עיצובים שדורשים עיצוב מחדש

בפעם הקודמת דיברנו על מה נכנס לעיצוב מושלם. הפעם אנו מסתכלים על כמה חפצים יומיומיים נפוצים שיכולים לצרוך קצת עיצוב מחדש. כל הדברים הבאים שימשו את מטרותיהם להפליא במהלך השנים, ענו על צורך מורגש ותוך כדי כך הפכו בכל מקום בעולם המודרני. אבל עם ההתקדמות בטכנולוגיית הייצור ויכולות העיצוב, אנו חושבים שהן עשויות לעמוד בשיפור מסוים, אם יש מעצב חכם או שניים שעומדים באתגר.

גשם יורד על כולם. זו עובדת חיים, ואם זה לא גשם אז זה יותר מדי שמש. איך להישאר יבשים ובצל המנחם הייתה עניין אנושי נפוץ כבר אלפי שנים, וכך גם המטריה מלווה אותנו בצורה כזו או אחרת לפחות מתקופת האימפריה המצרית והפרסית העתיקה. לאחר שעברה שורה של חידושים טכניים ועיצוביים במשך מאות שנים, הגרסה המודרנית של המטריה מוכרת ברחבי העולם: מוט מרכזי שסביבו מותקנת סדרת תמוכות שעליהן מושך בד בד שכאשר נפרס, נשפך מים וחוסם את קרני השמש. אידיאלי, כן, ואפילו קצת אלגנטי ומתוחכם לפעמים.

ובכל זאת מי מאיתנו לא נאבק עם המטריה ברוח כבדה, השמשייה מתהפכת מבפנים החוצה ומושכת אותנו לאורך הרחוב הרטוב כמו מצנח גרירה? התמוכות נשברות, מים זורמים במורד הגב שלנו או לתוך החלק העליון של הנעליים שלנו. מטריות מסתבכות בפתחים, מטפטפות מים לתוך הבית, מתנופפות כמו ציפורים שבורות. אם אתה ברחוב הומה אדם במהלך מקלחת, דחיפה בעין על ידי האדם שלידך היא דאגה אמיתית. והאם יש מראה יותר עצוב מזה?

כמה רחובות ערים עמוסים במטריות שהתייאשו מהנשימה האחרונה? אם יש מטאפורה טובה יותר לאפשרות החד פעמית של החיים המודרניים, אנחנו לא יודעים אותה.

תקציר העיצוב קורא למעטפת פלסטיק שקופה ועמידה להצגת מוצר על מדף בחנות, לרוב איזה מכשיר אלקטרוני חדש. כאשר הצרכן רוכש את המוצר, הוא לוקח אותו הביתה ואז הם עומדים בפני חבילת השלפוחית הנוראה או הצדפה שחייבים לעבור בטפרים כדי להגיע לתוכן. ואז מתחילה הקללה, ואז יוצא זוג מספריים, סכין, מסור או גרזן כדי לעבור את החפיסה מבלי להרוס את הדבר שקנית זה עתה. למעשה יש שם לתופעה הזו שנקראת "זעם לעטוף", ושום דבר לא עורר בה השראה יותר מאריזת השלפוחיות והקצוות החדים והגמישים שנקרעים לאצבעות ועושים לעג מיום הקניות שלך. חלקם ניסו לפתור את הדילמה הזו עם פתרונות חדשניים כמו זה:

האם זו התשובה שכולנו חיכינו לה? רק הזמן, והצרכן ההפכפך, יגידו.

בעוד אנו עוסקים בנושא האריזה – כשלעצמו נושא ארוך – הנה אחד שאולי בקרוב ייעלם מחיינו, לרווחתנו הכללית. הקומפקט דיסק, או התקליטור, החל לצאת לייצור המוני בתחילת שנות ה-80, כאשר פורמטים של מוזיקה דיגיטלית החלו להישמע קולות המוות לתקליטורי הוויניל הישנים והאהובים ולקלטות הסטריאו. תקליטורים אכן היו קומפקטיים והבטיחו לנו שהם יהיו עמידים, חסינים בפני תקלות וימשיכו לספק הנאה שנה אחר שנה. לא כך לגבי נרתיק התכשיטים שבו הם נארזו. אף על פי שהוא בתולי כאשר נפתח לראשונה, כל כיסוי נרתיק תכשיטים שאי פעם יוצר ייקרע במהרה בצירים הדקים.

אמנות עטיפת האלבום, מודפסת על נייר זול, תיכנס מתחת לארבע לשוניות פלסטיק קטנות. ואז זה ייפול בהכרח, והחזרתו הייתה תרגיל בסבלנות נזירית. והציר הקטן הזה במרכז המארז, שנועד להחזיק את התקליטור בצורה בטוחה במקום? האצבעות ניתקו, השאירו את התקליטור מתרוצץ ונשרט, בדיוק מה שהוא היה אמור למנוע. חבר המושבעים עדיין לא בעניין מה נשמע הכי טוב: תקליטורי ויניל, תקליטורים, או עכשיו קבצי מוזיקה דיגיטלית ללא אובדן. אבל לא משנה מה פסק הדין של ההיסטוריה, תיק התכשיטים היה עיצוב שמעולם לא היה צריך להיות.

מכונות כתיבה מצליחות מסחרית הומצאו בשנת 1868, וכמו מטריות הן עברו איטרציות רבות במהלך השנים. עד עכשיו, כולנו מכירים את המקלדת המכונה "qwerty".

האגדה מספרת, כנראה אפוקריפית, שהאותיות של השורה העליונה סודרו כך על ידי מוכר מוקדם ויוזם מדלת לדלת, שרצה להדגים כיצד מאייתים את המילה "מכונת כתיבה" בשורה אחת. סביר יותר שהסידור המוזר נובע מהשימוש המוקדם של מכונת הכתיבה כמכשיר תמלול להודעות טלגרף שנשלחו בקוד. תהיה הסיבה הראשונית אשר תהיה, הסתכלות אובייקטיבית על המקלדת אינה חושפת סיבה טובה מדוע אנו ממשיכים להשתמש בה בצורה זו כיום. זה לא המערך היעיל ביותר מבחינה ארגונומית בכלל, ועיצובים מתחרים אחרים, כמו מקלדת Dvorak, נוסו אך כולם לא הצליחו לקבל את הסכמת הציבור. אז אנחנו עם זה כסטנדרט שאנחנו משחזרים את זה על מסכי המגע של טלפונים חכמים, שאין להם מקשים בכלל. זה פשוט מקרה שבו היכרות מנצחת לתפקד, ואין טעם להילחם בזה.

ישנם מועמדים נוספים ברשימה הקצרה הזו. אולי ברזי מים "ללא ידיים", שלעולם לא רושמים נוכחות של יד סבונית ומלוכלכת שזקוקה נואשות לשטיפה. מי לא נופף בידיו מתחת לחריץ כזה, כמהים לידית מתאימה? אולי פסים חשמליים מרובי שקעים, שבהם נראה שתקע אחד גדול תמיד חוסם את החלל שלידו, מה שהופך את כל התרגיל למעורפל. דוגמאות אחרות יש בשפע, ולכל אחד יש את המועדף עליו. אלה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון פרויקט אב הטיפוס הבא שלך. עיצוב אף פעם לא באמת נגמר. תמיד אפשר לשפר, לפשט, לייעל. יתרון נוסף לאבות טיפוס מהיר והגמישות שהוא נותן לך לחדד מוצר עד שהוא מתקרב לשלמות של מלכודת עכברים. ספר לנו מה לדעתך הם המוצרים המעוצבים הטובים והגרועים ביותר שיש.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general