כל מה שכדאי לדעת על כרסום חריצים בעיבוד שבבי

תהליכי עיבוד שבבי כגון כרסום CNC הם מרכזיים בתעשיית הייצור המודרנית, ומציעים טכניקות ייצור אמינות וגמישות עם יכולות ייחודיות. עיבוד חריצים הוא אחד מתהליכי כרסום CNC המגוונים והנפוצים ביותר בעיבוד חריצים עם צורות וגדלים בלתי מוגבלים.

תהליך זה משתמש בכלי חריצים שונים לייצור כיסים, חריצים או חריצים מדויקים ברכיבים שונים, תוך עמידה בתקני איכות מחמירים ובסובלנות הדוקה. מומלץ להבין את תהליך כרסום החריצים כדי לנצל במלואו את היתרונות העצומים שלו.

מדריך זה מספק מבוא מפורט לטכנולוגיית כרסום חריצים והטכניקות שלה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על שיטות עבודה מומלצות לכרסום חריצים אופטימלי!

מה זה כרסום חריצים

מה זה כרסום חריצים?


כרסום חריצים היא טכנולוגיה בשימוש נרחב ביצירת תעלות או חריצים בחומר עבודה. זה כרוך בשימוש בכלי חיתוך מסתובב מיוחד, כולל חותך חריצים או חריץ קצה, כדי להסיר חומר מחומר העבודה, יצירת חריצים מועדפים בצורות וגדלים שונים.

באופן כללי, כרסום חריצים היא השיטה הטובה ביותר לייצור מאפיינים של פורמט חריצים כגון פתחי מפתח או חריצים בחלקי עבודה. חריצים שנעשו בתהליך כרסום זה ניתנים לסגירה או פתיחה עם אפשרות נרחבת לצורות. לחותך חריצים יש פנים גליליים המתאימים לחיתוך צד. מצד שני, טחנת קצה מבצעת חיתוך צלילה ומידה של חיתוך צד כדי ליצור חריצים עיוורים שמתחילים בקידוח.

טכניקות כרסום חריצים


כרסום חריצים היא אחת מכמה פעולות כרסום עם אפשרויות אינסופיות לייצור חריצים בגדלים וצורות משתנות בחומר עבודה. סעיף זה נותן דיון מעמיק על טכניקות כרסום חריצים רבות:

כרסום סוף

כרסום קצה היא טכניקה רב-תכליתית הכוללת שימוש בטחנת מעטפת רגילה או חותך קצה כדי ליצור חריצים בחומר עבודה. זה מתאים לייצור פרופילי חריצים לא ליניאריים, חריצים סגורים וחריצים עם עומקים שונים.

מכונאים מבצעים לעתים קרובות פעולות כרסום חריצים עם כרסניות קצה בגלל הגדלים והחומרים השונים שלהם. כרסמות קצה אלו יכולות לבצע חתכים עמוקים ולעמוד בכוחות חיתוך גבוהים. חוץ מזה, עיצובים מיוחדים של כרסום קצה יכולים להפחית את רטט הפטפוט במהלך הכרסום, ולהבטיח גימור משטח משופר של המשטח הכרסום.

טכניקת הכרסום הקצה דומה לכרסום פנים, כאשר הקצוות של חותך הכרסום מבצעים את החיתוך. חוץ מזה, כרסום קצה עושה חריץ סגור, בעוד שחותך כרסום פנים משטח ומחליק את פני השטח של חלקי העבודה.

כרסום צד

כרסום צד הוא סוג של כרסום היקפי המשתמש בהיקפי חותך הכרסום כדי לעבד את הצד של חומר עבודה. היציבות והדיוק שלו הופכים אותו לטכניקה רחבה ליצירת קרישים. כלי הכרסום הצדדיים יכולים לעמוד בכוחות חיתוך ורעידות.

יתר על כן, מכונת כרסום אופקית יכולה ליצור חריצים מדויקים ומדויקים בחומר עבודה עם תמיכת סוכת קשיחה ותליית כלים ארוכה. כרסום צד יעיל בעיבוד משטחים שטוחים או מתארים בצד של חלקים מעובדים.

כרסום T-Slot

כרסום חריצי T היא שיטת חיתוך מיוחדת לייצור חריצים בצורת 'T' בחלקי עבודה. חיתוך חריץ T חל על מכונות תעשייתיות, במיוחד עבור עיבוד מיטות. תהליך חריצי T משתמש בחותך כרסום חריץ T מיוחד. עליך לבצע פעולת עיבוד חריצים רגילה כדי להכין מקום לשוק של חותך כרסום חריץ T. עם זאת, תהליך ראשוני זה נחוץ רק בעת עיבוד חריצים סגורים. לעומת זאת, חותך כרסום חריץ T יכול לחתוך ישירות עבור חריץ פתוח.

