חורי הברגה: מבוא ושיקולים מועילים

חורים עם הברגה הם תכונות פונקציונליות בתכנון מכלולים מכניים. חורים מושחלים אלה נועדו להכיל מחברים, כולל ברגים וברגים, היוצרים חיבור בטוח בין רכיבי מכלול.

חורים עם הברגה משמשים בעיקר עבור חלקים ורכיבים מהודקים מכנית בתעשיות הרפואה, האלקטרוניקה, הרכב ומוצרי הצריכה מכיוון שהם מגוונים וקלים לשימוש. עם זאת, זה יעזור להבין הכל על הברגת חורים כדי ליצור חורים מדויקים עבור המוצרים שלך.

מאמר זה מסביר חורים מושחלים, סוגיהם ותהליך הייצור שלהם, וכיצד הם שונים מחורים מוברגים. קרא עד הסוף כדי ללמוד עוד על שיטות עבודה מומלצות כדי להבטיח השחלת חורים מוצלחת!

מהם חורים עם הברגה?

מהם חורים עם הברגה?


חורי הברגה הם חורים עגולים עם חוטים פנימיים. חור מושחל יכול להרכיב חוטים על ידי הקשה או הברגה מכיוון שישנן מספר דרכים ליצור חוטים בחור. מכונאים משתמשים לעתים קרובות בברז חיתוך כדי ליצור חוטים אלה בקוטר הפנימי של החור הקדח. חורים אלה עם חוטים מתפקדים כמפרקים לא קבועים, ומספקים מיקום להתקנה מאובטחת של מחברים במכלולים מכניים.רכיבים מוברגים או מושחלים מתאימים לפיר מושחל כמו מתכת וברגי מכונה, ומספקים חיבור אמין. החוטים יוצרים התנגדות, ומונעים מהאטב להתרופף לאורך זמן. זה גם מאפשר הסרה קלה של המחבר בעת הצורך.

סוגי חורים עם הברגה


חורים מושחלים הם שתי קטגוריות עיקריות בהתאם לעומק והפתיחה. הם כוללים:

  • חורים עיוורים: חורים עיוורים אינם נמשכים לחלוטין דרך החלקים הקודחים. חורים אלו מוגדרים על ידי גודל החוט ועומק החורים שלהם. כאשר אתה משתמש במקדחה קונבנציונלית, לעתים קרובות יש להם תחתית בצורת חרוט, בעוד חרסום קצה נותן תחתית שטוחה.
  • דרך חורים: חורים אלו חודרים לחומר העבודה מקצה אחד לקצה הנגדי. לפיכך, לחומר העבודה יש חור עם שני פתחים משני הצדדים.
דרך-חורים-עיוורים-חורים

איך לעשות חורים עם הברגה


עיבוד חוטים בחורים דורש ידע טכני וכלים נכונים. להלן שלבים פשוטים הכרוכים בהכנת הברגות פנימיות מדויקות בחלקים מעובדים:

שלב 1: חותכים חור עם ליבות

השלב הראשוני להשחלת חור הוא יצירת חור להברגה עם מקדחה פיתול CNC כדי להשיג את קוטר החור המועדף. יותר מכך, עדיף להשתמש במקדחה המתאימה כדי לחתוך חורים במדויק בקוטר ובעומק. עם זאת, מומחים ממליצים ליישם תרסיס חיתוך על כלי הקידוח לפני חיתוך החור כדי להבטיח גימור משטח טוב יותר.

שלב 2: לטשטש את החור

כדי לחדד חור, עליך להשתמש במקדחה שזזה באיטיות בתוך הצ'אק עד שהוא מגיע לקצה החור. תהליך השיפוע מסייע להבטיח יישור נכון של הברגים. כתוצאה מכך, שיוף החור עוזר למנוע כתמים מוגבהים ומשפר את תוחלת החיים של הכלי.

שלב 3: יישר את החור על ידי קידוח

כאן, אתה צריך מנוע ומקדחה כדי ליישר את החור הקדח. עם זאת, רצוי לקחת בחשבון את גדלי החור והבורג בעת ביצוע חור עם חוטים. גודל הבורג יקבע את גודל החור לפני ההקשה. בדרך כלל, קוטר הבורג גדול יותר מהחור הנקדח שכן הקשה תגדיל מאוחר יותר את גודל החור.

יתר על כן, עליך להיות מודע לעומק החור כדי להימנע מיצירת חור עם הברגה כאשר מנסים ליצור חור עיוור. לכן, בדוק את סוג הברז שבו אתה משתמש כי זה ישפיע על עומק החור. לדוגמה, הקשה מתחדדת לא יוצרת חוטים מלאים. לפיכך, הוא מתאים היטב לעבודת חורים עמוקים.

