מדוע דפוס מיקרו הוא אידיאלי עבור מוצרים רפואיים קטנים

דפוס מיקרו הוא צורה מיוחדת של הזרקת פלסטיק לייצור חלקים בקנה מידה קטן מאוד. כמה קטן? רכיבים מוגמרים יכולים בקלות לשקול פחות מ-1 גרם ולמדוד קטן מ-1 מ"מ בחתך.

איך זה יכול לעזור לך? כדי להבין את היתרונות הרבים של מיקרו דפוס עבור חלקי פלסטיק קטנים, עלינו לבדוק תחילה כיצד תהליך זה שונה מיציקת הזרקת פלסטיק קונבנציונלית. אז נוכל להבין את היישומים שהוא מתאים להם ביותר, במיוחד ברפואה ומוצרי אבחון ובריאות קשורים.

הגודל משנה


מכונות הזרקת פלסטיק מדורגות לפי כוח ההידוק המשמש כדי להחזיק את שני חצאי התבנית יחד. אפילו למכונות קונבנציונליות קטנות יש כוח הידוק של לפחות 50 טון. זו הכמות המקסימלית של לחץ הזרקה שמכונה כזו יכולה לעמוד עד שהתבנית נפתחת בכוח, מה שגורם להבהוב ויכול לפגוע בכלי התבנית. אז המפעילים שומרים על הלחץ מתחת לסף הזה, אבל לא הרבה מתחת. הסיבה לכך היא שאם הלחץ מופחת נמוך מדי, לא יהיה מספיק כוח למלא את התבנית לפני שהשרף יתמצק.

האם מכונות גדולות יכולות לייצר חלקים קטנים?


זה אפשרי מבחינה טכנית להשתמש במכונה גדולה לייצור חלקים קטנים מאוד. אבל זו לא בחירה חכמה במיוחד.

חלקים קטנים משתמשים בתבניות קטנות יותר, ולאלה יש חללים קטנים באותה מידה, שערים ורצים. כלים כאלה, והחלקים הנובעים מהם שהם מייצרים, רגישים מאוד להתאמות עדינות בלחץ או בטמפרטורה. אבל קשה יותר לשלוט במכונות גדולות יותר. באופן יחסי, זה כמו להשתמש בפטיש כדי ליצור שעון שוויצרי.

ושימוש במכונה גדולה לייצור חלקים קטנים הוא בזבוז של משאבים כי יש להם חביות גדולות יותר עם נפח גדול של שרף מותך. במהלך מחזור אחד, רק כמות קטנה של שרף משמשת בכל זריקה. השרף הנותר נמצא בחבית, נשאר חם יותר מדי זמן. זה גורם לשרף להתכלות ועלול להרוס את החלק. מכונות קטנות יותר נמנעות מבעיה זו מכיוון שיש להן זמני מחזור מהירים יותר וחביות קצרות יותר.

לבסוף, מכונות גדולות יותר גם צורכות יותר חשמל, ללא קשר לגודל החלק המוגמר. עלויות התפעול הללו מועברות ללקוח, מה שמפחית עוד יותר את יעילות התהליך.

מהם היתרונות של מכונת דפוס מיקרו?

מכונות הזרקה מיניאטורות, כמו Babyplast 10/12 שלנו, פועלות בכוח הידוק של 10 טון לכל היותר. עבור מפתח מוצר, מכונות אלו מייצגות חמישה יתרונות ברורים בעת ייצור חלקים קטנים.

 • כלי עובש הם הרבה יותר קטנים ולכן זולים יותר, ועולים כ-40% מהמחיר של כלי בגודל מלא.
 • דפוס מיקרו צורכת הרבה פחות חומר גלם. זה כולל לא את החומר היחיד המשמש לייצור החלק אלא גם שאריות שרף במערכת השער והראנר כמו גם בקנה.
 • מעברים מהירים נעזרים על ידי שימוש במסד נתונים דיגיטלי מקוון שיכול להכיל אלף פרמטרים ייחודיים להגדרת עבודה. וזה גם קל ומהיר יותר לשטוף שרף ישן מהמערכת כדי להכין את המכונה לחומר אחר.
 • מערכות רצים חמות משמשות לשליטה מדויקת בטמפרטורה של התבנית במהלך הייצור.
 • זמני מחזור מהירים יותר. למכונות מיקרו דפוס יש חביות קצרות וקומפקטיות, וגם השערים והרצפים הם באורך קצר. לכן אפילו תבניות מרובות חללים ניתנות למחזור הרבה יותר מהר מאשר מקבילותיהן הגדולות.
 • האם יש אתגרים ל-Micro Molding?
 • ישנם כמה אזורים שבהם חלקים בגודל מיקרו מהווים אתגר גדול יותר עבור המעצב.
 • חללים קטנים עם תכונות זעירות וקירות דקים קשים יותר לעיבוד לתוך פלדת הכלי. זו הסיבה שאנו משתמשים בנירוסטה מלוטשת NAK80 או H13 לייצור כלי עובש קטנים. לפלדות אלה יש גרגר עדין עם מבנה מולקולרי צפוף כך שנוכל להשתמש במכונות ה-CNC הרב-ציריות שלנו כדי ליצור תכונות עדינות עם דיוק גבוה וסובלנות הדוקה.
 • שרפים מתנהגים אחרת בעת יצירת מיקרו-דפוס בהשוואה לעמיתיהם בגודל מלא. הסיבה לכך היא שרפים חווים כוחות גזירה גבוהים מכיוון שהם נאלצים למלא חללים קטנים מאוד במהירות. מכיוון ש- sheer קשורה קשר הדוק לטמפרטורת השרף וללחץ ההזרקה, חשוב להשתמש במכונות מיקרו ייעודיות שניתן לכוונן בהדרגות עדינות כדי להשיג תוצאות אופטימליות.
 • מדידת חלקים קטנים
 • בסופו של דבר לא ניתן ליצור חלקים קטנים בצורה מהימנה אלא אם כן ניתן למדוד אותם בצורה מהימנה. זו הסיבה שיש לנו סורקי תלת מימד מתקדמים ומתאמים מכונות מדידה בהן אנו משתמשים בכל שלב קריטי כדי לנטר כל הזמן ממדים פיזיים. וכמובן, אותה תשומת לב קפדנית לפרטים משמשת לייצור כלי התבנית.

למה משמשים חלקי מיקרו?


חלק מהמכשירים מוזרקים לזרם הדם או ממוקמים מתחת לעור שם הם עוקבים אחר תפקודי גוף רבים. מכונות מיני מתוחכמות אחרות עשויות להשתמש במשאבות מיקרופלואידיות כדי לספק מנות קטנות של תרופה. הם יכולים להיות עשויים מחומרים נספגים ביולוגיים שמתמוססים באופן טבעי בתוך זרם הדם, או לשלוח התראות אוטומטית לרופאים או למטפלים אחרים אם כל מצב בריאותי נופל מחוץ לטווח ערכים שנקבע מראש.

האם Micro Molding מתאים לפרויקט הבא שלך?


מגוון היישומים הפוטנציאליים מתרחב כל הזמן ומתאפשר רק באמצעות פתרונות ייצור מתקדמים התומכים בעיצובי המוצר העדכניים ביותר. צור איתנו קשר עוד היום כדי לדבר עם אחד מאנשי המקצוע שלנו בתעשייה כדי לראות אם דפוס מיקרו מתקדם יכול להיות פתרון לפרויקט פיתוח המוצר הבא שלך.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general