אלומיניום מעובד מול אלומיניום יצוק: מה מתאים לפרויקט שלך?

כשמדובר באלומיניום מעובד לעומת אלומיניום יצוק, הבחירה תלויה בעיקר בצרכי הפרויקט שלך. לשניהם היתרונות הייחודיים שלהם, בהתאם ליישום.

אלומיניום מעובד הוא הטוב ביותר עבור פרויקטים הדורשים דיוק וסובלנות גבוהה לסובלנות הדוקה וחלקים מורכבים. אלומיניום יצוק מתאים יותר לחלקים גדולים יותר עם פחות מורכבות ויישומים שבהם חוזק ועמידות הם דרישות חיוניות.

אז מה מתאים לפרויקט שלכם? פוסט זה בבלוג ידון בהבדלים בין אלומיניום מעובד ליציקה ויעזור לך להחליט מה הכי מתאים לצרכים שלך!

מהו אלומיניום מעובד ואלומיניום יצוק?


חלקי אלומיניום מעובדים חלים על מספר תעשיות ייצור ומגיעים מתהליכי עיבוד כמו עיבוד CNC (הכולל כרסום CNC, שחיקה וחריטה CNC). למרות ששלושתם תהליכי עיבוד אלומיניום טובים, כרסום CNC הוא שיטת העיבוד הנפוצה ביותר בגלל המורכבות שהיא יכולה להשיג.

אלומיניום CNC בעל תכונות מצוינות, כגון צפיפות נמוכה וחוזק גבוה. כתוצאה מכך, אלה מגבירים את רמת היישומים שלו. בנוסף, למכונת CNC יכולת גבוהה לייצר אלומיניום מהשורה הראשונה. אלומיניום מעובד מגיע מסגסוגות שונות, הכוללות:

אלומיניום מעובד מול אלומיניום יצוק מה מתאים לפרויקט שלך
  • אלומיניום 6061: האלומיניום 6061 נחשב לפופולרי ביותר בשל יכולות מכאניות חזקות, יכולת ריתוך גבוהה, יכולת עמידה בתנאים קשים ויכולת כיפוף סופר.
  • אלומיניום 7075: למרות שהוא לא פופולרי כמו אלומיניום 6061, לאלומיניום 7075 יש עמידות גבוהה מאוד לעייפות ולעייפות. עם זאת, חסרונו טמון בעלותו ואי התאמתו לפרויקטי ריתוך.
  • אלומיניום 2024: אלומיניום 2024 הוא סגסוגת נפוצה בתעשייה האווירית והצבאית. יש לו תכונות מכניות טובות, כגון חוזק מתיחה גבוה ועמידות חזקה בפני בלאי. עם זאת, החסרונות שלו כוללים יכולת ריתוך נמוכה וחוסר יכולת לעמוד בפני קורוזיה.
  • הסגסוגות האחרות המתאימות לעיבוד CNC כוללות אלומיניום 2014, אלומיניום 5052 ואלומיניום 6063.

מצד שני, אלומיניום יצוק הוא חומר אלומיניום הנתון להליכי יציקה כמו יציקה, יציקת חול, תבניות קונכיות, תבניות גבס וכו'. אלומיניום יצוק כרוך בהנזלת גוש מוצק של סגסוגת אלומיניום ויציקתו לתבניות מיוחדות שנעשו כבר עם עיצוב מיועד. סגסוגות אלומיניום נפוצות המשמשות לתהליך זה כוללות;

  • סגסוגת A380 קלה מאוד במשקל ויעילה בטמפרטורות גבוהות במיוחד. הוא מתאים מאוד גם לחלקים מורכבים בגלל העמידות הגבוהה שלו.
  • סגסוגת אלומיניום A383 היא מוליך חום טוב ויכולה לעמוד בפני קורוזיה. עם זאת, מידת המאפיינים הללו נמוכה מ-A380, במיוחד מבחינת עמידות.
  • A360 הוא רקיע מאוד ויכול לעמוד בפני קורוזיה טוב יותר מ-A380 ו-A383. זה גם נוח לייצור חלקים מורכבים. עם זאת, קשה יותר ללהק מהשניים הראשונים שהוזכרו קודם לכן.

היתרונות של אלומיניום מעובד


לאלומיניום מעובד יש יישומים רחבים במספר תעשיות בהתבסס על תכונותיו. להלן מספר יתרונות של שימוש בסוגי האלומיניום בפרויקט שלך.

צורות מורכבות ודיוק

הכפפת האלומיניום לטכניקות עיבוד CNC, כגון כרסום וחריטה, מקלה על השגת חלקים עם עיצובים מורכבים. זה נובע מהסובלנות, הדיוק והדיוק הדוקים של הטכניקה. כתוצאה מכך, חלקי אלומיניום בעיבוד CNC מתאימים לייצור חלקים הדורשים דיוק ודיוק גבוהים, למשל, חלקי רכב וחלל.

עמידות בפני קורוזיה גבוהה

כאשר נחשפים לתנאים קשים, חלקי אלומיניום מעובדים יוצרים שכבת הגנה של תחמוצת אלומיניום המסייעת במניעת קורוזיה ומגינה עליה מפני חמצון. שכבת הגנה זו אחראית לשימוש בחלקים העשויים מחומר זה בתנאי סביבה שונים. מלבד זאת, זה מוזיל את עלות התחזוקה.