שלב 4: הקש על החור הקדח

תהליך ההקשה מסייע ביצירת חוטים פנימיים בחור כך שמהדק יכול להתאים בצורה מושלמת. כדי להקיש על חור קדח, עליך לסובב את כלי ההקשה בכיוון השעון. עם זאת, מומחי עיבוד שבבי ממליצים לבצע סיבוב של 180 מעלות נגד כיוון השעון עבור כל סיבוב של 360 מעלות עם כיוון השעון כדי למנוע הצטברות שברי מתכת וליצור מקום לחיתוך השיניים של כלי ההקשה.

סוגי ברזים המשמשים בהברגת חורים


מכונאים משתמשים לרוב בשלושה סוגים עיקריים של ברז להכנת חוטים בחורים של חלקים מעובדים. אלו כוללים

ברזים מתחדדים

ברז מחודד אידיאלי להכנת חוטים בחומרים קשים יותר בגלל החוזק הגבוה שלו ולחץ החיתוך שלו. יש לו שש עד שבע שיניים חותכות שיניים חותכות שמתחילות להידבק מהקצה. לברז המתחד יש קצה חרוטי עם זווית קלה לחוטים. יתרה מכך, הזווית המחודדת של החוטים שלו עוזרת להתחיל השחלת חורים קלה יותר מאשר עם הברז התחתון.

עם זאת, עשרת החוטים הראשונים שנעשו עם ברזים מתחדדים עשויים שלא להיווצר לחלוטין. לפיכך, לא מומלץ לסיים הברגה עם ברז מסוג זה. כמו כן, ברזים מתחדדים אינם מתאימים לעבודה בחומר קשה מאוד או חורים בקוטר גדול.

תקע ברז

ברז התקע מתאים היטב ליצירת חורים הברגה עמוקים ויסודיים. הוא חותך בהדרגה את החוט הפנימי בחומר עבודה באמצעות תנועת חיתוך מתקדמת. מכונאים משתמשים בו לעתים קרובות לאחר הברז המתחדד; לפיכך, הוא נחשב לעתים קרובות כ"הקשה שנייה". ברזים אלו מתאימים לתיקון חוטים הדורשים התאמות קלות.

עם זאת, מומחים ממליצים לא להשתמש בברזי תקע כאשר החור הקדח קרוב יותר לקצה חומר העבודה, מכיוון שהוא עלול לגרום לשבירה כאשר שיני החיתוך מגיעות לקצה. יותר מכך, ברזי תקע אינם מתאימים לעבודה עם חורים קטנים מאוד מכיוון שהברז עלול להישבר.

ברז תחתית

סוג זה של ברז הוא בעל שן חיתוך אחת או שתיים בתחילתו. הברז התחתון אידיאלי למצבים שבהם אתה צריך להשחיל חורים עמוקים יותר. האורך הרצוי של החור קובע לרוב את השימוש בברז התחתון. הברז התחתון משחיל חורים מתחתית החור במקרים בהם אין מספיק מקום להתחיל את הברז מלמעלה.

באמצעות ברז תחתון, אתה יכול בקלות לחתוך חוטים עד לתחתית של חור עובר. זה מתאים גם להשחלת חור עיוור רדוד. יתרה מזאת, מכונאים מתחילים לעתים קרובות להשחיל חור עם ברז מתחדד או תקע ומשלימים אותו עם ברז תחתון כדי להפיק הברגה מדויקת. עם זאת, הברז התחתון אינו זמין בכל הגדלים מכיוון שהוא כלי מיוחד.

חורי הברגה לעומת חורים טפחים: ההבדלים שלהם


חורים עם הברגה וחורים עם הברגה הם מושגים נפוצים במכלולים מכניים. חור עם הברגה הוא מונח כללי המשמש לייצג חור עם חוטים בתוך הקירות הפנימיים שלו. מכיוון שחיתוך ברזים יכול ליצור את החוטים האלה בחורים, המונח "חור מוברג" שימש להחלפה עם "חור מוברג". כרסום חוטים או גלגול חוטים הן שיטות אחרות ליצירת חוטים פנימיים בחור. חוץ מזה, תהליך ההשחלה מאפשר יצירת חוטים בחלק החיצוני של חור באמצעות כלי תבנית.

עם זאת, חור טפח מתייחס בדיוק לחור הברגה שנוצר בחור קיים בתהליך ההקשה. חורים קדחו אלה נקדח באמצעות ברז החיתוך או ברז היוצר. הברז מייצר חוטים בחור כשהוא מסתובב. עם זאת, ישנן שיטות אחרות ליצירת השחלת חור מלבד חיתוך. ניתן ליצור חוטים או לגלגל על הקוטר הפנימי של חור.

