כרסום ועיבוד שבבי CNC מדויק: בחינת ההבדלים ביניהם

אחד מאתגרי הייצור המודרניים הגדולים ביותר הוא הבנת התפקוד והפעולות של תהליכים שונים. היכרות נכונה עם ההבדלים בין כרסום CNC לחריטה CNC תעזור לכם לבחור את התהליך הנכון לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

אלו הם תהליכי עיבוד מותאמים אישית שתורמים לעיבוד חיסורי. תהליכי כרסום וחריטה CNC לפעמים חופפים. הן מתאימות לרכיבים קטנים וגדולים ולחומרי גלם שונים. עם זאת, הם משתמשים בשיטות שונות מהותית להסרת חומרים.

ההבדלים בפעולות שלהם הופכים אותם לאידיאליים עבור יישומים ספציפיים. לכן, מאמר זה יעביר אתכם את היסודות של חרטת CNC וכרסום CNC. תלמד גם את ההבדלים השונים בין תהליכי עיבוד CNC אלה. בואו נגיע ישר לזה!

מה זה כרסום CNC?


כרסום בקרה מספרית ממוחשבת (CNC) הוא תהליך ייצור נפוץ. יצרנים משתמשים בתהליך זה בייצור מגוון רחב של חלקים מעובדים. זוהי גם טכניקה מתאימה לחברות יצירת אבות טיפוס להכנת אבות טיפוס פונקציונליים חד פעמיים.

כרסום CNC פועל באמצעות הוראות מחשב כדי לסובב כלי חיתוך במהירות לאורך 3 צירים או יותר. המכונה מסובבת כלי חיתוך על פני השטח של חומר עבודה מוצב או לא נייד. הציר אוחז בחותך הכרסום המסתובב במהירות גבוהה כדי לחתוך את כל החומר הלא רצוי מעל פני השטח של חומר העבודה.

כרסום ועיבוד שבבי CNC מדויק בחינת ההבדלים ביניהם

כאשר כלי חיתוך כרסום CNC נוגע בחומר העבודה, החומר מוסר בצורה מבוקרת. חלקי עבודה עם משטחים שטוחים ולא סדירים על בלוקים מלבניים או מרובעים מושלמים לשיטת הכרסום. הכלי עובר ברציפות על פני השטח של חומר העבודה עד שהוא דומה למוצר הסופי המיועד. כרסמות CNC שומרות לעתים קרובות על חלקי עבודה נייחים, תוך שימוש בסגן כדי להחזיק אותם על מצע המכונה.

עם זאת, כרסמות מרובות צירים עשויות לסובב חלקי עבודה כדי להשיג זוויות חיתוך גדולות יותר. כתוצאה מכך, אתה יכול ליצור חלקים מורכבים יותר במכונה ללא כיוון מחדש ידני. חותך כרסום CNC מגיע עם 2 עד 150 משטחי חיתוך בהתאם לדרישות. ישנם סוגים שונים של חותכי כרסום. הנפוצים שבהם הם:

  • חותכי כרסום פנים
  • חותכי כרסום חלולים
  • חותכי כרסום בצד
  • חותכי כרסום קצה
  • חותכי כרסום רגילים

תהליך זה הומצא כתחליף טוב יותר לתהליכי עיבוד שבבי ידני בשל האמינות והדיוק שלו בעיבוד מוצרים סופיים. מכונאים שמטפלים בפרויקטים עם צורות מורכבות מוצאים שתהליך הכרסום מועיל מאוד מכיוון שהוא חוסך זמן.

התמחויות של כרסום CNC


ישנן מספר סיבות מדוע יצרנים בוחרים בכרסום CNC לעיבוד חלקי CNC. אלו כוללים:

יכולת ייצור מוגברת

כרסום CNC מתאים באופן מושלם לעסקים המייצרים קבוצות קטנות של חלקים בפעולה אחת. מכונת כרסום CNC תואמת גם לתהליכים תרמיים, חשמליים, מכניים וכימיים. לכן, ישנה יכולת לייצר מגוון רחב של רכיבים למספר תעשיות.

שימוש יעיל בחומר

כרסום CNC מסייע ליצרנים להפחית חומרים המשמשים בפעולת כרסום. לכרסום CNC יש רמת צריכת חומרים נמוכה בהשוואה לחריטה CNC. כתוצאה מכך, היצרנים נהנים מעלויות החומר המופחתות בפרויקטים ענקיים. תהליך כרסום CNC גם עוזר לך לנהל ביעילות פסולת חומרים.

כלי חיתוך

עבודה עם כרסום CNC אינה דורשת כלי עבודה פשוטים או ישירים. ניתן להשתמש בחותכים שונים (כלי חיתוך) או ביותר מכלי אחד לפעולות שונות. במקרה זה, כרסום היא אפשרות טובה ויעילה יותר מאשר מחרטות.

טחנות CNC מקלים לעתים קרובות על עיבוד חלקים בעלי צורה מורכבת. מצד שני, המחרטות המשמשות בחריטת CNC עשויות להגביל את היכולות התפעוליות.

