6 חידושים גדולים שהגיעו מהעתיד

תמיד היו בעלי חזון המסוגלים לחזות את העתיד על ידי התחקות אחר קשת ההווה. רבים מהם היו גם מספרי סיפורים גדולים, ועבודתם הופיעה בספרים פופולריים, בסרטים ובתוכניות טלוויזיה, שם היא ממשיכה לעורר דורות של מהנדסים, מדענים וחולמים מכל הסוגים.

עם מתנת המבט לאחור, אנו יכולים כעת להסתכל אחורה כדי לראות אילו מהחידושים הגדולים של ימינו התחילו כרעיון דמיוני של מספר סיפורים בתרבות העבר. הנה כמה מהמועדפים שלנו.

6 חידושים גדולים שהגיעו מהעתיד

טאבלטים למחשב

זה מעט שנוי במחלוקת. עוד בשנת 2010 השיקה אפל את האייפד המקורי. כשסמסונג ניסתה מאוחר יותר למכור את טאבלט הגלקסי שלהם, אפל תבעה על הפרת פטנט על רעיון הטאבלט "שלהם". ב-2011, סמסונג טענה אז בהצלחה שהרעיון לא הגיע מאפל בכלל, אלא מהסרט 2001: אודיסיאה בחלל.

יש סצנה שבה האסטרונאוטים דייב באומן ופרנק פול אוכלים ארוחת חלל תוך כדי סריקת חדשות על מחשבים ניידים שיושבים שטוחים על השולחן: פרופיל דק, מסגרת צרה, אלחוטי, רקע שחור, קוראי מגע אינטראקטיביים ורב-צבעים. סמסונג הצליחה להוכיח שאפל לא חשבה על זה קודם ולכן הם הצליחו להיכנס לשוק. זו כמובן רק אחת מהדרכים הרבות שקובריק וקלארק הקדימו בהרבה את זמנם.

מרחב סייבר ואינטרנט

בימינו כולנו חיים חלק מחיינו בתחום דמיוני של תמונות נעות וצלילים, מידע ומגעים חברתיים שהחליפו במובנים רבים את סדרי העדיפויות של החיים האמיתיים לתחום הדיגיטלי. אנו קוראים לעולם הקסום הזה מרחב סייבר, והוא יכול להתאפשר רק על ידי המצאת האינטרנט.

את המונח מרחב סייבר טבע ויליאם גיבסון ב-1984, ברומן המדע הבדיוני האפל והדיסטופי שלו Neuromancer. למעשה, הוא גם ראה בעיני רוחו מציאות מדומה, ה-World Wide Web, פריצות ועוד הרבה יותר, כל הטרמינולוגיה המוכרת כעת לאני המקוון שלנו. והוא עשה זאת עשור לפני שהאינטרנט הפך לשם דבר. כמה זה מפחיד?

אוזניות

אחד מאנשי החזון הספרותיים הגדולים היה ריי ברדבורי. אי אפשר להפריז בחשיבותן של תצפיותיו הרבות בזמן על מסלול המדע והטכנולוגיה וההשפעה הסבירה שלו על החברה האנושית. סופרים גדולים מרבים לצטט אותו כהשראה חיונית, כולל סטיבן קינג ומרגרט אטווד.

יצירתו המכוננת של ברדבורי פרנהייט 451 פורסמה בשנת 1953. בה, הגיבור גאי מונטג צופה בבהלה באשתו, מילדרד, משתמשת ב"מכשירי הרדיו של האצבעונים" שבאוזניה כדי להרדים את עצמה, לילה אחר לילה, מבלי להזדקק לעזרה. אינטראקציה ודיאלוג אנושיים. אוזניות ה"צדף" המדומיינות הללו היו קטנות ודיסקרטיות במידה ניכרת מכל דבר אחר שהיה זמין אז, והציגו מראש את האוזניות המודרניות שבהן אנו משתמשים כעת כדי להאזין לפודקאסטים ולמוזיקה דיגיטלית.