להלן הבדלים נוספים בין חורים עם הברגה לעומת חורים עם הברגה:

חוֹמֶר

למרות שחומרים הנדסיים רבים תואמים לתהליכי השחלת חורים והקשה, כלי הקשה עובד בצורה הטובה ביותר עם חומרים קשים יותר מאשר הברגה. באמצעות כלי הברז הנכון, ניתן ליצור חוטים על פלדה מוקשה.

מְהִירוּת

בהתחשב במהירות הפעולה, חורים נקשרים עשויים להימשך זמן רב יותר מכיוון שהם דורשים כלי הקשה שונים כדי לקבל את ההתאמה המושלמת של החוט לחורים בגדלים שונים. עם זאת, מרכזי הקשה במהירות גבוהה עם ברזים קשיחים יכולים ליצור חוטים בפחות זמן מאשר טחנת חוטים.

גְמִישׁוּת

הקשה מציעה פחות גמישות בגלל חוסר היכולת שלה לשנות את התאמת החוט לאחר השלמת התהליך. לחורים עם הברגה יש לעתים קרובות מיקומים וגדלים קבועים לאחר השחלה. לעומת זאת, השחלה גמישה יותר מכיוון שיש לה אפשרויות נרחבות המאפשרות לך לשנות את גודל החוט.

עֲלוּת

אתה יכול בקלות ליצור חוטים בחור עם טחנת חוט בודד. עם זאת, שימוש בכלי הקשה שונים עבור חור בודד מגדיל את עלויות כלי העבודה. עלות הכלים עשויה גם לעלות עקב נזק.

יתר על כן, כלי יחיד יכול ליצור ביעילות מגוון רחב של חורים בכרסום חוטים. לפיכך, זה עוזר להפחית את עלויות הכלים ואת הזמן באופן משמעותי. טוחן חוטים יכול ליצור חוטים ימניים ושמאליים, חוטים פנימיים וחיצוניים, וחורי הברגה ענקיים.

עצות מועילות שכדאי לקחת בחשבון בעת יצירת חורים עם הברגה


מספר גורמים, כגון תכונות החומר המיועד, מאפייני חורים ואחרים, יכולים להשפיע על השחלת החורים בחלקים. להלן שיקולים עבור השחלת חורים יעילה:

קשיות החומר

קשיות החומר קובעת את הכוח הדרוש לקדוח ולנקות חור. ככל שהחומר קשה יותר, כך צריך יותר כוח כדי ליצור בו חור ולהקיש עליו. לדוגמה, עדיף להשתמש בברז העשוי מקרביד כדי להשחיל חור בפלדה מוקשה מכיוון שיש לו עמידות גבוהה בחום ובלאי.

חוץ מזה, מריחת חומרי סיכה על כלי הברז עוזרת להקל על השחלת החור ולמנוע עיוות של כלי וחומר. באופן דומה, הפחת את מהירות החיתוך של הכלי בעת עיבוד חומרים קשים כדי למזער את בלאי הכלים ולהבטיח איכות פני שטח טובה יותר.

להבטיח עומק חור אופטימלי

יכול להיות קשה להשיג את העומק המועדף בעת השחלת חורים בחלק, במיוחד כאשר מדובר על חור ברז עיוור. בניגוד לחור עובר, לחור עיוור יש הגבלות גבוהות. לפיכך, כדי להימנע מכניסה עמוקה מדי לחור או לא עמוקה מספיק, עליך להפחית את קצב ההזנה או את מהירות החיתוך כדי להשיג עומק אופטימלי.

שמור על גודל חוט סטנדרטי

גודל החוט הנבחר עשוי להשפיע על כל תהליך ההשחלה. גדלי חוט סטנדרטיים מבטיחים שהחוט מתאים לחלק בצורה מושלמת. גודל החוט הסטנדרטי שבו אתה יכול להשתמש כולל חוט מטרי (ISO), התקן הבריטי או התקן הלאומי (אמריקאי). הפופולרי ביותר מבין השלושה הוא תקן החוט המטרי. לגדלי הברגה שלו יש קוטר וגובה מתאימים.

לדוגמה, ל-M6 1.00 יש 6 מ"מ כקוטר הבורג ו-1.00 כקוטר בין ההברגות. M12 1.75 ו-M10 * 1.50 הם גדלים מטריים אופייניים אחרים.

