אילו שיטות עיבוד CNC מתאימות ביותר לחלקי פליז קטנים?

תוכנת מחשב שולטת במכונה כדי לחתוך, לעצב ולקדוח במדויק מתכת, פלסטיק וחומרים אחרים. תהליך זה ידוע בשם CNC או בקרה מספרית ממוחשבת. פליז הוא שותף מושלם לתהליך המדויק הזה בגלל המוליכות המצוינת, יכולת העיבוד שלו ועמידותו בפני קורוזיה. עיבוד CNC עוסק ביעילות וגמישות כמו דיוק. ניתן לייצר מאות חלקים זהים עם אותה תוכנית, לחסוך בפסולת ולהבטיח עקביות באיכות. יתרה מזאת, שינויים מהירים בכלים ובחומרים מאפשרים חזרות עיצוב מהירות ויצירת אב טיפוס, מה שהופך את עיבוד ה-CNC למשתף פעולה אידיאלי לחדשנות.

כרסום CNC עבור חלקי פליז קטנים

תכונות של כרסום CNC

 • בקרת מחשב: תוכנת המחשב שמכוונת את תנועות כלי החיתוך היא המוח מאחורי כרסום CNC.
 • כלי חיתוך מסתובב: זהו אזמל של פסל מסתובב, המורכב ממגוון חומרים כגון יהלום או קרביד. עם כל מהפכה, הכלי המסתובב במהירות גבוהה נקרע מהפליז.
 • נעים צירים: תהליך הפיסול הוא דינמי. בדרך כלל, צירי X, Y ו-Z הם שלושת הצירים שלאורכם נע כלי החיתוך. הכלי יכול לפסל את הפרטים העדינים של החלק מכיוון שצירים אלו מווסתים את תנועתו בתלת מימד.
 • מעבר ליסודות:  העיבוד של זוויות מורכבות ותכונות פנימיות מתאפשר על ידי תצורות שונות כמו 4 צירים ו-5 צירים, המוסיפים צירי תנועה נוספים ומרחיבים את גבולות הביצוע עם חלקי פליז קטנים.

עוצמות של כרסום CNC עבור חלקי פליז קטנים

 • פיסול גיאומטריות מורכבות: כרסום CNC חובק מורכבות, בניגוד לכמה טכניקות פשוטות יותר. חתכים תחתונים, חריצים, חללים פנימיים ואפילו מאפיינים קטנים ועדינים כולם מטופלים בקלות על ידי זה. עבור חלקים שבהם צורות מורכבות עונות על דרישות תובעניות, כגון גלגלי שיניים, שסתומים, מחברים מורכבים ומכשור רפואי מיניאטורי, זה הופך אותו למושלם.
 • דיוק בקנה מידה מיקרוסקופי: הכלים המדויקים ותנועותיו הנשלטות על ידי מחשב מבטיחים דיוק לפרטים הקטנים ביותר, החיוני לחלקים שצריכים לתפקד ללא רבב ובעלי סובלנות הדוקה. שקול חלקי שעון זעירים או מנגנון מדעי מדויק ביותר.
 • עקביות היא המפתח: עקביות קבועה מובטחת על ידי כרסום CNC. מכיוון שתהליך העיבוד ניתן לחזור על עצמו, כל יצירת מופת מפליז קטנה היא שכפול מדויק של הראשונה. בנוסף להבטחת ביצועים אמינים, זה מסיר כאבי ראש בייצור.
 • מעבר לכוח הגס: זוויות מורכבות, עקומות מורכבות ומאפיינים פנימיים שאי אפשר יהיה לעבד עם מכונות פשוטות יותר אפשריים כעת הודות להגדרות המתקדמות הללו שמוסיפות עוד צירי תנועה לשולחן.

חרטת CNC עבור חלקי פליז קטנים

תכונות של סיבוב CNC

 • חתיכת עבודה סיבובית: סיבוב CNC הוא הכל על הספין, בניגוד לכרסום, שבו חלק העבודה נשאר נייח. בלוק הפליז מסתובב במהירויות גבוהות ומוצמד היטב לצ'אק, כלי אחיזה ייחודי.
 • כלי חיתוך נייח: כלי החיתוך נשאר במקומו בזמן שהפליז מסתובב על הציר שלו.
 • הזנה ומהירות:  עובי השבבים שהוסרו נקבע על ידי הזנה, שהיא המהירות שבה כלי החיתוך נע על חומר העבודה בכל סיבוב. מהירות היא מהירות הסיבוב של חומר העבודה, המשפיעה על גימור פני השטח והיעילות הכוללת.
 • ציר תנועה:  בניגוד לכרסום, העושה שימוש בשלושה צירים או יותר, פניית CNC משתמשת בעיקר בשניים: ציר Z, השולט בתנועת הכלי בניצב לסיבוב, וציר X, השולט בתנועת הכלי במקביל ל. ציר הסיבוב של חומר העבודה.