מפרט מוצר

כרסום CNC מתגאה ביכולתו לעבוד על מגוון רחב של חלקים. הוא יכול להתמודד עם חלקים בעלי צורה מורכבת באותו אופן שהוא מטפל בחלקים פשוטים. זה הופך את טחנת CNC לאופציה אידיאלית עבור מספר פרויקטים.

מה זה פניית CNC?


תהליך ייצור מתכת זה נמצא בשימוש נרחב ליצירת חלקים גליליים, חרוטיים ומעוגלים. זהו עיבוד CNC פופולרי ותהליכי אב טיפוס מהירים. עם זאת, הוא אינו רב תכליתי כמו כרסום CNC.

חרטת CNC משתמשת במכונות הידועות כמכונות מחרטות CNC או מרכזי חרטות CNC. מכונות אלו מורכבות מכלי אחיזה המכונה צ'אק וציר מסתובב. העבודה של המכונות שונה ממפעלי CNC מכיוון שהן מסובבות את חומר העבודה במהירות בתוך הצ'אק. עם זאת, כלי החיתוך אינו מסתובב.

כלי החיתוך מקובע לצריח, והוא נע לעבר חומר העבודה המסתובב כדי להסיר חומרים במידת הצורך. מכונת מפנה CNC יכולה לחתוך את החלק החיצוני של חלק העבודה. זה יכול גם לשעמם דרך הפנים, ליצור רכיבים צינוריים. לצריח עשויות להיות גם כלי חיתוך מרובים, וניתן להפעיל כל כלי בנפרד.

כדאי לשים לב שהמכונה, סוג חומר הגלם המעורב ותכונות החלק עשויים להשפיע על תוצאות העיבוד. מכונות חרטת CNC פועלות היטב בדיוק כמו מכונות כרסום CNC, למרות שהיא נחשבת השנייה הטובה ביותר לכרסום CNC.

חלקי עבודה מסובבים הם לרוב קטנים יותר בגודלם מאשר חלקי עבודה כרסומים. כתוצאה מכך, תהליך חריטת CNC עובד מהר יותר ויעיל יותר משיטת הכרסום. אופן הפעולה של מכונות מחרטות CNC ומרכזי חרטות CNC מונעים מהם לעבוד על חלקים שצריכים פירוט מדויק ביותר.

התמחויות של חרטת CNC


סְגִילוּת

חריטת CNC ניתנת להתאמה למספר מצבים שכן היא מתאימה באופן מושלם לשיטות אחרות כדי לקבל את התוצאות הרצויות. חרטת CNC יכולה לעבוד גם עם כרסום CNC בהתבסס על דרישות תעשייתיות מסוימות של חלקים מסוימים. זה יכול לייצר רכיבי מכונה קטנים כמו ברגים ואומים, כמו גם רכיבים גדולים יותר כמו טורבינות.

דיוק עיבוד CNC

חרטת CNC היא בעלת דיוק מעולה ויכולה להשלים את פעולות גימור פני השטח הרצויות. לכן, היצרנים מעדיפים אותו עבור חלקים גליליים חיוניים או משטחים מעוקלים כגון רולים, גלגלי שיניים, כדורים וקודקודים.

מהירות ייצור גבוהה

חריטת CNC עובדת מהר יותר גם על חלקי עבודה בעת משעמם, קידוח או עיצוב. זה עוזר למכונאים לעמוד בזמנים של פרויקטים תוך הגדלת כושר הייצור בו זמנית.

צורות מוצר

שיטות כרסום וניתוב CNC לרוב אינן נותנות תוצאות מועדפות עם עיצוב חלקי עבודה עגולים או גליליים. החלקים עלולים ליפול ממידותיהם במקרים רבים.

לכן, חריטת CNC מסייעת לבצע את העבודה ביעילות. כתוצאה מכך, תהליך כוונון CNC מושלם לייצור חלקים חיוניים לתעשיות שונות. רכיבים אלה כוללים כמו ברגים וברגים, חרירים, רולים, כדורים וכלי נשק, חביות, חיבורי כדור ושולחנות מעוגלים.

קווי דמיון בין כרסום CNC וחריטה


למרות ההבדלים ביניהם, יש כמה קווי דמיון שיש לזכור בין חרטת CNC לכרסום CNC. קווי דמיון אלה כוללים:

תהליכי חיסור של ייצור

כרסום וחריטה CNC הם תהליכים נפוצים העוקבים אחר עקרונות עיבוד CNC מקובלים. חומר מופק מבלוק תלת מימדי מוצק כדי להשיג חלק רצוי. שני תהליכים אלו משתמשים במנגנוני חיתוך מיוחדים לייצור חלקים עם הצורות הרצויות הסופיות על ידי הסרת חומר באמצעות שחיקה, חיתוך וחיתוך.

שימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר של בקרה נומרית מחשב

שיטות הכרסום והחריטה הן שיטות עיבוד CNC קונבנציונליות. בתהליך אלו, התוצאות קלות ומהירות יותר משיטות העיבוד המסורתיות. כל פרויקט משתמש בתוכנת עיצוב בעזרת מחשב (CAD) כדי להקל על תהליך הייצור.

