מה זה ESG ומדוע זה משנה לפלדות אל חלד ומתכות מיוחדות?

בשנים האחרונות חלה דחיפה בינלאומית לעבר קיימות, אזרחות תאגידית אחראית ואסטרטגיות השקעה ממוקדות מטרה. כדי לתמוך בכך, תיקי השקעות בהובלת ESG, דיווח עסקי והודעות שיווקיות הפכו נפוצים יותר ויותר במגוון רחב של תעשיות. עם זאת, נרשמה גם דחיפה מצד אחדים שמאמינים ש-ESG היא אופנה חולפת או טקטיקה ל"שטיפה ירוקה" של שיטות עסקיות מזיקות לסביבה.

כאן ב- Ulbrich, אנחנו פשוט מאמינים שזה עסק טוב לפעול באחריות כלפי אנשים וכדור הארץ שלנו.

אז מה זה ESG? ולמה זה משנה לנירוסטה ולמתכות מיוחדות? ובכן, זה חלק באחריות תאגידית, חלק בקיימות וחלק בסטנדרטיזציה.

היסודות של ESG

כדי להבין טוב יותר את היסודות של ESG, שקול כל אחד משלושת המרכיבים:

 • סְבִיבָתִי. עסקים וארגונים חייבים להוריד את טביעת הרגל הפחמנית שלהם.
 • חֶברָתִי. מדיניות תאגיד חייבת להגן על זכויות אדם, הן עבור העובדים והן עבור הקהילות שלהם.
 • ממשל. גילויים כגון דוח קיימות מסייעים להבטיח שחברות מקיימות את הבטחות ה-ESG שלהן.
 • חברות לייצור מתכות, יצרני OEM ויצרנים בכל שרשרת האספקה מבקשים יותר ויותר אישורי ESG, סטטיסטיקות ומידע רלוונטי אחר כדי להיענות לבקשות של גופים ממשלתיים ולקוחותיהם.

לא בטוחים מאיפה להתחיל? למרבה המזל, חברות יכולות ליישם אסטרטגיית ESG מוצלחת בעזרת מסגרות ESG קיימות.

מסגרות ESG

חברות משתמשות במסגרות דיווח ESG כדי לחשוף את פעילותן לבעלי עניין כמו לקוחות, עובדים ומשקיעים. דיווח על יוזמות ESG מסייע לחברות להבטיח ציות לחוק, עוזר לעובדים וללקוחות לדעת שהם תומכים בחברה אחראית, ועוזר לבעלי המניות לקבל החלטות השקעה אחראיות חברתית.

ישנן מסגרות ESG רבות המשמשות חברות ברחבי העולם. חלק מהגדולים הם מועצת ה-Sustainability Accounting Standards Board (SASB), יוזמת הדיווח העולמית (GRI), ו-Carbon Disclosure Project (CDP). לאחר שחברה בוחרת את מסגרת ה-ESG האידיאלית שלה, היא יכולה להתחיל במשימה הכל כך חשובה של יישום אסטרטגיית ה-ESG שלה.

חשיבות ESG

ESG חשוב מכיוון שהוא מדגיש את הצורך להגן על הסביבה והקהילה – וזה הביא למאמץ בינלאומי מודע להיות ירוק יותר. לעסקים בתחום המתכות כבר יש התחלה מצוינת עם פלדה ואלומיניום ממוחזרים, אבל יש עוד הרבה עבודה לעשות ואתגרים לפניהם.

אתגרים נפוצים ב-ESG

יוזמת ESG יכולה להיות מיושמת בכל עת, אבל ביצועי ESG חזקים לא מתרחשים בן לילה. חברות רבות חייבות לבצע מעבר אנרגיה למקור ירוק יותר, לעדכן את שרשרת האספקה שלהן ולשדרג את הציוד שלהן לאפשרויות ידידותיות יותר לסביבה. כל זה דורש זמן, כוח אדם וכסף.

ללא סטנדרטים וקריטריונים בינלאומיים של ESG מוגדרים בבירור, חברות יכולות גם להיאבק בשילוב ESG בתרבות ובאסטרטגיה של העסק שלהן. למרות שמסגרות דיווח ESG עוזרות, ארגונים לא תמיד יודעים אילו נתונים לאסוף – או כיצד לנתח אותם כדי לקבוע את ביצועי ה-ESG שלהם.

החלטה חשובה אחת של נתונים נוגעת לעומק נתוני הפליטות שנאספו מכיוון שרוב מסגרות ה-ESG מפרידות את הפליטות של חברה שנוצרו לשלוש קטגוריות:

 • היקף 1: פליטת גזי חממה הנובעת ישירות ממקורות בבעלות הארגון או המופעלות על ידי הארגון.
 • היקף 2: פליטות עקיפות הנגרמות מייצור החשמל, החימום, הקירור והקיטור שנרכשת על ידי החברה.
 • היקף 3: מדובר בפליטות עקיפות עוד יותר הנגרמות מפעילויות בכל שרשרת האספקה של אותה חברה. החברה אינה מחזיקה או שולטת במקורות הפליטה הללו.
 • בעוד שמסגרות ESG בדרך כלל מחייבות חברות לדווח תחילה על היקף 1 ו-2, פליטות היקף 3 יכולות להוות אחוז משמעותי מטביעת הרגל הפחמנית של חברה.

