זמני מחזור ייצור וכיצד לשפר אותם

לכל עסק יש אינטרס לפקח בקפידה על הפרודוקטיביות שלו, במיוחד בסביבת ייצור שבה ניתן לייעל משימות חוזרות ונשנות.

המדדים הנפוצים ביותר המשמשים למטרה זו הם זמני מחזור ייצור, זמני אספקה וזמני טקט. חברות פרוגרסיביות מנסות לשלוט בגורמים הללו על מנת לחסוך כסף, לחסוך במשאבים יקרי ערך, לבצע תחזיות מדויקות, להגן על העובדים, להפחית בזבוז ולספק את השירות הטוב ביותר ללקוחותיהם.

אנו נחקור את המושגים הללו בפירוט רב יותר ולאחר מכן נתאר את הדרכים שבהן הספק והלקוחות שלהם יכולים לעבוד יחד כדי לצמצם את זמני מחזור הייצור למינימום המעשי שלהם תוך שמירה על איכות המוצר ויציבות התהליך.

נווט אל הסעיפים הבאים במאמר:

  • מהם זמני מחזור ייצור?
  • כיצד להפחית את זמני המחזור?
  • זמני מחזור מול Takt Times
  • זמני מחזור מול זמני מוביל

מהם זמני מחזור הייצור?


זמן מחזור הייצור הוא מדד לכמה זמן לוקח לייצור מוצר מוגמר, מרגע שההזמנה נוחתת על רצפת המפעל ועד לרגע שהפריט נשלח החוצה.

בהתאם לתהליכים המעורבים ולסוג החלק המיוצר, זמן המחזור בייצור הוא המצטבר של זיהוי חומר חיובי שנכנס, עמידה בתור של מוצרים מוגמרים למחצה, ייצור, שלאחר הגימור, הרכבה, בדיקה סופית, אריזה ומשלוח.

ניתן גם לחשב כל אחד מהשלבים הללו בנפרד, שם הם נקראים "זמני תהליך". נדון בזמני תהליך לעומת זמני מחזור בפירוט רב יותר בהמשך מאמר זה.

זמני מחזור ייצור וכיצד לשפר אותם

כיצד להפחית את זמני המחזור?


לפני שניתן להפחית את זמני המחזור, על היצרן לוודא תחילה שכל תהליך יציב. אם זמני המחזור משתנים מאוד מהרצת ייצור אחת לאחרת, אזי המערכת כאוטית ובלתי צפויה. זה לא מאפשר לאסוף נתונים מדויקים או להפעיל בקרה לוגית ושיטתית.

גם אם תהליך יציב בעצם, בעולם האמיתי תמיד יש מידה מסוימת של שונות. היצרנים מנסים להגביל את השונות הזו ככל האפשר, על מנת להשיג יעילות ציוד כוללת של 100%. זהו האידיאל התיאורטי, שבו כל המכונות והתהליכים פועלים בצורה מושלמת. לא קל להשגה, אבל יש כמה צעדים מעשיים שניתן לנקוט כדי לשפר את הביצועים של כל עסק ייצור.

חשוב לציין שלא רצוי לדחוף את זמני המחזור נמוך מדי, לא על ידי הפעלת ציוד מעבר לגבולות התפעול שלו או על ידי דחיקת כוח העבודה לנקודת השבירה. אתה מחפש יציבות ועקביות בטווח הארוך, לא מנסה לקבוע שיא ביצועים בלתי אפשרי ולא ריאלי.

ייעל את פריסת המכונה

זה משלם דיבידנדים למפעל לייעל את פריסת המכונה שלו על מנת לצמצם זמני המתנה או מעבר מיותרים בין פעולות. זה עשוי להיות כרוך בהעברת תאי ייצור קרובים יותר זה לזה, כך שפעולות בעלות ערך מוסף זורמות באופן טבעי מאזור אחד לאחר. או שהם יכולים להיות מחוברים עם מסועים, פלטפורמות ניידות, מדפים או פתרונות אחרים המשפרים את זרימת המוצר.

אפילו חיסכון של שניות ספורות בזמן ההשבתה בין פעולות יכול להוסיף לחיסכון גדול מאוד בעלויות ופרודוקטיביות מוגברת בטווח הארוך.

במהלך השנים, תעשיות רבות ניסו שילובים שונים של ציוד, חומרי גלם וכוח אדם על מנת להשיג את פריסות המכונות המתאימות ביותר עבורן. אין תשובה אחת שמתאימה לכולם, לכן עליך לעבוד במסגרת המגבלות של התקציב, המרחב הפיזי וסוג העיבוד הכרוך בכך.