החשיבות של פורמט קובץ ה-CNC היא ליצור קבוצת קוד לכרסום ולחריטה המכונה 'קוד G'. קוד זה הוא השפה האוניברסלית לעיבוד שבבי CNC. ישנם מאות קודי G שעובדים גם בחריטה ב-CNC וגם כרסום.

המשמעות היא שפעולות חריטה וכרסום דורשות פיקוח מועט או לא. מכיוון שטעויות אנוש מוגבלות, היצרנים יכולים לעקוב אחר זמן הפעולה תוך שמירה על תוצאות באיכות גבוהה.

כלי חיתוך דומים

למרות שלשני התהליכים הללו יש אופני פעולה שונים, כלי החיתוך שלהם זהים במידה מסוימת. שני תהליכי הייצור משתמשים בכלי חיתוך מוצקים כדי להסיר חומר מחלקים.

עם זאת, התצורה והתפקודים של החותכים עבור שתי השיטות שונות. היווצרות שבבים היא תכונה אופיינית המשותפת לשני התהליכים.

גימור משטח טוב

תהליכים אלה שונים, אך יש להם אותה מטרה או תוצאה. שתי הטכניקות עובדות על חלקי עבודה הזקוקים לניקוי ומגע גמר, ועל חלקים אלה עובדים כדי לייצר את גימור השטח הטוב ביותר שניתן להשיג.

אמנם, התוצאות תלויות בגורמים מסוימים כגון מהירות החיתוך, עומק החיתוך, קצב הזנה, סביבת החיתוך וגיאומטריית הכלים.

ייצור חום מכלי חיתוך

גם כרסום CNC וגם כרסום CNC דורשים נוזל חיתוך כדי לתפקד היטב. שני התהליכים מחויבים לייצר חום במהלך הפעולות. כמו כן, הפעולות המעורבות בשני התהליכים עשויות להיות מושפעות מטמפרטורת חיתוך גבוהה.

הבדלים בין כרסום CNC וחריטה


כרסמות CNC מסובבות כלי חיתוך על פני השטח של חומר עבודה דומם במהירות גבוהה. הציר נצמד לחותך הכרסום או כלי החיתוך שמסתובב במהירות גבוהה וחותך חומר. בהתאם לדרישות, לכלי חיתוך במפעל CNC יש לרוב 2-150 משטחי חיתוך או יותר.

מצד שני, למכונת סיבוב CNC או מחרטה CNC יש כלי אחיזה (צ'אק) שמחזיק במלאי המוט הגלילי. ציר מסובב את כלי האחיזה והחומר בקצב מהירות מתוכנת בעוד כלי חיתוך נייח מגלח את פני השטח של חומר העבודה. כאן, חומר העבודה החרוט מסתובב בסל"ד מוגדר מראש.

פעולות כרסום מושלמות עבור חלקים עם משטחים שטוחים על בלוקים מלבניים. כלי החיתוך מחיל חיתוך לסירוגין לאורך ההליך; לכרסום CNC יש כלי חיתוך רב נקודות (חותך כרסום).

קיים רק כלי חיתוך נקודה אחת בחריטת CNC. למספר מחרטות CNC יש מגבלות קוטר חיצוני, אפשרויות כלי עבודה ואפשרויות ציר.

מחרטות CNC יוצרות לעתים קרובות צורות עגולות, אך הן יכולות לעבוד גם על מלאי מוטות רבים בצורת משושה. לרוב מרכזי הפניית CNC יש ציר אחד, המאפשר להם לעבוד על חומר עבודה מצד אחד. מרכזי סיבוב אחרים מגיעים עם הציר הראשי ותת ציר לתמיכה. זה מאפשר לשני הצירים לעבוד על חומר עבודה, מה שנותן מקום לתכונות נוספות במידת הצורך.

בעיקרון, ההבדל בין מכונות חרטת CNC לכרסום טמון במצב הפעולה שלהן. הפעולות השונות שלהם מניבות את אותן תוצאות למרות ההבדלים ביניהן.

שורה תחתונה


כרסום וחריטה CNC הן שתיים מטכניקות עיבוד CNC הנפוצות ביותר המפיקות תוצאות מצוינות. עם זאת, ההחלטה על התהליך המתאים ביותר עבור הפרויקט שלך תלויה בעיצוב החלק שלך, הסובלנות והגיאומטריה.

חלקים גליליים או חרוטיים עובדים טוב יותר עם שיטת חריטת CNC, בעוד כרסום CNC אידיאלי עבור חלקים גדולים, שטוחים, מלבניים או מרובעים.

בכל פעם שאתה לא בטוח בתהליך הנכון לבחור, תן ל-BE-CU.COM לעזור לך. צור איתנו קשר עוד היום לקבלת שירותי עיבוד CNC שלך, ובואו נשיג לך את התוצאות הטובות ביותר.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general