טייזרים

מה שיהפוך בסופו של דבר לטייזר החל את פיתוחו ב-1969 על ידי ג'ק קאבר, מדען של נאס"א שחיפש שיטה לא קטלנית למניעת פשע. הוא יצר אב טיפוס עובד ב-1974, ולמרות שטייזר הוא הסימן המסחרי של היצירה הייחודית שלו, השם הפך לשם נרדף לנשקי הלם טעונים אחרים.

מה שרובנו לא יודעים הוא שהשם הוא ראשי תיבות שנגזרו במקור מ"הרובה החשמלי של טום א. סוויפט". בתחילת שנות ה-1900, טום סוויפט הוצג בפני הקוראים האמריקאים כילד בדיוני עם מתנה להמצאה. בסדרה של ספרים המיועדים לקהל קוראים צעירים, טום יצר כל מיני מכשירי וויז-באנג כדי לשמר את אורח החיים האמריקאי ולסכל את אויביו. אלה כללו גרסה מוקדמת של טלוויזיה, ספינות אוויר, טלסקופ ענק ורובה חשמלי. טום סוויפט היה אהוב על ידי ג'ק קאבר, שקרא לאקדח שלו לכבודו של טום.

טלפון נייד

נזהר שלא להזכיר כמה השראות שהגיעו מעולם מסע בין כוכבים. מי לא מכיר את המתקשר ששימש לראשונה את הצוות של האנטרפרייז כשמסע בין כוכבים הופיע לראשונה ב-1966? השפופרת האלחוטית הנפתחת היווה השראה ישירה לד"ר מרטין קופר ולצוות הפיתוח שלו במוטורולה, אשר מיוחסים את ייצור הטלפון הנייד המסחרי הראשון, ה-DynaTAC, למורת רוחם של המתחרים שלהם ב-Bell Labs.

באופן לא מוצדק בסטנדרטים של היום, הוא הראה כיצד ייראה העתיד כאשר כולם יוכלו לחלוק רוחב פס תקשורתי מוגבל יחסית באמצעות אזורים גיאוגרפיים חופפים הנקראים "תאים".

מולטימדיה

פן נוסף של עולמנו שאנו לוקחים כעת כמובן מאליו, מולטימדיה הוא היקום של וידאו, קול, טקסט, תמונות ומוזיקה המוזרמים כולם ממכשיר בודד בבת אחת.

למחשבים מוקדמים פשוט לא הייתה התוכנה או החומרה להתמודד עם זה. מהנדס אפל, סטיב פרלמן, היה אחד מחלוצי הטכנולוגיה הזו, ולקח את הרמז שלו מפרק של מסע בין כוכבים: הדור הבא, כאשר איש צוות משתמש במחשב כדי להאזין למספר רצועות מוזיקה בו-זמנית.

התוצאה ב-1991 הייתה QuickTime, אפליקציית המולטימדיה המובנית הראשונה למערכת מחשב ביתית. זה אפשר למשתמשי Mac לצפות בסרטונים דיגיטליים במחשב שלהם מבלי להזדקק לחומרה נוספת, ואפילו התאים אוטומטית את קצב הפריימים כך שיתאים לפס הקול לצורך השמעה ללא הפרעה. וכפלוס נוסף, ההדגמה הפומבית הראשונה של QuickTime הראתה את פרסומת הטלוויזיה המדהימה "1984" של אפל, אחת הזכורות ביותר בכל הזמנים.

תארו לעצמכם מה הלאה

יש אינספור רעיונות נהדרים בחוץ, אבל רק מעטים יצליחו להגיע מהרעיון ליצירה. ב-Star Rapid, יש לנו מגוון רחב של שירותי ייצור כדי לעזור למפתחי מוצרים להחיות אבות טיפוס ומוצרים מהירים חדשניים. גלה כיצד נוכל לעזור לך כשאתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר חינם וסקירת פרויקט.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general