הערכת רצועת נירוסטה 301 עבור יישומי קפיצים

קפיצים משמשים בהרבה יישומים בעולם של ימינו. למרות זאת, רק לכמה אנשים יש היכרות מהנהנת עם מסלולי הפליז של ייצור הקפיצים והאיכויות השונות הדרושות לתפקודים שונים. בעוד שסלילת פלדה לספירלה באורך ובקוטר רצויים היא השלב הראשוני והמרכזי ביותר של ייצור הקפיץ, טיפולים אחרים במהלך ואחרי ההליך קובעים את איכות המוצר שמגיע לצרכן. מאמר זה עוסק בייצור של דרגות קפיץ שונות. אנו ננסה לתת לך תובנות שימושיות לגבי רצועות ותיל 301 נירוסטה ורעיון כללי כיצד והיכן ניתן להשתמש בו.

הנה כמה מהפריטים שעושים שימוש בקפיצים:

  • צעצועים
  • שואבי אבק
  • חומרה לדלת
  • כלים רפואיים
  • ציוד משרדי כגון מהדקים וניקוב נייר
  • מטריות
  • מאזני אביב

כיצד לבחור נירוסטה מסוג 301 עבור יישום האביב שלך

רצועת נירוסטה מסוג 301 מתאימה במיוחד לייצור קפיצים בטמפרטורת החדר בחוזק גבוה. כאשר רצועת נירוסטה 301 מחוסמת לרמות חוזק גבוהות היא שומרת על המשיכות שלה עם או בלי הפגת מתחים.

301 שימש זמן רב ליישומי קפיצי דחיסה. טמפרטורת קשיחה מלאה ו-Extra Full היא תנאי ההזמנה הנפוץ ביותר עבור קפיצים מסורתיים.

עבור אותם לקוחות שהיישומים שלהם דורשים משיכות גבוהה במזג אוויר קשה במיוחד מעבר ליכולות ה-301 המסורתיות, BE-CU מציעה 301si.

ל-301si יכולת צורה רבה יותר במתיחות סופר גבוהות בגלל תוספת הסיליקון הנוסף.

נירוסטה 301 (UNS 30100) מסורתית משמשת לרוב היישומים ואילו 301Si (UNS 30116), עם תכולת סיליקון מוגברת, משמשת ליישומי קפיצים "סופר" עם חוזק גבוה, כגון קפיצי Constant Force המשמשים במגוון רחב של חלקים לשימוש קצה. ומוצרים איתם אנו מקיימים אינטראקציה יומיומית.

לתקן 301 יש תכולת סיליקון של 1.0 מקסימום ו-301Si מגדיל את התוכן הזה ל-1.0 – 1.35. הסיליקון הנוסף מאפשר גמישות טובה בחוזק מתיחה גבוה יותר. שניהם מיוצרים לפי ASTM A666. הסיליקון הגבוה יותר מביא להגברת הצורה עם פחות פיצוח. 301si משפר את גמישות החומר מכיוון שחוזק התפוקה אינו מוגבל כמו ב-301 המסורתי

מהי חומרת הכיפוף בעת יצירת קפיץ הנירוסטה?
חומרת הכיפוף היא בעצם כמות הפיתול או הכיפוף שמיושמים על פס אל חלד 301 או 301Si תוך יצירת קפיץ. כפי שהיית מצפה, ככל שהעיקול גדול יותר, כך הרצועה תהיה לא יציבה יותר ברמה האטומית. ההחלטה אם יש צורך בטיפול נוסף בחומר מבוססת בחלקה על חומרת הכיפוף ובחלקה על השימוש המיועד של הקפיץ המוגמר.

האם קפיץ אל-חלד 301 זקוק להורדת מתחים?

הפגת מתחים היא תהליך של הקלת הלחץ במעיין מפותל טרי ויצירת שיווי משקל חדש ברמה האטומית. זה מיושם בדרך כלל על פלדה שחוממה בתחילה לפני שסוללה לתוך הקפיץ. הלחץ אינו תוצר של החימום. במקום זאת, זה נגרם מהקירור שאחריו. הפגת מתח נעשית על ידי חימום מחדש של הקפיץ ומתן לו להתקרר לאט.

למרות שרוב הפחתת המתח מתבצעת על חלקים מוגמרים, ייתכן שאולבריך יוכל להקל על רצועת ה-301 שלך בתנורים הרציפים שלנו. הפגת מתחים מגבירה את חוזק התפוקה והקשיחות תוך הפחתת ההתארכות.

