הדפסת 3D ניילון - רבגוניות ועמידות

יש סביבנו חפצים רבים העשויים מניילון חזק ועמיד (המכונה גם פוליאמיד או PA). הוא מייצר חומרים עמידים וקלים עבור פתחי אוורור לרכב וסעפות יניקה, מאפשר לזכוכית מלאכותית להחזיק מעמד בעונת כדורגל מקצועית, משמש ברוב המכשירים האלקטרוניים, ומשמש בכל דבר, החל מגלגלי סקייטבורד ועד לציוד המפעל המשמש לייצור פריטים.

ניילון הוא חומר נפוץ להדפסת תלת מימד שיצרנים משתמשים בו לייצור מוצרים כבר כמעט 100 שנה. שימוש בניילון בהדפסת תלת מימד מנצל את כל התכונות הידועות של הניילון, מה שהופך אותו לחומר ההדפסה הנפוץ ביותר בייצור תוסף המבוסס על מכירות חומרים.

מאפייני ניילון

הדפסת 3D ניילון - רבגוניות ועמידות
 • עֲמִידוּת
 • גְמִישׁוּת
 • עמידות כימית
 • עמידות בפני השפעה
 • מיקרו היגרוסקופיות (מקל על צביעה)
 • עמידות UV
 • נקודת התכה גבוהה
 • עמיד בפני חבטות ושריטות
 • קל יותר ממתכת
 • בידוד חשמלי

יצירת אבות טיפוס בניילון בעלי ביצועים גבוהים מותאמים אישית וחלקים לשימוש קצה באמצעות הדפסת תלת מימד היא בהחלט מהירה מאי פעם, וזה יתרון גדול לחברות כמו טויוטה שלא נעלם מעיניהם.

סוגים שונים של ניילון

ניילון הוא יותר מחומר אחד. ניילון מתחלק למספר קטגוריות, ובתוך הקטגוריות הללו יש הרבה תערובות ומותגים שונים. כאן אנחנו מדברים על ניילון שניתן להשתמש בו להדפסת תלת מימד, הידוע גם בשם ייצור תוסף.

ניילון להדפסה תלת מימדית מגיע בצורת נימה ואבקה כאחד, עם סוגים נוספים שנכנסים לשוק מדי שנה. ניילון "מלא" הוא צורה המוספגת בחומרים כמו סיבי פחמן, זכוכית וקוולר. ישנם גם ניילונים ממוחזרים וניילונים מרוכבים, וכן קבוצה חדשה של "ניילונים בר קיימא" המסונתזים ממשאבים מתחדשים. ניילון נחשב לחומר מזיק לסביבה מכיוון שהוא עשוי מפולימרים סינתטיים המופקים מדלקים מאובנים. שוק הניילון שווה כיום 22 מיליארד דולר.

כאן נסתכל על הניילון ואילו טכנולוגיות הדפסה תלת מימדיות מתאימות לו ביותר. בואו נתחיל!

מאפיינים של כל סוג של ניילון

PA 12 (ניילון 12)

עמידות כימית בפני שחיקה, שמן, גריז, פחמימנים אליפטיים ואלקליות, רכות (יכול לעמוד בקריטריונים של תאימות ביולוגית למגע עם העור)

מחברים, צירים, בתים, מכלולים מורכבים, מארזים, יישומי איטום, תותבות

PA11 (ניילון 11)

עמידות כימית, משיכות, עמידות בפני פגיעה
מדרסים, צמדנים, צירים, תותבות, ציוד ספורט

PA6 (ניילון 6)

עמידות, גמישות, מראה משטח מעולה, צמיגות נמוכה, בידוד חשמלי, ספיגה גבוהה
אלקטרוניקה וחשמל, מוצרי צריכה, אריזה

PA CF (ניילון מלא בסיבי פחמן)

קשיחות גבוהה ועמידות בחום, פחות התכווצות בהשוואה ל-PAs אחרות, משיכות, עמידות בפני פגיעות, עמידות בשמן ושומן

יישומים תעשייתיים קשוחים, חיבורי הצמד, מחברים, צירים, מארזים, יישומי מירוצים בעלי ביצועים גבוהים

PA ESD (ניילון פריקה אלקטרוסטטית)