חוזק גבוה וקל משקל

אלומיניום מעובד מגיע מאלומיניום, מה שהופך אותם לקלים מאוד. מלבד זאת, יש להם חוזק גבוה מה שהופך אותם מתאימים לייצור חלקים עם יישומים מבניים. לדוגמה, הם מאוד פופולריים בתעשייה האווירית בגלל המאפיינים האלה.

מוליכות טובה ועמידות בטמפרטורה

הוא יכול להוליך חום וחשמל, מה שמגדיל את השימושיות שלו ביישומים שונים. יתר על כן, יש לו עמידות בטמפרטורה גבוהה אשר מגבירה את הגמישות של היישום שלו.

אֶסתֵטִיקָה

חלקי אלומיניום בעיבוד CNC הם בעלי רמה גבוהה של אסתטיקה. לחלקים הכפופים לטכניקות יש גימור מעובד. עם זאת, הנחת החלקים לאפשרויות גימור אחרות עדיין אפשרית.

היתרונות של אלומיניום יצוק


לסגסוגות אלומיניום יצוק יש יישומים רחבים במספר תעשיות על סמך תכונותיהן. להלן מספר יתרונות של שימוש בסוגי האלומיניום בפרויקט שלך.

רבגוניות

בניגוד לסגסוגת אלומיניום מעובדת בהיותה חלקים מוגמרים, אלומיניום יצוק נתון לעיבוד שבבי. כתוצאה מכך, הם מגוונים יותר.

לא יקר

אלומיניום יצוק הוא אופציה חסכונית, בניגוד לסגסוגת בעיבוד CNC, בשל עלות ההשקעה הנמוכה יותר.

תוחלת חיים ארוכה

הוא יכול לעמוד בפני חלודה היטב, מה שמגדיל את אורך חייו. עם אלומיניום יצוק, אתה לא צריך לדאוג לגבי עמידות נמוכה. יתר על כן, אלומיניום יצוק בעל עמידות בפני שחיקה גבוהה. כתוצאה מכך, שם היא גורמת לעלות תחזוקה נמוכה יותר.

ידידותי לסביבה

אלומיניום יצוק ניתן למיחזור מכיוון שחומר הפסולת נתון לתהליך יציקה. כתוצאה מכך, הם אופציה ידידותית יותר לסביבה.

מתי להשתמש באלומיניום מעובד לעומת אלומיניום יצוק


גם אלומיניום מעובד וגם אלומיניום יצוק הם בעלי תכונות מצוינות. עם זאת, יש להם מאפיינים שונים, יתרונות ויתרונות וחסרונות, והם מחליטים על היישומים השונים שלהם. להלן רשימה של דרכים לקבוע מתי להשתמש באלומיניום מעובד או באלומיניום יצוק;

סוגי אלומיניום וסגסוגות

הסגסוגות המשמשות באלומיניום מעובד שונות מאלו המשמשות באלומיניום יצוק. אלומיניום מעובד מגיע מאלומיניום 6061, אלומיניום 7075 ואלומיניום 2024, בעוד אלומיניום יצוק משתמש במיוחד ב-A360, A380 ו-A383.

מראה חיצוני

אלומיניום יצוק דומה לתהליך ההזרקה ביצירת צורות ועיצובים שונים. לדוגמה, אלומיניום יצוק ישים יותר לייצור מעטפת של פנסי רחוב, בעוד אלומיניום מעובד מקבל את צורת השכבות עם שינויים קטנים מאוד. אלומיניום מעובד מתאים לייצור גוף קירור של מנורה ודלתות או חלונות עם אלומיניום.

הולכה של חום

המוליכות התרמית של אלומיניום יצוק המיוצר באמצעות יציקת מות היא כ-90 w/m.k. להיפך, אלומיניום מעובד הוא 180-190 w/m.k. זה מראה שהולכת החום היא פעמיים ואלומיניום מעובד מתאים יותר לפרויקטים הדורשים חום גבוה מאוד.

עלות ומחירים

ניתן לבצע הערכות של אלומיניום מעובד ואלומיניום יצוק על סמך נפח ייצור, תהליכי מכונה, עבודה, מחיר החומרים והכלים לשימוש. בדרך כלל, אלומיניום מעובד יקר יותר מאלומיניום יצוק בגלל העיבוד המעובד. עם זאת, חישובים נכונים חשובים כדי לקבוע את העלות והמחיר של שני החומרים והיישום שלהם.

רמת תפוקה

אלומיניום יצוק מתאים לייצור בנפח גבוה, בעוד שייצור אלומיניום מעובד נמוך יותר. עבור פרויקטים הדורשים ייצור של 1,000 חלקים או פחות ביום, אלומיניום מעובד יהיה הבחירה הנכונה, בעוד שבפרויקטים הדורשים ייצור של כ-10,000 חלקים, אלומיניום יצוק עדיף.

יישומים

יישומים נפוצים של חלקי אלומיניום מעובדים הם בייצור רכיבים של מוצרים כגון פנסים, מנורות תקרה, דלתות וחלונות. מצד שני, אלומיניום יצוק ישים לייצור חלקים המשמשים לייצור מכוניות, פנסי רחוב ואפילו מכשירים ניידים.

סיכום


כאשר אתה מחליט בין אלומיניום מעובד לעומת אלומיניום יצוק עבור הפרויקט שלך, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים והתקציב שלך כדי להבטיח שתבחר טוב יותר.

הצוות המנוסה של Be-Cu.com מוכן לעזור לך למצוא את פתרון האלומיניום המושלם העונה על הצרכים שלך. צור איתנו קשר עוד היום כדי להתחיל בפרויקט הבא שלך!


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general