המדריך המלא להערכת עלות הזרקה

כדי למצוא את אומדן העלויות בתהליך ההזרקה עלינו לשקול מספר גורמים. גורמים אלה המשפיעים על העלויות הם הוצאות כלי עבודה, עלויות מכונות, עלויות חומרים והוצאות תקורה

נעשה שימוש בכלי הערכה שונים בהתבסס על הדרישה הספציפית שלך כדי למצוא את העלות המשוערת של תהליך ההזרקה. כדי לייעל את תהליך ההזרקה שלך ליעילות, יש להשתמש בניתוח עלויות מדויק והתחשבות באמצעי חיסכון פוטנציאליים בעלויות.

הזרקה מוכרת באופן נרחב כשיטה חסכונית לייצור המוני של חלקי פלסטיק בשל מספר גורמים הכוללים, יעילות ייצור גבוהה, עלות נמוכה יותר ליחידה עבור ריצות ייצור גדולות ופוטנציאל אוטומציה. במאמר זה, נבחן את מניעי העלויות בפירוט ודרכי הפחתת עלויות ההזרקה.

סוגי עלויות בהזרקה


ישנם סוגים שונים של עלויות כאשר מדובר בהזרקה. עלויות אלו כוללות: 

1. עלויות ציוד

עלות הציוד תורמת רבות להוצאות הכוללות בהזרקה. חלק מעלויות הציוד הכרוכות בהזרקה הן.

 • מכונת הזרקה: כדי שתהליך ההזרקה יהיה בפעולה, מכונת ההזרקה היא הציוד העיקרי הדרוש. מכונות אלו מתוכננות בגדלים, תצורות ודגמים שונים. המחיר של מכונת הזרקה מושפע מיכולת ההזרקה, תכונות אוטומציה ויעילות אנרגטית.
 • ציוד עזר: במהלך תהליך ההזרקה יש צורך בציוד עזר לתמיכה בפעולה. לציוד יש חשיבות מכרעת בהבטחת תהליך ייצור יעיל ויעיל. חלק מהציוד הזה כולל גרנולטורים, מגרסות וציוד לטיפול בחומרים.
 • ציוד בקרת איכות: כדי להבטיח איכות ועקביות חלקים ציוד בדיקה ובדיקה חשובים במהלך הייצור. הם מבטיחים תקני איכות של חלקים נשמרים.

עלויות עובש (עלויות כלי עבודה)

עלות נוספת שמשפיעה באופן משמעותי על העלות הכוללת של הייצור היא עלויות העובש. להלן מספר גורמים המשפיעים על עלות התבניות.

 • מורכבות עיצוב התבנית: המורכבות הממדית של עיצוב החלק משפיעה על עלות התבנית. חלקים בעלי תכונות מורכבות זקוקות לתבניות משוכללות יותר מה שמגדיל את הוצאות העיבוד. 
 • בחירת החומר: בחירת החומר שישמש לתבנית משפיעה על העלות המקדימה ועל העמידות. חומרי עובש מסוימים יקרים יותר לייצור למרות שהם מציעים עמידות מעולה מה שהופך אותם למועדפים לייצור בנפח גדול
 • נפח ייצור: היקף הייצור תורם רבות בהערכת הכלכלה של עלות העובש. העלות לחלק יורדת עם הגידול בנפח הייצור עקב יתרונות לגודל.

שיטות ייצור עובש והערכת עלותן

חלק משיטות ייצור התבניות הנפוצות הן, EDM, הדפסת תלת מימד ועיבוד CNC. בואו נסתכל עליהם מקרוב.

1. עיבוד שבבי CNC

עיבוד שבבי CNC (Computer Numerical Control) משלבת שימוש במפעלים בעזרת מחשב בהפעלתו להסרת חומר מחלקים. לשיטה זו עלות מוקדמת גבוהה יותר בשל הצורך במכונות וכלי עבודה מיוחדים.

2. EDM

עיבוד פריקה חשמלית (EDM) היא שיטה המשתמשת בפריקות חשמליות כדי לשחוק חומר מחומר עבודה. מכונות אלו יקרות לרכישה ולתפעול וכתוצאה מכך עלויות מקדימות גבוהות יותר בהשוואה לעיבוד שבבי CNC

3. הדפסת תלת מימד 

הדפסת תלת מימד הידועה גם בשם ייצור תוסף בונה חלק שכבה אחר שכבה ממודלים דיגיטליים. מדפסות תלת מימד ברמה תעשייתית הן יקרות יחסית. יתר על כן, עלויות חומרים וציוד לאחר עיבוד עשויים להוסיף להשקעה הראשונית.

עלות חומר מוזרק

אלו הן ההוצאות הכרוכות ברכישת החומר הפלסטי המשמש בתהליך ההזרקה. חלק מהתרמופלסטיים הנפוצים המשמשים בהזרקה בתעשיות שונות כוללים.