PA המפזר חשמל סטטי
מארז אלקטרוני; ג'יגים, מתקנים ועזרי ייצור לתעשיית האלקטרוניקה

PA FR (מעכב בעירה)

כל המאפיינים ועיכוב בעירה של PA
מליאת אוויר, דיור

PA GB (ניילון עם חרוזי זכוכית)

קשיחות וחוזק גבוהים, גימור משטח מעולה ופרטי תכונה עדינים על פני PA סטנדרטי, וערכי טמפרטורת עיוות חום גבוהים (HDT)

רכיבים פונקציונליים, מארזים, מארזים, כלי עבודה

מדפסת תלת מימד ניילון

ישנן מגוון טכנולוגיות שניתן לבחור מהן ועד להדפסת 3D חלקי ניילון. שלוש טכנולוגיות ההדפסה התלת מימדיות הנפוצות ביותר המשמשות ליצירת חלקי ניילון הן:

FDM(Fused Deposition Modeling) ניילון

FDM (Fluid Deposition Modeling) אינו טוב עם ניילון כמו SLS, אך הוא עדיין יכול לייצר חלקים חזקים ועמידים. ל-FDM יש יתרונות על פני SLS, כולל עלות נמוכה יותר ופחות בלגן

מדפסות FDM 3D משתמשות בפילמנט, אשר מותך ולאחר מכן מוחלף שכבה אחר שכבה דרך זרבובית על גבי פלטפורמת הבנייה עד להשלמת החלק. לא כל מדפסות FDM יכולות להתמודד בקלות עם נימה ניילון. אתה צריך קצה חם איכותי (כל מתכת) שיכול להתמודד עם טמפרטורות של 250 מעלות צלזיוס או יותר. בנוסף, ניילון נוטה להתעוות, כך שגם היצמדות המיטה היא שיקול

חוטי ניילון מגיעים במגוון וריאציות, הנפוצות ביותר הן PA 6 ו-PA 66. לשניהם יש את תכונות הניילון הסטנדרטיות של חוזק, עמידות בפני שחיקה ומקדם חיכוך נמוך, אך חסרון מרכזי אחד הוא שהם נוטים לספוג לחות , מה שהופך אחסון נכון לחשוב

חוטי ניילון יכולים להתפרק תוך מספר שעות אם הם נשארים מחוץ למיכל פלסטיק אטום. אם הם כבר ספגו מספיק לחות, ניתן להציל אותם על ידי ייבוש נכון שלהם

עכשיו כשאתם יודעים איך לחסוך, הגיע הזמן להתחיל להדפיס עם חוט ניילון. זה תמיד יהיה תלוי במדפסת שלך ובחומר שבו אתה משתמש, ותמיד כדאי לשקול את ההגדרות המומלצות של היצרן. להלן סקירה כללית של הגדרות הדפסה ניילון בסיסיות.

SLS (Sellective Laser Sintering) ניילון

אם אתה רוצה לקבל את כל המאפיינים שהניילון מציע עבור החלקים המקצועיים או התעשייתיים שלך, כדאי להשתמש במדפסת SLS 3D. SLS היא טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית הפופולרית ביותר עבור ג'יגים ומתקנים עמידים, חלקים קלים וחלקי חילוף מהירים ופונקציונליים. החומר הנפוץ ביותר בשימוש בהדפסת SLS הוא ניילון.

מדפסות SLS מתיכות אבקת ניילון פולימר עם לייזר ליצירת מוצק. התוצאה דומה לניילון בהזרקה, אך הדפסת תלת מימד מאפשרת פתרון חסכוני לחלקים וכלים ייחודיים, ייצור בנפח נמוך ואבות טיפוס פונקציונליים. הדפסת תלת מימד יכולה לשלב מספר חלקים לצורה רציפה אחת ולהדפיס גיאומטריות מורכבות שאינן אפשריות עם הזרקה או עיבוד CNC.

חומר ניילון אבקתי להדפסת תלת מימד SLS

הניילונים הנפוצים ביותר בהדפסת SLS תלת-ממדית הם PA 11 ו-PA 12, אך ישנם רבים נוספים. אבקת PA 11 משמשת לחלקים הדורשים עמידות בפני UV ועמידות בפני פגיעות, בעוד PA 12 מועדף עבור חוזק וקשיחות חלקים מוגברת. יש גם אבקות PA מחוזקות הכוללות ניילון עם חלקיקי זכוכית, אלומיניום או סיבי פחמן.

