5 עצות העיצוב המובילות למוצרים רפואיים

כפי שכולנו יודעים, מכשירים המשמשים ברפואה ובריאות חייבים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ביצועים ואמינות. זה כמו שצריך להיות, אבל מוצרים רפואיים הם יותר מסתם כלים או מכשירים מעשיים. למרות שישנם סוגים ויישומים רבים ושונים, במידה המרבית האפשרית הם גם חייבים לספק את הדרישות הרגשיות והאסתטיות של האדם. וכאן נכנסים עיצובים בהשראה.

אנחנו הולכים לבחון את חמשת עקרונות העיצוב המובילים שעל מהנדס המוצר החכם לזכור בעת יצירת פתרונות חדשים לשמירה על בריאות ורווחה. שימוש בעצות אלה יעזור לפרויקט הבא שלך להיות קל יותר לשימוש, בטוח יותר ומוצלח יותר בשוק.

1. שיהיה קל לניקוי

בהתאם לשימוש בהם, מוצרים רפואיים עשויים להיחשף לנוזלי גוף, אלכוהול, חומצות וריאגנטים, כמו גם חומרים ביולוגיים כמו וירוסים וחיידקים. לכן כל מוצר בסביבה כזו חייב להתנקות בקלות, והצורך הזה ישפיע בתורו על עיצוב המוצר.

זה נפוץ שמוצרים רבים מיוצרים באמצעות הזרקת פלסטיק, וזה אומר שיהיו מארזים ומתחמים מופרדים על ידי פערים קלים. אם אלה בלתי נמנעים, אז יש כמה אסטרטגיות מקלים שכדאי לשקול. הרווח האטום בפועל צריך להיות הדוק ככל האפשר, אם כי ניתן לכסות את התפרים הללו בתכונות חופפות או בכיסויים מזויפים במידת הצורך. רווחים שנחשפים צריכים להיות נגישים לקצה האצבע לפחות לניגוב, שוב בהתאם לסביבה שבה המוצר ייחשף.

עדיף עדיין לעקוף את הנושא הזה בתכנון הראשוני. היזהר מצלעות, שקעים, רדיוסים הדוקים, כיסים ומאפיינים אחרים שקשה לגשת אליהם. יש לבטל זוויות ישרות פנימיות חדות או לעצב מחדש עם עקומות גדולות והדרגתיות יותר. בסך הכל, עדיף להעדיף עיצובים מאוחדים המציגים פנים שטוחות או קמורות יחידות ללא שבירות המציעות את ההזדמנות המינימלית לאיסוף הלכלוך.

משטחים אלה צריכים להיות גם בעלי מרקם חלק ולא נקבוביים, כך שניתן לנגב אותם, לרסס אותם או לנגב אותם בחומרי ניקוי. אם יש מנגנונים פנימיים יש לאטום בזהירות גם אותם מפני זיהום.

2. הפוך את זה קל להחזיק

בבית חולים או בסביבה קלינית תמצא רק לעתים רחוקות מרקמים מחוספסים או שוחקים. במקום זאת, אם מוצר מיועד להחזיק ביד, הוא לא צריך להיות חלק מדי ולא דביק מדי. צורות הניתנות לאחיזה נועדו להתאים לקווי המתאר של היד האנושית תוך מתן משוב מישוש טוב ללא צורך באחיזה הדוקה. טקסטורות מט או משייפות עדינות משרתות את הפונקציה הזו היטב, אך יש להן גם משיכה ויזואלית.

3. שיהיה קל לראות

מרקמים וצבעים רכים יותר נוטים להתפזר ולספוג אור מקרי. חשבו על רוב משרדי הרופאים או חדרי החולים. בדרך כלל יש להם תאורת פלורסנט סביבה כחול/לבן המספקת תאורה אחידה. מתכות המשמשות בחלל מסוג זה נוטות אפוא להתזת חול או לחרוט ומשטחים אחרים – כולל עץ או פלסטיק – לעיתים רחוקות מלוטשים או מבריקים.

כל בחירות העיצוב הללו עוזרות לתמוך בסביבה חזותית ללא הבהרה חדה, ניגודים חזקים, השתקפויות או בוהק שיכולים להיות מכבידים הן פיזית והן רגשית במצבים שעלולים להיות מלחיצים.

4. שמור על זה פשוט

מוצרים רפואיים נוספים נמצאים בשימוש בבית לצורך אבחון וטיפולי הבראה. כדי לסייע בשימוש בהם על ידי אנשים שאינם אנשי מקצוע, וכדי למנוע טעויות אפשריות, אלה צריכים להיות ידידותיים למשתמש וחסינים בפני תקלות ככל האפשר. דרך טובה לעשות זאת היא לפשט את העיצוב כך שתפקודו התקין משתמע מצורתו. וצורה זו צריכה להיות גם שימושית רק בצורה נכונה אחת, בעוד שהיא בלתי אפשרית ליישום בצורה אחרת. כל כך פשוט, למעשה, שאפילו מי שלא קיבלה הדרכה יוכל להרים אותו ומיד לדעת איך להחזיק אותו ולמה הוא מיועד.

רעיון טוב נוסף הוא להפוך את הכפתורים לגדולים עם פונקציה יחידה. אם יש מאפיינים קריטיים, אלה חייבים להיות קל לזהות במהירות כדי שניתן יהיה לגשת אליהם במצבי חירום מבלי לחשוב. בהקשר זה, שימוש חכם בצבע יכול להיות גם עזרה גדולה.

5. השתמש בצבע בצורה חכמה

ניתן להשתמש בצבע כדי להעביר מידע, לסיווג מידע זה ולהנחות את המשתמש בשימוש נכון במוצר.

לדוגמה, צבעים חזקים יכולים להבדיל באופן מיידי בין פונקציות חשובות או אפילו מסוכנות (אדום/צהוב) לבין בטוחות (ירוק או כחול). הדרגות הגוון, היורדות מכהות לבהירות יותר, עוזרות גם הן לציון היררכיות עדיפות. צבעים יכולים להגדיר קטעים או אזורים במוצר שהם מדריכים שימושיים או תזכורות לגבי שימוש נכון.

וכמובן שלצבע יש קשר רגשי חזק. צבעים מרהיבים מוסיפים אנרגיה וגירוי, ואפשר להשתמש בזה במוצרי בריאות הקשורים לכושר או לפעילות. במצבים אחרים, צבעי יסוד בהירים מהנים ומושכים לילדים, בעוד שצבעים חמים כמו זהב וצהובים מקנים תחושת רוגע במסגרות טרום לידתי שנועדו לעורר טיפוח.

ירוקים בהירים וכחולים קשורים לצמיחה ולעולם הטבע, ואלה שכיחים יותר במסגרות כירורגיות וקליניות יחד עם פסטלים רכים ולבן אוף-וויט. לעומת זאת, אדומים וכתומים בהירים בהגדרה הלא נכונה יהיו חזקים מדי ומטרידים.

רוצה ללמוד עוד?

ל-Be-Cu.com יש ניסיון של שנים בסיוע ללקוחות להביא חידושים רפואיים לשוק. אנו נביא את אותה חוויה לפרויקט הרפואי הבא שלך כאשר תיצור איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר חינם וסקירת עיצוב.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general