בחר מכונות מתאימות

שימוש בכלים הנכונים הוא חיוני כדי להבטיח את הצלחתו של כל תהליך עיבוד שבבי. אתה יכול להשתמש בכלי חיתוך (כלי חיתוך שפתיים בודדות או ברזי חיתוך) או ברזי יצירת כדי ליצור חור עם הברגה או הברגה. למרות ששני הכלים יכולים ליצור חוטים פנימיים, המנגנונים שלהם שונים. ככזה, מרקם החומר וקוטר הבורג יקבעו את בחירתכם.

חיתוך כלי ברז מסירים חומרים ליצירת הברגות פנימיות המייעדים חלל להכנסת הברגה. מצד שני, יצירת ברז היא כלי יעיל ביותר שמגלגל חומר לייצור חוטים. לפיכך, זה לא יוצר שבבי מתכת. חוץ מזה, הוא אידיאלי להשחלת מוצרים מחומרים פחות נוקשים כמו פליז או אלומיניום.

מיקום נכון

השחלה צריכה להתרחש במיקום הנכון כדי להבטיח תהליך מוצלח ויעיל. מיקום החוט יכול להיות בכל מקום, כלומר קרוב לקצה או לאמצע. עם זאת, השחלה קרוב לקצה דורשת טיפול רב יותר, שכן כל טעות יכולה להשפיע על גימור פני השטח של החלק ולפגוע בכלי ההקשה.

משטחים בזווית

בעת טיפול בחומר עבודה עם משטח זוויתי, מומחים ממליצים להחליק את כלי ההקשה במורד המשטח בזהירות, מכיוון שהוא עלול להישבר עקב מתח כיפוף. לדוגמה, כאשר עובדים על חלקים עם משטחים זוויתיים, ניתן לכרסם כיס כדי ליצור משטח שטוח עבור כלי ההקשה.

בחירת חברת Be-Cu: השותף המהימן שלך לשירותי עיבוד שבבי אמינים


מספר מכונות ותהליכים CNC יכולים לחתוך חוטים בחורים. חברת Be-Cu היא ההימור הטוב ביותר שלך בכל פעם שאתה צריך מומחה אמין לשירותי עיבוד CNC כדי לטפל בצרכי ייצור חלקי CNC שלך. אנחנו חנות CNC מובילה עם שנים של ניסיון בייצור חלקי CNC מותאמים אישית עם סובלנות הדוקה בחומרים שונים. צוות המהנדסים ומומחי איכות המוצר שלנו יכולים לעצב חורים עם הברגה והברגה עבור החלקים שלך בדיוק לפי דרישות התכנון.

כשותף המהימן שלך, אנו נציע פתרונות תמיכה וייצור כדי להפוך את העיצוב שלך למציאות. שלח קובץ CAD עוד היום כדי לקבל הצעות מחיר בחינם. אנו מספקים גם עיצוב איכותי עבור משוב על יכולת ייצור שעוזר לייעל את ייצור החלקים שלך. אל תהסס לפנות אלינו עוד היום כדי לדון בפרטי פרויקט עיבוד ה-CNC שלך!

סיכום


חורים עם הברגה הם אלמנטים בסיסיים שנועדו להדק, להרכיב או לחבר רכיבים במכלולים. עם זאת, עליך להבין את התהליכים והכלים הנדרשים כדי להשיג השחלה טובה. מאמר זה סיפק דיון מפורט היטב על כל מה שאתה צריך לדעת על השחלת חור. עם זאת, אל תהסס לפנות אלינו אם אתה מתקשה ליצור חורים עם הברגה במוצרים שלך.

שאלות נפוצות


מהם הסיבוכים הנפוצים של חורים עם הברגה?

בעיות אופייניות הקשורות לחורים מושחלים כוללות חריכת חוטים, הפשטת חוטים, חיבורי חוט לא מספיקים והשחלה צולבת. עם זאת, מומלץ להקפיד על נהלי הקשה נכונים כדי להימנע מבעיות אלו.

האם ניתן לתקן חורים עם הברגה פגומים?

בכל פעם שחור מושחל ניזוק, אתה יכול לתקן אותו באמצעות תוספות הברגה, תוספות סליליות, או פשוט להקיש אותו מחדש לגודל גדול יותר.

איזה חומר ניתן להקיש עם חוטים?

ניתן להקיש על חומרים שונים, כולל פלסטיק, עץ ומתכות (כמו פליז, אלומיניום ופלדה). עם זאת, חומרים רכים כמו עץ או חלקים מודפסים בתלת מימד יהיו בעלי חוטים עדינים. כמו כן, מתכת גמישה או דקה יותר כמו אלומיניום דורשת טיפול רב יותר כדי למנוע נזק.

אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general