האם התנגדות לעייפות חיונית לביצועי היישום שלך?
כאשר דנים בהתנגדות לעייפות, חשוב להבין תחילה את שני המונחים הללו:

סטיה אלסטית, שניתן להגדיר כעקירה וחזרה לצורת קפיץ לאחר הנחת עומס והסרה.
סטיה פלסטית, שהיא המידה שבה מעוות הקפיץ לצמיתות לאחר העמסת עומס עליו.
כאשר עוברים את גבול האלסטיות של מתכת, היא מתעוותת. לחומרי קפיצים בעלי חוזק גבוה יש בדרך כלל מגבלת גמישות גבוהה יותר ויכולים להחזיק יותר משקל מבלי לאבד צורה.

עייפות היא שילוב של שתי התופעות הללו. זה מסביר את העיוות הפלסטי המועט שעוברות מתכות כשהן נתונות ללחץ. סביר להניח שחומרים בעלי עמידות גבוהה לעייפות יוצרים קפיצים עמידים יותר ועשויים להיות שימושיים בעת יצירת קפיצים שנועדו להתמודד עם משקל רב יותר.

קורוזיה ועייפות יכולים גם לגבות מחיר על תוחלת החיים של קפיץ אם חלק גדול מהמבנה נאכל. קפיץ נירוסטה 301Si יכול לבצע ביצועים טובים יותר כאשר קיים סיכון גבוה יותר לקורוזיה ושחיקה ובסביבות בטמפרטורה גבוהה.

חוזק תשואה:

בעת בחירת ההרכב הכימי (301 לעומת 301Si) של החומר שנבחר עבור ההזמנה שלך וכמות הגלגול הקר, ניתן לספק מגוון רחב של מזגים עבור היישום שלך. ניתן לייצר פלדת אל-חלד 301 מ-1/8 קשיח ל-Extra Full Hard עם עוצמות תפוקה הנעות בין 60 ksi ל-280 ksi.

מְשִׁיכוּת:

כאשר 301 אל חלד מגולגל לרמות החוזק הגבוהות ביותר (קשיח מלא במיוחד) ישנן אפשרויות כימיה (כפי שצוין לעיל) שאנו יכולים לבחור כדי לשפר את משיכות החומר. מכיוון שהגורם המגביל בהגדלת חוזק התפוקה הוא אובדן משיכות נאותה, מהנדסי העיבוד שלנו יכולים לבחור מבין אפשרויות כימיה 301 או 301Si וגמישות עיבוד כדי ליצור את המאפיינים הטובים ביותר עבור היישום שלך.

איזה חומר כדאי לבחור בהתבסס על סביבת ההפעלה של האביב?

עומס יתר על קפיץ יכול לקצר בצורה מדהימה את תוחלת החיים שלו. עם זאת, הביצועים ותוחלת החיים תלויים גם בתנאי סביבת הפעולה של הקפיץ. בטמפרטורות גבוהות, הקפיץ עובר תהליך דומה לזה שהיה בעת סלילתו. הגמישות שלו גדלה בזמן שהתנגדות העייפות שלו יורדת.

האם יש צורך בקצה (מצב קצה) על הרצועה?

גלגול קצוות ופיזור שוליים מבטל קצוות חדים ולא מושלמים, משפרים את אחידות הקפיץ ומפחיתים את הסיכון לתאונות. שולים מניבים תוצאות טובות יותר כאשר הוא נעשה לפני גילגול הקפיץ.

קצוות:
Be-Cu יכול לספק את רצועת הנירוסטה 301 שלך עם קצוות מפוררים או מחורצים. סלילים אלה ניתנים גם לסיבוב כדי להגדיל את גודל הסליל והפרודוקטיביות.

איך היית רוצה שרצועת הפלדה תהיה ארוזה?

סלילים מתנודדים מציעים יתרונות כמו יותר מדה על סלילים מתנודדים בודדים, פחות החלפות, חיי כלי עבודה ארוכים יותר, ריתוכים מתפקדים, פחות גרוטאות, פחות בעיות התנעה ועייפות כלים מופחתת. דבר חשוב שיש לקחת בחשבון עבור אריזה הוא משקל הסליל מינימום/מקסימום של כל סוג אריזה שמציעה טחנת רצועות הנירוסטה שלך.

רצועת פלדה כרוכה בסרט, לעומת זאת, קלה יותר לפרוש ועשויה להיות שימושית כאשר רצועת הנירוסטה 301 שטוחה ובעלת שטח פנים גדול למדי. סוג האריזה עשוי להיות תלוי גם באורך הפלדה הקפיצית שהזמנת.

לאילו מאפייני סגסוגת יש את החשיבות הגדולה ביותר לייצור שלך?