ייתכן שהלייזרים במדפסות מסוימות לא יהיו חזקים מספיק עבור כל חומרי הניילון. אתה תמיד צריך להתייעץ עם יצרן המדפסת שלך לגבי החומרים שהם יכולים להתמודד. חומרים מסוימים עשויים לעבוד באופן כללי, אך עשויים שלא להראות את החוזק או הגמישות שהובטחו אם לא מודפסים במכונה מאושרת.

מדפסות SLS עם מערכות חומרים פתוחות יכולות לייצר חלקים איכותיים ממגוון רחב של חומרים ממגוון יצרנים, מה שמעניק לך מגוון רחב של אפשרויות. מכונות SLS עם מערכת סגורה מאושרות בדרך כלל להשתמש רק בחומרים המומלצים של יצרן אחד (בדרך כלל בחומרים של יצרן המדפסת).

לאחר השלמת ההדפסה, החלק מוקף לחלוטין באבקה לא גמורה, המשמשת גם כתמיכה לחלק השרוף. למרבה המזל, SLS מאפשר שימוש חוזר ב-50% עד 70% מהאבקה הבלתי משורפת הזו. מנקודת מבט של קיימות, זהו יתרון על פני שיטות ייצור מסורתיות

הדפסת SLS דורשת ציוד כדי להסיר את האבקה מהחלק ולמחזר את האבקה. חלקי SLS בדרך כלל דורשים מעט עיבוד לאחר ויש להם משטח מט ומחוספס. משטח זה ניתן להחלקה באמצעות ליטוש ומתאים במיוחד לצביעה.

MJF (Multi Jet Fusion) ניילון

MJF (Multi Jet Fusion) היא טכנולוגיית הדפסה תלת מימדית ייחודית מבוססת אבקה שפותחה על ידי HP. זה דומה ל-SLS, אבל יש לו גם כמה קווים משותפים עם הזרקת קלסרים

בתהליך Multi Jet Fusion, דיו סופג צילום מוזרק לתוך מיטת האבקה דרך ראש הדפסה כדי להפקיד את האבקה. האזורים שאסור להדפיס מקוררים על ידי נוזל הדפסה שני, סוכן הפרטים. כאשר כל שכבה מודפסת, אנרגיה מופעלת באמצעות מנורות אינפרא אדום. תהליך זה חוזר על עצמו עד לקיבולת הבנייה המלאה והרכיבים הנדרשים מודפסים בתוך מיטת האבקה. בניגוד לטכנולוגיות אחרות של הדפסת הזרקת קלסרים, HP Multi Jet Fusion מדפיסה כל שכבה של חומר וחומר חדש על גבי השכבה הקודמת כשהיא עדיין מותכת, מה שמבטיח ששתי השכבות מתמזגות במלואן כדי לספק חלק מודפס חזק.

 • בעוד ששתי הטכנולוגיות יכולות לייצר פירוט רב בחלקים, MJF מקדימה את SLS מבחינת פירוט בהדפסה. זה מושג בחלקו על ידי שימוש בחומרי פירוט המפחיתים מעט את פוטנציאל ההיתוך בקצוות החלק, מה שהופך את הקצוות החדים ביותר לחדים ככל האפשר.
 • בעוד ש-SLS אולי הקדימה את ה-MJF באפשרויות הצבע, הימים האלה עשויים להתפוגג עם התוספת האחרונה לליין HP MJF: ניילון לבן PA12. יש לו תכונות ומאפיינים דומים ל-PA12 הסטנדרטי, הוא סופג יותר צבע ומגיע עם תג מחיר מעט גבוה יותר.

לאחר השלמת ההדפסה, ניתן למחזר את האבקה הבלתי מומסת, בדיוק כמו SLS. עם זאת, MJF מאפשר יותר שימוש חוזר באבקה, כאשר עד 80% ממוחזרים. בהתאם למכונה המושוואת, מכונות MJF ניתנות להשוואה במחירן למכונות SLS תעשייתיות, אך יכולות להציע זמני הדפסה מהירים יותר ופוטנציאל לפרטים גדולים יותר.