יתרון גדול שיש ליצרנים כעת הוא שקיימים כלי הדמיה וירטואליים רבים המאפשרים למהנדסי תעשייה לסדר מחדש, על מסך המחשב, את קווי הייצור, ספקי הכוח, אזורי האחסון, תחנות הבדיקה וכל שאר הרכיבים של המפעל. קומה, מבלי למעשה להפריע לזרימת העבודה הנוכחית.

צמצם את זמן ההשבתה של המכונה

ציוד ייצור ממיר חומר גלם למוצר מוגמר או מבצע פעולה כלשהי על סחורה מוגמרת למחצה המוסיף ערך לפריט בדרך להשלמתו. השווה זאת, למשל, לציוד המשמש רק להחזקה או הובלה, שאינו מוסיף ערך.

יצרנים רוצים למקסם את הזמן שהמכונות שלהם מוסיפות ערך, אבל קחו בחשבון שתמיד יהיו כמה מגבלות מהותיות לכל פעולה. התחממות יתר של המכונה, למשל, חייבת להיות מבוקרת. חלק מהציוד ידרוש גם תחזוקה שוטפת, חידוש מלאי, שימון, כיול או הפרעות אחרות בזרימת העבודה. יש גם שיקול של שינויי כלי עבודה וזמני הקמה מעבודה אחת לאחרת, שיכולים להיות ניכרים.

סוגים אלה של הפרעות הם בלתי נמנעים, ולכן מנהלים מתקדמים משתמשים בכלים אנליטיים כדי לחשב כיצד לייעל את פעילותם בצורה הטובה ביותר כדי להשיג תפוקה, רווחיות מרבית, ובסופו של דבר, שביעות רצון לקוחות.

אוטומציה

אוטומציה היא דרך מצוינת לייעל משימות שחוזרות על עצמן.

ישנם פתרונות רבים זמינים כעת שיכולים לבצע עבודות שגרתיות שבעבר נעשו על ידי אנשים. מלבד הקלת העומס הפיזי על עובדים אנושיים העושים עבודת כפיים, האוטומציה היא יציבה וניתנת לחיזוי לחלוטין ולכן היא עוזרת בחישוב זמני מחזורי ייצור. עם זאת, זה לא אומר בהכרח שתהליך אוטומטי תמיד יכול לעבוד מהר יותר מאשר מפעיל אנושי מיומן.

יש אולי שני חסרונות לאוטומציה. האחת היא ההשקעה הכספית. הוצאה זו חייבת להיות מוחזרת על ידי היצרן, ולכן אוטומציה הגיונית לתהליכים שעומדים להתבצע במשך זמן רב.

כמו כן, האופי של רוב המכונות האוטומטיות או הרובוטיות הוא שהם בדרך כלל נייחים. זה אומר אובדן גמישות ברגע שהציוד נמצא במקום.

השתמשו בעבודה מיומנת

יתרון נוסף לשימוש בציוד אוטומטי או רובוטי הוא בכך שהוא משחרר עובדים מיומנים לעשות את מה שהם עושים הכי טוב – להפעיל שיקול דעת, לפתור בעיות צצות ולמצוא כל הזמן שיפורים חדשים וחדשניים לתהליכים. אלו כישורים אנליטיים שבני אדם מצטיינים בהם אבל מכונות לא. העצמת כוח העבודה להיות חלק פעיל מהיעדים האסטרטגיים של החברה היא דרך מצוינת לצמצם את זמני המחזור.

ייעל את עיצוב המוצר

זהו תחום אחד שבו לקוחות יכולים לסייע באופן פעיל בשיפור זמני המחזור של הייצור שלהם. הם יכולים לעשות זאת על ידי הסכמה לבצע שינויים עדינים, אך חשובים, בעיצובים שלהם או בכלים ובחומרים המשמשים לייצורם.

אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי פישוט עיצוב כדי להפחית מורכבות מיותרת. משמעות הדבר היא שניתן ליצור חלק מהיר יותר וזה עשוי אפילו לבטל שלב עיבוד. ניתן לשקול חומרים חלופיים, אשר עשויים להיות מהירים יותר לעיבוד או לדרוש פחות גימור לאחר.

יש בחירות אחרות שמפתחי מוצר יכולים לעשות. לדוגמה, ניתן לבצע אופטימיזציה של כלי תבנית הזרקת פלסטיק לזמני מחזור מהירים יותר עם תוספת של מערכות רצים חמות. מערכות אלו מורכבות ויקרות יותר לייצור מאשר מקבילותיהן ה-Runners, אך ניתן לסובב את הכלים הרבה יותר מהר. עבור הזמנות בנפח גדול, חיסכון מעט זמן על כל חלק מוגמר יכול להסתכם במאות שעות, וזה יותר ממחזיר את עלות הכלי.

