מה חדש במכונות תעופה אישיות

בני אדם קינאו במעוף הציפורים במשך אלפי שנים וניסינו לשכפל אותו לא פחות מזה. אבל מסתבר שייצור מכונת תעופה אישית היא אתגר הנדסי קשה מאוד, שהרחיק את החלום הזה באופן מתסכל מהישג ידם של כל הנועזים מלבד כמה.

כעת, התקדמות בחומרים, ייצור ומחשוב מתאחדים בדרכים יצירתיות באמת כדי לייצר מכונות טיסה יוצאות דופן שמותחות את הגבול של מה שאפשרי לטיסה אינדיבידואלית. הנה כמה מהמועדפים שלנו.

Jetpack

ה-Jetpack הראשון באמת לביש הגיע מ-Bell Aeronautics ב-1960, שנקרא "חגורת הרקטות". אב טיפוס אחד שימש את ג'יימס בונד ב-Thunderball בשנת 1965, אך הוא לא היה מעשי במיוחד. בגלל היכולת המוגבלת לשאת דלק, הוא יכול היה לטוס רק כ-20 שניות. במקרה זה הדלק היה מי חמצן, שהתאדה לקיטור בלחץ גבוה כשהועבר על פני רשת של חוטי כסף טעונים.

כעת, JetPack Aviation מדרום קליפורניה טוענת שיש לה את ה-Jetpack היחיד בעולם שאושר על ידי FAA. הדגם JB-11 שלהם משתמש בשישה (!) מנועי סילון טורבו המתדלקים בתערובת דיזל/נפט כדי להשיג תקרה של 15,000 רגל ומהירות מרבית של 120 קמ"ש. אבל גם לה יש מגבלות על קיבולת הדלק, מה שממשיך להיות החרא של רוב מכונות הטיסה האישיות

משתתף נוסף מגיע מ-Martin Aviation בדמות ה-Martin Jetpack. הוא ענק, עם שני מנועי תעלות מסיביים הנשלטים באמצעות הגים. מנוע בנזין V4 מספק עילוי מספיק עבור יותר משעה אחת של זמן טיסה, או לפחות כך אומרים. מגבלות התקציב שמרו עד כה על הג'טפאק הזה בשלב האב-טיפוס.

הוברבורד

הוברבורד הוא פשוט פלטפורמה מונעת החגורה לתחתית כפות הרגליים שלך, לא שונה כמו של מרטי מקפליי ב-Back to the Future. ברוב הדגמים, ההרמה וההנעה מגיעים ממקור חיצוני, כמו מים בלחץ גבוה המסופקים דרך צינור ארוך. המים האלה נשאבים שוב על ידי מנוע סקי ים המותקן על הלוח.

החוכמה היא כמובן שהטייס ישמור על שיווי המשקל תוך שליטה בכמות ההרמה באמצעות מצערת יד.

ישנו סוג נוסף של לוח מרחף שהתפרסם על ידי ממציא צרפתי בשם פרנקי זפאטה, שהטיס בהצלחה את היצירה שלו מעבר לתעלת למאנש (עם עצירת תדלוק אחת) באוגוסט 2019.

ה-Flyboard Air משתמש בארבעה מנועי טורבו-סילון, שניים מהם מופעלים במעגל בקרה עצמאי, כך שהם פועלים כגיבוי בטיחותי. אספקת הדלק נישאת בתרמיל, מה שעוזר להרחיב את טווח הטיסה.

הסוד לגרום להכל לעבוד ביחד הוא חומרים קלים במיוחד כמו רכיבי סילון טיטניום מודפסים 3D מתכת וסיבי פחמן, כמו גם אלגוריתמי מחשב מתוחכמים שיסייעו ליציבות הטיסה. עדיין לא למכירה, הוא עדיין נבדק תחת מענק מממשלת צרפת.

Hoverbike

יותר כמו אופנוע מעופף, ה-Hoverbike מ-Hoversurf נוסה לאחרונה בדובאי כרכב אכיפת חוק אפשרי. הוא משתמש בארבעה מנועים חשמליים נטענים מסתובבים נגדית המורכבים במסגרת סיבי פחמן מקשה אחת. Hoversurf יצרו מערכת בקרת מחשב משלהם עם יתירות מרובות כדי לסייע בהמראה ונחיתה אוטונומיים.

הם גם המציאו כימיה ייחודית של סוללות באמצעות ליתיום / מנגן / ניקל. הם אומרים שזהו פתרון עתיר אנרגיה המאפשר להם להתפאר בזמן טיסה של 20 דקות לפני שהם צריכים טעינה. מרשים אם נכון, אבל הרבה תלוי במשקל הטייס ובמהירות האוויר שלהם. נראה כי מוצר זה הוא המתמקד ביותר בהפצה מסחרית בסופו של דבר.

הג'טווינג

זה התחיל לפני כמעט 20 שנה, כאשר טייס סוויסאייר איב רוסי המציא כנף מונעת בסילון של אדם אחד שאפשרה לו להשיג טיסה ממונעת לאחר שהופל ממטוס או מסוק. כעת, לאחר פיתוח רב יותר, לגרסה העדכנית ביותר של הג'טווינג יש מנועים חזקים יותר ומערכת בקרת מחשב מתוחכמת. זה מאפשר לו להמריא אנכית מעמידה כמו רקטה ולאחר מכן לעבור לגלישה אופקית כדי להרחיב מאוד את טווחו.

אחד המפתחות לקלות משקלו הוא הפשטות היחסית שלו. אין הגאים, דשים או חלקים נעים אחרים. השליטה מתבצעת על ידי הטייס שמשתמש בתנועת הגוף שלו כדי לטפס, לצלול ולפנות. מסיבה זו, לא סביר שזה יהיה פריט ביתי בקרוב. אבל ברשימה שלנו, זו ההמצאה שמתקרבת ביותר לאפשר לבני אדם ליהנות מהחופש של טיסה ממונעת בצורתה הטהורה והיסודית ביותר.

מרכיבים את הכל ביחד

כל החידושים הללו מסתמכים על אבות טיפוס מהירים שנעשו תוך שימוש במגוון שירותי ייצור מתקדמים וחומרים חדישים. ב-BE-CU.com, אנו עובדים עם הטכנולוגיות הללו מדי יום כדי לעזור לממציאים של מוצרים ליצור את המהפכה הבאה. אנחנו יכולים לעשות את אותו הדבר עבורך כאשר אתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר חינם וסקירת פרויקט.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general