רכב, כולל עיטור, פגושים, לוחות נדנדה, גלגלים/חישוקים, ידיות לדלתות, גריל, מסגרת פנסים ועוד. שימוש בכרום דקורטיבי עבור חלקים אלו מגביר את עמידותם בפני קורוזיה מאחר וקיימת חשיפה מוגברת לאטמוספרה.
 • כלים – שקעים, מפתח ברגים, צבת, מברגים ועוד רבים אחרים מקבלים גימור דקורטיבי בציפוי כרום כדי לשפר את עמידותם ועמידותם בפני שחיקה. הציפוי לא רק ישפר את מראה הכלים אלא גם ימנע את פגיעה בהם.
 • כלי מטבח – אביזרים כגון כפיות, מזלגות, סכינים, מרית, מלקחיים ועוד, יכולים להיות גם בגימור כרום דקורטיבי. זה משפיע על חום ועמידות בפני שחיקה של הכלים הללו תוך שהוא הופך אותם לקלים לניקוי.
 • כלי נגינה – חומרה לכלי נגינה כמו קלרינט וגיטרות גם זוכה לציפוי דקורטיבי דק לפעמים. זה עוזר לשפר את המראה והעמידות שלהם.

בחירת תהליך ציפוי כרום הטוב ביותר: איזו שיטה מתאימה לך?


ציפוי כרום קשיח מציע קשיות וחוזק מעולים לחומרים. זה גם מספק חיכוך נמוך, עמיד בפני שחיקה ועמידות מתמשכת. מצד שני, ציפוי כרום דקורטיבי נותן לרכיב שלך משיכה אסתטית יוצאת דופן. יש לו גם מידה של עמידות בפני שחיקה, אבל היא לא גבוהה כמו בכרום תעשייתי.

ציפוי כרום קשיח מתאים ביותר ליישומים תעשייתיים ולתנאי מתח גבוה. מצד שני, כרום דקורטיבי מספק מראה רצוי והגנה למוצרי צריכה בעיקר. בסופו של דבר, סוג הציפוי שתבחר עבור החלקים שלך יהיה תלוי ביישומים שלהם.

הבנת ההבדלים בין ציפוי כרום קשיח לציפוי כרום דקורטיבי תעזור לך לבחור את השיטה הטובה ביותר עבור הפרויקט שלך. זה יבטיח את הביצועים המתאימים של הרכיבים שלך תוך שיפור העמידות שלהם.

BE-CU.COM יכול להיות שותף הייצור שלך כדי לספק שירותי ציפוי כרום באיכות מעולה העונים על הצרכים שלך. אנו משלבים מומחים מיומנים וציוד מתקדם כדי להבטיח את איכות המוצר שלך. צור איתנו קשר עוד היום, ובואו נדון בפרויקט שלך.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general