חריץ מפתחות woodruff

טכניקת כרסום חריצים נפוצה נוספת היא עיבוד מפתחות או חריצים כדי להתאים את מפתחות Woodruff. למפתחות אלה יש בדרך כלל צורת חצי עיגול. מעצבי מוצר ומכינים משתמשים לעתים קרובות במפרקי מפתח וחריצים בנעילת חלוקת עומסים או סיבוב רכיבים להעברת עומס יעילה. לדוגמה, אתה יכול לתקן גלגלי שיניים על הציר עם מפתח ומפרק חריץ.

כרסום כנופיות

טכניקת הכרסום הכנופיות משתמשת במספר חותכים המותקנות על אותה סוכת כדי לעבד תכונות שונות על חומר עבודה בו-זמנית בהפעלה אחת. ככזה, תהליך זה מבטיח דיוק ומגביר את הפרודוקטיביות על ידי הורדת זמן ההגדרה והטיפול. עם זאת, הסוכה והמכונה חייבים להיות קשיחים מספיק כדי להתמודד עם כוחות החיתוך המוגזמים הכרוכים בתהליך זה.

כרסום כנופיות הוא לרוב אידיאלי לטיפול בייצור המוני של מוצרים עם מספר תכונות דומות. עלות ההתקנה והמורכבות הופכות אותו ללא מתאים לייצור חד פעמי או בנפח נמוך.

שיטות עבודה מומלצות לכרסום חריצים אופטימלי


חיוני לשקול פרמטרים ספציפיים לדיוק גבוה יותר, גימור משטח טוב יותר וקצב הסרת חומרים בכרסום חריצים. להלן כמה מהשיטות המומלצות לפעולות כרסום חריצים אופטימליות:

ירידה בכניסה

חותך כרסום החריצים חייב לבצע כניסה חלקה כדי למנוע עומס יתר על הכלי. עדיף להשתמש בתנועת ירידה מטה במקום כניסת חיוג חוזר כדי למנוע חיבור מלא של הכלי בו-זמנית, וכתוצאה מכך לרעידות מוגזמות ולהשפיע לרעה על הכלי. יתר על כן, מספיקה זווית רמפה של לפחות 45° כדי למנוע זעזוע של המכונה או כלי החיתוך.

חשיבות פינוי שבבים

לעתים קרובות יש פחות מקום לברוח של שבבים חתוכים שנוצרו במהלך כרסום חריצים מכיוון שהחריצים הם מאפיינים סגורים, בדרך כלל עם קצה אחד פתוח. אם נתקעים באזור החיתוך, שבבים חתוכים אלה עלולים לדרדר את סבילות החלקים, איכות פני השטח וחיי הכלי. כתוצאה מכך, יש צורך לשמור על פינוי שבבים תקין בעיבוד חריצים.

עם זאת, מומחי עיבוד שבבי ממליצים לחתוך את החריץ בשני מעברים לפחות. זה עוזר ליצור מקום הולם לפינוי שבבים במעבר השני ואחריו, שתוכל לתכנת עם שיעורי הסרת חומרים גבוהים.

בנוסף, ניתן להשתמש בכלי עבודה מיוחדים כגון חותכי כרסום עם שוברי שבבים כדי לייצר שבבים עדינים מאוד עם עובי שבב מבוקר. לפיכך, השתמש בשטיפת נוזל קירור או חומר סיכה ובאוויר דחוס כדי להסיר שבבים כדי ליצור חריצים איכותיים ומדויקים.

שמירה על עומס הציר

זה חיוני לשמור על הציר טעון במהלך מחזור החיתוך בעת ביצוע חריצים. עליך לוודא שלפחות שן חיתוך אחת תמיד מחוברת לחומר העבודה בכל רגע. אתה יכול להתאים זאת באמצעות הטבילה הרדיאלית של הכלי עם החלק המעובד.

מומחים מייעצים כי חיתוך מופרע משפיע על גימור פני השטח של החריץ הטחון. זה גם לא יעיל מכיוון שהוא מסיר פחות חומר ליחידה. זה גם מפעיל עומס דחפים חוזר על המערכת, גורם לרעידות ולהדרדרות חיי המכונה.

