שש סיבות להשתמש ביציקת ואקום למוצרים רפואיים

כמעט כל המוצרים החדשים המיועדים לתעשיית הרפואה מתחילים כאבות טיפוס. אבות טיפוס משמשים להוכחת קונספט, בדיקות הנדסיות, הסמכות, השוואות וכדגמי עיצוב. ולצורך זה, יציקת ואקום היא שירות האב-טיפוס המהיר האידיאלי בעת הכנת מוצר לייצור בנפח גבוה, במיוחד עם הזרקת פלסטיק.

מכיוון שהזרקה דורשת כלי מתכת מוצק ייעודי, מומלץ ליצור תחילה כמה אבות טיפוס באמצעות יציקת ואקום. זה עוזר למהנדס המוצר לשכלל את העיצוב לפני שהוא מתחייב לכלי תבנית הזרקה. אבות טיפוס המיוצרים ביציקת ואקום הם באיכות גבוהה מאוד ובמקרים רבים ניתן להשתמש בהם לבדיקות הנדסיות מלאות.

בואו נסתכל מקרוב על היתרונות של יציקת ואקום פוליאוריטן בעת הכנת מוצר חדש ליישומים רפואיים.

1. יציקת ואקום מהירה

ראשית, חשוב לציין שכל פעולות היציקה בוואקום מתחילות בתבנית מאסטר. דפוס זה הוא העתק מוצק של החלק הסופי המיועד, שנעשה לרוב בהדפסת תלת מימד או עיבוד CNC.

לאחר שתבנית המאסטר מוכנה, ניתן להכין ממנה תבנית תוך פחות מיומיים – יום אחד ליצוק את הסיליקון, יום אחר לאשפרה מלאה. זה הרבה יותר מהיר ממה שנדרש לייצור תבנית הזרקת פלסטיק מפלדה או אלומיניום. וברגע שהתבנית מוכנה, ניתן לשפוך שרף לתוך החלל כדי ליצור מוצר מוגמר בעוד יומיים. ביחד, תהליך הפיתוח מהרעיון למוצר המוגמר – כולל הכנת תבנית המאסטר – יכול להיעשות בפחות משבוע אחד, לפעמים אפילו הרבה יותר מהר מזה.

2. חלקי יציקת ואקום הם באיכות גבוהה

עותקים יצוקים בשרף של דפוסי מאסטר מפגינים נאמנות מצוינת לדפוס המקורי. זה כולל לא רק מידות וסובלנות אלא גם פירוט ומרקם עדינים של פני השטח. זה אומר שאבות טיפוס יצוק שרף יכולים להיראות ולהתפקד כמעט בדיוק כמו חלקים יצוקים בהזרקת פלסטיק באיכות ייצור. הם יכולים להיות גם לאחר עיבוד במכונה בדיוק כמו עם כל חלק מוצק אחר.

מרקם פני השטח המעולה הזה גם מקל על יישום גימור צבע סופי ללא צורך בהכנת שיוף או ליטוש נוסף.

3. חומרים מרובים ויציקת יתר

מוצרים רפואיים מגיעים לרוב בצורת מארזים או מארזים המשתמשים בלוחות, מסכים, כפתורים, מקלדות ואלמנטים אינטראקטיביים אחרים. זה נפוץ יותר כאשר ציוד רפואי הופך ליותר ויותר דיגיטלי ומקושר זה לזה.

ומשטחי בקרה ומקלדות אלה משתמשים לעתים קרובות באלסטומרים רכים או חומרים דמויי גומי אחרים בתור יציקות יתר. אפשר ליצוק שני חומרים או יותר לא דומים ליצירה מוגמרת אחת באמצעות יציקת ואקום. כמובן שניתן לעשות זאת עם הזרקה אבל זו פעולה הרבה יותר יקרה וגוזלת זמן הדורשת כלים קשיחים נפרדים.

4. סוגים רבים של פלסטיק זמינים

מוצרים המשמשים בסביבת בריאות חייבים להפגין סוגים רבים ושונים של תכונות כימיות ומכאניות. ייתכן שהם צריכים להיות חזקים, קשיחים, עמידים בפני חום וכימיקלים, תואמים ביולוגיים, שקופים, ניקוי וסטריליזציה בקלות וכו'. כדי לענות על צרכים אלו, קיימים שרפי יציקה ניתנים למזיגה שיכולים להתאים לכל האיכויות הללו ועוד. זה מועיל במיוחד כאשר מכינים רעיון אב טיפוס חדש לאישור רפואי, כפי שנדרש על ידי ה-FDA.

5. יציקת ואקום משתלמת

תמיד חשוב לשלוט בעלויות בכל שלב בייצור וזה תקף גם לגבי יצירת אב טיפוס. הכנת תבנית מאסטר ליציקת ואקום, כמו גם הכנת תבניות הסיליקון והעתקי השרף, היא השקעה קטנה. ברוב המקרים זה דורש השקעה ראשונית קטנה בהרבה משיטות חלופיות כמו הדפסת תלת מימד או עיבוד שבבי CNC. לאחר מכן ניתן ליישם חיסכון זה על פיתוח מוצר נוסף ובסופו של דבר ייצור מלא.

6. צבע מעוצב

יתרון ייחודי נוסף של יציקת ואקום הוא שניתן לצבוע שרפים עם צבעים ופיגמנטים רגע לפני שהם נמזגים לתבנית. זה מניב מוצר מוגמר בכל צבע כך שהוא אינו דורש צביעה נוספת. זה בניגוד להזרקה, שבה מפתח המוצר צריך להתחייב לנפח מינימלי של חומר גלם שניתן לצבוע עם פיגמנט מאסטר.

מוכן להתחיל את הפרויקט הבא שלך?

אנחנו מומחים ביציקת ואקום ויצירת אב טיפוס. אתה יכול ללמוד עוד על פרויקטים מוצלחים אחרים שלנו במחקרי מקרה אלה עבור צגי בריאות מרוחקים וציוד לביש. אנו נציע לך ייעוץ מומחה לגבי התהליך המתאים ביותר למוצרים הרפואיים שלך כאשר אתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר בחינם היום!


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general