BE-CU.COM' שירותי אבות טיפוס וייצור ניילון


האם אתה צריך הדפסת תלת מימד עבור אב טיפוס? כאן ב-BE-CU Prototypes, אנו מציעים מגוון רחב של פתרונות מהירים של אבות טיפוס וייצור, כולל טכנולוגיות ההדפסה התלת מימדיות העדכניות ביותר. אנחנו יכולים להיות השותפים שלך לאורך שלב פיתוח המוצר וייצור הקצה שלך.

BE-CU Prototypes הוא החנות האחת שלך לייצור אב טיפוס אמין, ללא קשר לגודל או מורכבות. הצוות שלנו מספק איכות יוצאת דופן, מהירות ובמחיר סביר באמצעות הכלים המהירים המתקדמים שלנו ופתרונות הדפסת תלת מימד. זה מתורגם לאבות טיפוס בדרגת ייצור שלא רק עונים על הצרכים הפונקציונליים שלך אלא גם תואמים את החזון האסתטי שלך.

איך נוכל לשרת אותך?

אחת הסיבות לבחירה בנו להדפסת אב טיפוס בתלת מימד היא הפתרונות הגמישים שלנו. בין אם אתה צריך אחד או עד 100,000 חלקי פלסטיק או מתכת, אנו יכולים לספק אותם במהירות ובמחיר סביר. טכנולוגיות הייצור התוספות שלנו כוללות את הדברים הבאים:

 • סטריאוליתוגרפיה (SLA): הדפסת SLA תלת מימדית כוללת שרף נוזלי שנותר לריפוי ולהתמצקות. לייזר מדויק מרפא את השרף הזה בתא בנייה תוך בניית החלק שלך שכבה אחת בכל פעם. טכנולוגיה זו מאפשרת לך ליצור אבות טיפוס אסתטיים.
 • סינטר לייזר סלקטיבי (SLS): האם אתה צריך רכיבים פונקציונליים בעלי מתח גבוה? אנו ממליצים על הדפסת SLS 3D כדי ליצור את אב הטיפוס שלך. הפעם, הוא משתמש בלייזר בעל דיוק גבוה כדי להתיך ניילון אבקת או ניילון מלא בזכוכית כדי ליצור חלקים חזקים.
 • מודלים מתמזגים בתצהיר (FDM): טכנולוגיית הדפסת תלת מימד רב-תכליתית זו יכולה ליצור חלקים בעלי גיאומטריות מורכבות עם מבני תמיכה, אותם אנו מסירים לאחר מכן. עם מגוון החומרים שלו, אנו ממליצים עליו עבור אבות טיפוס מהירים וייצור בנפח נמוך. ב-BE-CU Prototypes, אנו מציעים PC, ABS ופלסטיק ביצועים כמו ניילון ו-Ultem.
 • הדפסת תלת-ממד של Projet MJF: זהו בין פתרונות האב-טיפוס האחרונים להדפסת תלת-ממד המספקים חלקים מדויקים ל-CAD ובדיוק גבוה במהירות. אנו ממליצים עליו כאשר אתה צריך חלקים מפורטים מאוד עם תכונות קטנות כמו 300 מיקרון.
 • סינטר מתכת ישיר בלייזר (DMLS): הדפסת תלת מימד DMLS דומה ל-SLS אך עבור חלקי מתכת. אנו מציעים את מגוון החומרים הטוב ביותר, כולל טיטניום, כלי עבודה ופלדת אל חלד, נחושת ואלומיניום, והצוות שלנו ממנף את הטכנולוגיה הזו ליצירת צורות מורכבות ביותר.

התחבר אלינו עכשיו!

גלה כיצד פתרונות אב הטיפוס שלנו להדפסת תלת מימד יכולים להועיל לפרויקט שלך על ידי שיתוף המומחים שלנו לסקירת פרויקט בחינם ולהצעת מחיר. אתה יכול גם ליצור איתנו קשר באמצעות ‎+86 15112807161 כדי ללמוד עוד על שירותי אבות טיפוס מהירים אחרים וייצור, כמו הזרקה, יציקת ואקום ועיבוד CNC.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general