בחירת כרסום למטה

הוויכוח בין כרסום לאחור ולמטה חל גם על תהליך כרסום חריצים. ההצעה הכללית היא לבחור כרסום מטה במידת האפשר בגלל איכויות פינוי שבבים טובות יותר ויציבותה. עם זאת, עדיף לשמור על התקנה יציבה מספיק כדי לעמוד בדפוס הטעינה של תהליך הכרסום למטה.

בחירה בקוטר חותך גדול יותר

היציבות של חותך החריצים היא בדרך כלל דאגה גדולה בעת עיבוד חריצים עמוקים יותר. חוץ מזה, תליונים ארוכים של כלי עבודה לפעולות חריצים עמוקות עלולות להסיט ואף לשבור את הכלי במצבים קיצוניים. לפיכך, בחירה בכלים בעלי קוטר גדול תהיה הטובה ביותר בשל החוזק הגבוה שלהם. כלים עם חומרים קשיחים יותר הם גם פתרונות ברי קיימא לאתגרים כאלה.

עם זאת, שימוש בקוטר כלי חיתוך גדול יותר יכול להיות מאתגר מכיוון שרוב החריצים צרים אך עמוקים. לכן, בחירה בכלים גדולים אינה אופציה. ככזה, השימוש במשאבים הזמינים כדי להשיג תוצאות רצויות במקרים כאלה יהיה הטוב ביותר.

איזון תעריפי הזנה

היבט מרכזי נוסף של השגת פעולת כרסום חריצים יעילה הוא איזון קצב הזנת החיתוך. קצבי הזנה נמוכים יכולים להוריד את הפרודוקטיביות, בעוד שקצבי הזנה גבוהים עלולים לגרום לבעיות תרמיות. כתוצאה מכך, חיוני לאזן את קצב ההזנה כדי למנוע סיבוכים אלה.

עם זאת, עדיף ללמוד בהרחבה את הזנת החיתוך ופרמטרי עיבוד אחרים כדי לסיים את תוכנית החיתוך שלך.

כרסום טרוקואידי, מעגלי או דינמי היא טכניקת מסלול כלים מתקדמת שבה חותך החריצים עוקב אחר מסלולי כלים טרוקואידיים/מעגליים. זה מפחית את שחיקת הכלים באמצעות חלוקה שווה של כוחות החיתוך, ומשפר את תוחלת החיים של הכלי. כמו כן, הוא מספק זמן קירור מספיק לקצוות החיתוך בכרסום חריצים ומספיק מקום להסרה יעילה של שבבים.

כוחות החיתוך הרדיאליים הממוצעים הנמוכים יותר הופכים אותו לטכניקה המתאימה היטב לכרסום חומרים קשים לחיתוך. עם זאת, כרסום טרוקואידי דורש בחירת כלי מורכב ותכנות מורכב.

טכניקת צלילה

טכניקת הצלילה משמשת בעיקר במקרים בהם כניסה או יציאה ישרה לא תהיה מעשית. זה כרוך בכניסה אנכית חלקה לתוך חומר העבודה כדי להתחיל את פעולת החריץ. שיטה זו מציעה יציבות מכיוון שהכוחות הרדיאליים שאינם קיימים מפחיתים את רעידות הכלים, הטיות ובעיות הצטברות חום. כתוצאה מכך, טכניקה זו מתאימה יותר להגדרות שבהן חותך החריצים פגיע לבעיות המפורטות. זה כרוך בתליית כלים ארוכה וכרסום חריץ עמוק.

עם זאת, הצלילה אינה מציעה גימור משטח מתאים, במיוחד על קירות החריצים. לפיכך, החריצים שלך עשויים לדרוש פעולות גימור עם טכניקות אחרות של נתיב כלים לאחר הצלילה.

סיכום


כרסום חריצים היא שיטה פרודוקטיבית עם יישומים נרחבים בתעשייה המודרנית. הוא מספק היקף ייצור בלתי מוגבל, ומאפשר ליצרנים ולמעצבים ליצור חלקי עבודה עם חריצים מורכבים ברוחב ואורך מועדפים.

BE-CU.COM הוא מומחה מוביל ביצירת אבות טיפוס ושירותי ייצור מהירים. אנו מתגאים במתקן מכונת CNC המתקדם שלנו ובצוות של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. אנו שמים לב לפרטים שכן אנו מציעים שירותי כרסום CNC מהשורה הראשונה, לרבות כרסום חריצים, כרסום פנים ושירותי עיבוד CNC אחרים. סמוך עלינו שנספק מוצרים איכותיים ללא קשר לדרישות העיצוב שלך. שלח את קובץ עיצוב ה-CAD שלך עכשיו לקבלת הצעת מחיר מיידית!


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general