המאפיינים של חומר קפיצי טוב כוללים גבולות גמישות גבוהים, פלסטיות נמוכה, עמידות גבוהה לעייפות ועמידות בפני קורוזיה. ייתכן שיהיה עליך לשקול גם את תנאי הסביבה שבה הקפיץ הולך להיות מותקן, כמו גם את הלחץ שהוא יתמודד. סגסוגות מסוימות כגון פלדות פחמן בינוניות וגבוהות נחשבות למתכות קפיציות שכן הן בעלות באופן טבעי את התכונות הנדרשות לתוחלת חיים ארוכה יותר תחת לחץ מתמיד. יש להם שילוב גבוה יחסית של חוזק מתיחה וחוזק תפוקה, שהם שניים מהמאפיינים החיוניים ביותר של חומר קפיץ. חוזק תפוקה הוא כמות המתיחה שיש ליישם על מתכת כדי לגרום לעיוות קבוע או סטיה פלסטית.

סובלנות מד: וריאציה של מד מוגבלת על ידי השימוש בטחנות Sendzimir או טחנות בגובה ארבע עם בקרות מדידה אוטומטיות מדויקות. אנו יכולים לספק סובלנות מדידות הדוקות במיוחד במפעלים שלנו, הודות למערכות הבקרה המתקדמות ביותר שלנו. הדרישות שלך ייבדקו מקרוב עם מומחי המוצר שלנו כדי להנדס את תהליך הגלגול הטוב ביותר עבור דרישות הקפיץ שלך.'

שטוחות: גלגול ויישור שולט על השטיחות של רצועת הנירוסטה 301. על חומר מתחת ל-.025 ובמגבלות המתיחה של הציוד, פילוס מתיחה יכול להשיג דרישות שטוחות קריטיות. עבור חומר מעל 0.025 אינץ' זה מושג באמצעות טכניקות גלגול מדויקות.

SPRINGBACK: בעת הטבעת רצועת 301 שלך, שליטה בקפיצה לאחור יכולה להיות קריטית לתהליך הייצור שלך. על ידי בחירה בכימיה הדוקה מאוד וטווח קטן של תשואה מקובלת ניתן לטפל בקלות בבעיה זו.

איזה גימור אתה צריך ברצועת 301 שלך?

גימור יכול להיות עבור שיפור קוסמטי או מניעת חלודה או שניהם. אתה יכול להחיל פסיבציה על פלדת קפיץ מגולגלת קרה לאחר חישולה. הפסיבציה מבטלת את הברזל על פני הרצועה. נעשה שימוש בתמיסה חומצית המכוונת לברזל ותרכובותיו אך אינה משחית את פני הפלדה. משקעי הברזל על פני הרצועה נוצרים במהלך עיבוד החוט או הקפיץ.

גימורים מכניים, אשר מיושמים באמצעות רפידות שוחקות או חומרי הדפסה, זמינים גם כן.

חיטוי ירה הוא סוג אחר של גימור פופולרי המיושם על פלדה קפיצית כדי להאריך את תוחלת החיים שלה. זה כרוך בהשפעה על פני המתכת עם חלקיקי קרמיקה, זכוכית או מתכת בכוח מספיק כדי לגרום לסטייה פלסטית. מאמינים שהוא מגדיל את תוחלת החיים של הסגסוגת עד פי 10.

אין ספק שיותר מסתם כמה גורמים נכנסים לתמונה בבחירת חומר מתאים ליצור איתו קפיץ. אתה צריך למצוא מתכת שתיצור את התערובת הקרובה ביותר של מאפיינים למה שאתה מחפש. אם אתה תקוע או מתלבט בין אפשרויות, נירוסטה 301 היא תמיד מקום טוב להתחיל בהתחשב בתכונות השימושיות הרבות שהיא מציעה. בהיותה סגסוגת מגולגלת קרה, למתכת יש תכונות כיווניות מעולות ובעלת חוזק מתיחה טוב יותר בהשוואה למתכות אחרות בדרגת האלסטיות שלה. הוא גם עמיד בפני קורוזיה וחוסך מכם את הצורך בצביעה, ציפוי וצורות אחרות של טיפול פני השטח. בין אם אתם יוצרים קפיץ למטרות פנימיות או חיצוניות, בטוח שתמצאו מספר מהמאפיינים הללו שימושיים וחסכוניים.

אם אתה מחפש לייצר קפיצים עבור כל תפקיד, הקפד ליצור קשר עם מומחה או להתקשר אלינו לקבלת ייעוץ מומחה בבחירת מתכות ליישומי קפיצים.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general