היקף פליטות

חשיבות ה-ESG עבור עסקי מתכות
תעשיית המתכת נוקטת צעדים לקראת ביצועי ESG חזקים והודות לרכיבים כמו יכולת המיחזור של האלומיניום וקיימות הנירוסטה, אפשר להילחם בשינויי האקלים תוך מתן מוצרי מתכת באיכות גבוהה.

יישום ESG בעסקי מתכת

החדשות הטובות הן שיש יוזמות ESG מצוינות שתעשיית המתכת יכולה להשתמש בהן, כולל:

 • שדרוג ציוד כדי לפלוט פחות אדים ולהפחית פסולת
 • מיחזור גרוטאות מתכת או חומרים שאינם בשימוש
 • שינוי התרבות הארגונית כדי להתמקד ביוזמות ESG
 • יישום תוכניות הסברה לקהילה
 • השגת אישורי ESG באמצעות תוכניות הכשרה
 • קביעת יעדים להפחתת פליטות
 • כדי להבטיח יישום נכון של ESG בעסקי מתכות, ישנן גם תקנות שחברות אלו חייבות לפעול לפיהן.

תקנות בעסקי מתכות

עם התפתחות ה-ESG, כמה ממשלות חוקקו תקנות שעסקי מתכות חייבים לציית להן. לדוגמה, בארצות הברית, רשות ניירות ערך (SEC) דורשת מחברות ציבוריות לחשוף מידע על סיכון ESG במאמץ להגן על המשקיעים.

קיימות סביבתית בנירוסטה ומתכות מיוחדות

מטלורגיה בת קיימא כוללת ייצור מוצרי מתכת תוך התמקדות בתקני ESG. עסקי מתכת עשויים ליישם אסטרטגיית ESG מלאה או לשלב ייצור רזה כחלק ממטלורגיה בת קיימא. למרבה המזל, מכיוון שהפלדה היא כל כך רב-תכליתית וניתנת למחזור, היא נותנת את רגליה לתעשיית המתכת.

תפקיד הפלדה במטאלורגיה בת קיימא

ניתן להשתמש בפלדה אינספור פעמים. זה ניתן למחזור ב-100 אחוז, כך שניתן לעבד אותו מחדש ולהכניסו מחדש לשרשרת האספקה שוב ושוב. ומכיוון שפלדה משמשת בכל מיני יישומים, היא תורמת לקיימות ישירה ועקיפה כאחד.

קיימות ישירה ועקיפה

ההבדל בין קיימות ישירה לעקיפה הוא פשוט:

 • קיימות ישירה רואה תוצאות שנוצרו על ידי הפעולה.
 • קיימות עקיפה גם רואה תוצאות, אבל במקום להיות מיידיות, התוצאות ניכרות מאוחר יותר בזמן או מאוחר יותר בשרשרת האספקה.
 • לדוגמה: שקול נוהג סטנדרטי של ESG של כריית מינרלים לעיבוד מתכת. כאשר זה נעשה בהצלחה בצורה ידידותית לסביבה, תוצאת הקיימות הישירה עשויה להיות שחברות מתכת מקבלים חומר גלם משרשרת האספקה שלהן במהירות ועם טביעת רגל פחמנית נמוכה. תוצאת הקיימות העקיפה עשויה להיות שהמיקום שממנו נכרים המינרלים אינו משפיע לרעה על הקהילה או על חיות הבר שמסביב.

כדי להמחיש עוד יותר, הבה נבחן כמה מהיתרונות הישירים והעקיפים של שימוש בנירוסטה בתהליכי ייצור:

קיימות ישירה:

שימור משאבים: מיחזור פלדה מפחית את הביקוש לעפרות ברזל ופחם שהופקו לאחרונה, תוך שימור משאבי טבע.
חיסכון באנרגיה: מיחזור פלדה דורש בדרך כלל פחות אנרגיה מאשר הפקת פלדה מחומרי גלם, מה שמפחית את פליטת גזי החממה ואת צריכת האנרגיה.
הפחתת פסולת: מיחזור מוצרי פלדה מונע מהם להגיע למזבלות, ומפחית את הפסולת ובעיות סביבתיות נלוות.