לכן, אנו ממליצים למפתחי מוצר לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם שותפי הייצור שלהם כדי לדון בדרכים שבהן הם יכולים להתאים את העיצוב כך שיתאים לתהליך ולחומר הגלם על מנת להשיג את זמני המחזור המהירים ביותר.

זמני מחזור מול Takt Times

בחלק הבא תלמדו על זמני מחזור מול זמני משימה וההבדלים ביניהם.

Takt Times הגדרה

מהו זמן מחזור לעומת זמן טקט? זמן מחזור מבולבל לפעמים עם זמן טקט, אבל הם לא ניתנים להחלפה. 'טאקט' הוא בגרמנית עבור 'קצב'. הוא מתאר זרימת עבודה שבה חומרי גלם נכנסים מסופקים לרצפת המפעל באותו הקצב שבו נשלחים מוצרים מוגמרים. זוהי מערכת יציבה ביותר, שנועדה לתת מענה לדרישת הלקוחות הרגילה. זה יעיל, אבל לא בהכרח מערכת שפועלת עם זמן המחזור הנמוך ביותר האפשרי. במקום זאת, הוא מתמקד בחלוקת עומס העבודה הכולל באופן שווה ברחבי הארגון.

כיצד לחשב Takt Time

ניתן לחשב את זמן ה-Takt באופן אמין רק אם דרישת הלקוח עקבית הן בנפח והן בתאריכי אספקה. אם כן, הנפח הכולל להזמנה מחולק בזמן היצרני הזמין בפועל בתוך תקופה מסוימת (יום / שבוע / חודש). עם החישוב הפשוט הזה, המפיק יודע כמה חלקים עליו לעשות ביחידת זמן, בקצב קבוע ויציב. הם יכולים לתכנן את רכישות חומרי הגלם שלהם מראש, עם מלאי מועט באתר.

זמני מחזור מול זמני מוביל


זמן מחזור מבולבל לפעמים עם זמן אספקה, אבל למעשה, הם בלתי תלויים לחלוטין זה בזה. ברוב המקרים, הלקוח הסופי רוצה לקבל גם את זמן ההובלה וגם את זמן המחזור הקצר ביותר, אבל זה לא תמיד מעשי. זמן ההובלה תלוי בכמה זמן לוקח לאסוף את המשאבים הדרושים כדי להתחיל בייצור, ואם משאבים אלו נמצאים באספקה מוגבלת, או מועדים לתנודות עונתיות כמו עצים מתובלים, למשל, אז הייצור חייב להמתין – ללא קשר ל עד כמה היצרן עשוי להיות יעיל.

הגדרת זמני אספקה

זמן ההובלה הוא המרווח בין קבלת הזמנה לרגע תחילת ייצור הערך המוסף בפועל. מדד זה משתנה מאוד בין תעשיות ויכול לנוע בין מספר שעות בלבד ועד שנים, תלוי בהיקף הפרויקט.

כיצד לחשב זמן אספקה

רוב ספקי השירות מציעים זמן אספקה משוער. הסיבה לכך היא שקשה לומר בדיוק, לשנייה, מתי ההזמנה מוזמנת ומתי בדיוק היא מתחילה בייצור. זה מתייחס בדרך כלל למועד שליחת ההזמנה לרצפת הייצור ומתוזמנת. זמני אספקה מתבטאים בדרך כלל ביום שבו מתחיל הייצור, ולא בשעה או בדקה. על בסיס זה, הן ליצרן והן ללקוח יש ציפייה סבירה מתי חלקים מוגמרים ייצאו מהדלת ויכולים לתכנן בהתאם.

הגדרת זמני תהליך

מהו זמן תהליך לעומת זמן מחזור? תהליך הוא כל פעולה בעלת ערך מוסף ומהווה מרכיב אחד של זמן המחזור הכולל. כפי שציינו, תהליך חייב להיות יציב וניתן לחזור עליו כדי שמנהלים יוכלו לבצע חישובים אמינים לגבי אופן האופטימיזציה שלו.

תהליך בודד יכול לפעמים להיות ניתן להחלפה עם זמן המחזור של המכונה, למשל במהלך הזרקת פלסטיק. מחזור מכונה אחד יוצר חלק אחד מוגמר, וזה מהר ככל שהמכונה יכולה ללכת לפעולה זו.

הסוד, אם כן, לשיפור זמני המחזור הכוללים בכל המפעל הוא תחילה לבצע אופטימיזציה של כל תהליך בנפרד, ואז שנית להפחית את זמן ההשבתה או ההמתנה בין התהליכים הללו.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general