עוצמות של פניית CNC  עבור חלקי פליז קטנים

 1. מוח גלילי:  ניתן לייצר חלקים אלו בדיוק ובחזרה שאין שני להם הודות לפניית CNC. מדידות עקביות וגימור משטח חלק מובטחים על ידי פעולה הרמונית של הכלי הנייח וחומר העבודה המסתובב.
 2. יעילות החומר:  אל תבזבז ואל תרצה. על ידי ניצול המרב מהצורה הגלילית של בלוק הפליז, פניית CNC מפחיתה בזבוז חומר. זה מקטין את ההוצאות והופך אותה לאופציה בת קיימא יותר עבור פרויקטים שדואגים לאיכות הסביבה.
 3. מורכבות על העקומה: זו לא רק טכניקה עבור צילינדרים בסיסיים. חריטת CNC שומרת על היתרונות של מהירות גבוהה ודיוק תוך טיפול בתכונות פנימיות מורכבות, צורות מתחדדות, חריצים וחוטים עם הכלים והתכנות הנכונים.
 4. איכות עקבית:  עקביות מובטחת על ידי פניית CNC. בנוסף להבטחת ביצועים אמינים, זה מסיר כאבי ראש בייצור.
 5. בחירה חסכונית:  עם יכולתה לשלב מהירות גבוהה, בזבוז נמוך ואיכות אמינה, חיתוך CNC הוא לעתים קרובות משתלם יותר עבור חלקי פליז קטנים. זה הופך אותו לבחירה טובה למשימות שבהן שמירה על התקציב היא חיונית.

חוט EDM עבור חלקי פליז קטנים

תכונות  של Wire EDM 

 • הניצוץ החשמלי: פריקה חשמלית קטנה ומקומית נוצרת כאשר מתח גבוה מופעל על הפער, המייננן את האוויר הסמוך.
 • אידוי מבוקר:  כמות זעירה של מתכת נמסה ומאדה בנקודת המגע על חומר הפליז על ידי הניצוץ הזה, שהוא כמו אש זעירה. תכונות עדינות וחיתוכים מורכבים מתאפשרים בזכות הדיוק המופלג שבו חום זה מסיר חומר.
 • ריקוד דיאלקטרי:  אזור החיתוך מוקף ברציפות בנוזל דיאלקטרי, בדרך כלל מים מופחתים, כדי למנוע מהחוט להתמוסס ולשטוף את המתכת המאודת. נוזל זה מבטיח תהליך עיבוד מוסדר ויעיל בכך שהוא משמש כמבודד וכנוזל קירור.
 • כוריאוגרפיה CNC:  החוט הוא יותר מסתם מחולל ניצוצות לא פעיל. היא מנוהלת על ידי תוכנית CNC הנשלטת על ידי מחשב המנוטרת מקרוב.

חוזק חוט EDM עבור חלקי פליז קטנים

 • מאסטר של דיוק מיקרוסקופי: באמצעות אזמל חשמלי, חוט EDM יכול להשיג סובלנות המתבטאת במיקרונים.
 • מורכבות חריטה: חיתוך חוט אינו מפחד ממורכבות הוא יכול בקלות לחתוך פרטים פנימיים וגיאומטריות מורכבות שקשה לבצע בטכניקות אחרות.
 • חומרי חילופין: Wire EDM הוא אמן רב-תכליתי באמת בעולם העיבוד שבבי, המסוגל לטפל בפלדה מוקשה, סגסוגות מיוחדות ואפילו חומרים שבירים בחן.
 • שקט נפשי ללא מתחים: בניגוד לשיטות אחרות המשתמשות בכוח, החום המקומי הנוצר מחיתוך חוט מפחית את הלחץ והעיוות של חומר העבודה. מגע עדין זה חיוני לשמירה על האיכות המעולה של חלקי פליז דקים ועדינים.
 • גימור פני השטח: חיתוך חוט בדרך כלל משאיר גימור מלוטש וחלק ומבטל את הצורך בשלבי גימור נוספים, וחוסך זמן וכסף. הגימור המושלם הזה הופך את יצירת המופת הפליז הקטנה שלך לפונקציונלית ויפה עוד יותר.

סיכום

נדרש מחקר נוסף כדי לקבוע את ההתאמה והחוזק של שותף בעולם הדינמי של עיבוד שבבי CNC לפני שתבחר את האידיאלי עבור יצירת המופת הפליז הקטנה שלך. כרסום הוא רב תכליתי להפליא; הוא יכול להתמודד עם צורות פשוטות וגיאומטריות מורכבות באותה קלות. עם הדיוק הבלתי מעורער שלו, הסיבוב מייצר פלאים גליליים כמו פירים ותותבים, מה שהופך אותו לתהליך הבחירה של מהירות ועקביות. הוא חסכוני לייצור בנפח גבוה הודות למינימום בזבוז ויכולת הסתגלות שלו. בתור המאסטרו של המורכב, Wire EDM משתמש בניצוץ החשמלי שלו כדי לפסל תכונות עדינות וצורות מורכבות בדיוק שאין שני לו. זכור כי יצירת קשר עם מומחים בעיבוד שבבי CNC חשובה. עם הניסיון שלהם, אתה יכול להיות בטוח שהטכניקה תעמוד בכל הדרישות של הפרויקט שלך ותהפוך את החזון שלך ליצירת מופת מיניאטורית פליז.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general