קיימות עקיפה:

 • תמיכה בתעשיות בנות קיימא: פלדה היא חומר קריטי בתעשיות בנות קיימא כמו אנרגיה מתחדשת (למשל, טורבינות רוח ופאנלים סולאריים), כלי רכב חשמליים ובניית בניינים ירוקים. על ידי אספקת חומר בר קיימא, פלדה תומכת בעקיפין במאמצי התעשיות הללו להפחית את ההשפעות הסביבתיות.
 • אורך חיים: עמידות הפלדה ותוחלת החיים הארוכה גורמים לכך שמוצרים העשויים מפלדה נוטים פחות לדרוש החלפה תכופה, מה שמפחית עוד יותר את צריכת המשאבים לאורך זמן.
 • שיקולי קיימות עבור יצרנים
 • אולי ההיבט החשוב ביותר עבור יצרני מתכת לשקול הוא החומרים בפועל שהם משתמשים בהם. למרבה המזל, מתכות פופולריות במיוחד כמו אלומיניום, פלדה ונירוסטה נחשבות לירוקות מכיוון שהן ממוחזרות בקלות עם טביעת רגל פחמנית נמוכה.

היבט נוסף הוא שרשרת האספקה. להובלת חומרי גלם ומוצרים מוגמרים ברחבי העולם יש טביעת רגל פחמנית גבוהה. לפיכך, היצרנים חייבים למצוא דרכים בנות קיימא יותר להתמודד עם שרשרת האספקה שלהם כחלק מאסטרטגיית ה-ESG שלהם.

פיתוח אסטרטגיית ESG

כמו בכל מדיניות, פיתוח אסטרטגיית ESG אפקטיבית לוקח זמן. למרבה המזל, קיימים מבנים לפתרון בעיות כמו A3 ו-8D כדי לעזור לחברות בתהליך. תעשיית המתכת חייבת לשקול כל גורם ESG וכל עדיפות לפני שהם יכולים ליישם את האסטרטגיה בפועל.

גורמים שיש לקחת בחשבון עבור עסקים מנירוסטה ומתכת

ללא אסטרטגיית ESG רשמית, חברה לעולם לא תשיג ביצועי ESG חזקים. בתכנון האסטרטגיה, ישנם מספר גורמי ESG שיש לקחת בחשבון במיוחד עבור עסקי נירוסטה ומתכות, כולל:

מהם סיכוני ה-ESG של החברה?

בנוסף לחומרים ירוקים כמו נירוסטה, מהי ההשפעה הסביבתית של מתכות אחרות כמו כרום, ניקל, קובלט ומינרלים קריטיים? לדוגמה, ככל שהביקוש לניקל יגדל, איך החברה תעמוד בקצב הייצור תוך השגת מדדי ה-ESG שלה?
כיצד תצטרך להשתנות תרבות החברה כדי להרוויח רכישה מהעובדים כך שכל הצוות יעבוד יחד כדי להשיג את יעדי ה-ESG של העסק?
כיצד אסטרטגיית ה-ESG תשפיע על העסק מבחינה פיננסית? ESG יכול להיות יקר, כך שרווחיות תמיד תהיה פקטור.
בנוסף לגורמים אלה, עסקים צריכים לזהות את סדרי העדיפויות לפיתוח אסטרטגיית ה-ESG שלהם.

סדרי עדיפויות עבור אסטרטגיית ESG

סביר להניח שהראשון מבין סדרי עדיפויות ESG רבים הוא פיננסי. העסק חייב להפחית עלויות ולהגדיל את השורה העליונה שלו כדי לשרוד. לאחר מכן מגיעה תרבות החברה. העסק צריך לתעדף את הבריאות והבטיחות של עובדיו ולהבטיח שמטרות ESG אחרות כמו הון עצמי, גיוון והכלה יעמדו.

לאורך תהליך הקמת אסטרטגיית ESG, העסק חייב לתת מענה לכל בעל עניין. זה חשוב במיוחד בשלב היישום.

יישום אסטרטגיית ESG

ברגע שעסק מתכת עיצב את אסטרטגיית ה-ESG שלו, הגיע הזמן ליישם! להלן מספר שלבים ליישום מוצלח של האסטרטגיה:

 • צור צוות ESG לניהול התהליך.
 • קבע קו בסיס על ביצועי ה-ESG הנוכחיים שלך.
 • זהה מדדי KPI ושלב אותם בדוח ה-ESG שלך.
 • לאחר מכן, התחל לאסוף ולנתח את נתוני ה-ESG שלך! זכור ששום אסטרטגיה לעולם לא תהיה מושלמת. ככל שהחברה והתעשייה יגדלו ויתפתחו, יתעוררו חששות נוספים של ESG. תצטרך להתאים ולשנות את האסטרטגיה שלך כדי לעמוד בזמנים ולשמור על היתרון שלך על פני המתחרים שלך.

שותף החומרים המוביל שלך

לאורך ההיסטוריה שלנו, Be-Cu תמיד התמקדה בהפיכת העולם למקום טוב יותר על ידי החזרה לקהילה שלנו. אנו תומכים בגאווה בקהילה שלנו ושואפים ללא לאות לעולם נקי יותר. כחברה שבאמת אכפת לה מההשפעה הסביבתית והחברתית שלנו, אנו פועלים לא רק לקיים את תקני ה-ESG אלא לחרוג ממטרות ה-ESG שלנו.

Be-Cu מחויבת לשותפות עם חברות צופות פני עתיד לקידום מתכות מדויקות. פנה עוד היום למומחה Be-Cu.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general