 • פוליפרופילן (PP): זה חסכוני לייצור בנפח גבוה בשל עלותו הנמוכה יחסית בהשוואה לתרמופלסטיות אחרות.
 • פוליאתילן (PE): הוא מצוי בשפע ויש לו תהליך ייצור פשוט שהופך אותו לחסכוני. 
 • פוליסטירן (PS): הוא עמיד מאוד ושביר

גורמים המשפיעים על עלות החומר

עלות חומר ליחידת נפח

לתרמופלסטיים שונים יש עלויות שונות ליחידת נפח. זה משפיע על הוצאות החומר הכללי.

ביצועים ואיכות 

חומרים בעלי תכונות מכניות מעולות, ביצועים ועמידות הם לרוב יקרים יותר. זה ממזער את עלויות התחזוקה וההחלפה.

דרישות כלי עבודה ועיבוד

חומרים מסוימים עשויים לדרוש כלי עבודה מיוחדים, תנאי עיבוד או תוספים המתוספים לעלויות הייצור. דרישות עיבוד פשוטות עשויות לגרום לעלויות ייצור נמוכות יותר.

על ידי התחשבות בגורמים כגון עובי דופן, גיאומטריה, מורכבות ועיצוב שערים, יצרנים יכולים לייעל את השימוש בחומרים, למזער בזבוז ולהשיג תוצאות חסכוניות בהזרקה.

עלויות עבודה או שירות

עלויות העבודה בהזרקה כרוכות במגוון של הוצאות הקשורות למשאבי אנוש כולל עבודה מיומנת ותמיכה בתפעול. נדרשים טכנאים מיומנים למשימת הקמת מכונת ההזרקה . זה כולל התקנת התבנית והגדרת פרמטרי תהליך.

דרושים מפעילים מיומנים כדי לפקח על פעולות ההזרקה כדי לשים לב לביצועי המכונה ופרמטרי התהליך. באמצעות ניטור מתמשך בעיות תפעול מזוהות במהירות וננקטים צעדים בהתאם.

כדי לשמור על תקינות מכונות הזרקה חיונית תחזוקה מונעת קבועה. זה כולל ניקוי, שימון ובדיקה למניעת תקלות. כשל ברכיבים ותקלות בלתי צפויות עשויים להזדקק לתיקון או החלפה שיתרום לעלויות הכוללות.

אוטומציה

בתהליך ההזרקה יש צורך באוטומציה כדי להפחית את עלויות התפעול. מכונות הזרקה אוטומטיות יכולות לבצע משימות חוזרות ונשנות ללא התערבות אנושית ישירה ולמזער את הצורך בעבודת כפיים.

ניתן לעקוב במדויק אחר פרמטרי עיבוד כגון טמפרטורה ולחץ באמצעות מערכות ניטור אוטומטיות. זה מבטיח שננקטים צעדים יזומים כדי לייעל תהליכים תוך הפחתת עלויות העבודה הקשורות בהתאמות ידניות.

אוטומציה מורידה את עלות הייצור הכוללת בתהליך ההזרקה באמצעות מזעור בזבוז חומרים, הפחתת עלויות העבודה ואופטימיזציה של יעילות התהליך.

סקירת עלות הזרקה

הזרקה היא תהליך ייצור יעיל וחסכוני ביותר לייצור חלקי פלסטיק. העלות לחלק מושפעת מאוד מנפח הייצור. הנה כיצד נפח הייצור משפיע על העלות לחלק

עלויות כלי עבודה

עלות הייצור לחלק גבוהה יחסית בייצור בנפח נמוך שכן העלות המוקדמת מתפרסת על מספר קטן של חלקים. זה מביא לעלות גבוהה יותר לכל חלק. ככל שנפח הייצור גדל, העלות של כלי עבודה לכל חלק יורדת עקב יתרונות לגודל.

עלויות חומרים

עלות החומר לחלק עשויה להיות גבוהה יותר בייצור בנפח נמוך עקב שימוש פחות יעיל בחומרים ועלויות יחידה גבוהות יותר עבור כמויות קטנות יותר של חומר. עם ייצור גבוה יותר עלויות החומר לחלק יורדות עקב הנחות ברכישה בכמות גדולה ושיפור ניצול החומרים. יתרונות לגודל עוזרים ליצרנים לנהל משא ומתן על מחירים נמוכים יותר.

עלויות עבודה 

עלויות העבודה לחלק נוטות להיות גבוהות יותר בייצור בנפח נמוך מכיוון שהוצאות העבודה הקבועות מתפזרות על פני מספר קטן יותר של חלקים. בייצור בנפח גבוה עלות העבודה לחלק מצטמצמת ככל שיעילות הייצור משתפרת והוצאות העבודה הקבועות מתפזרות על פני מספר גדול יותר של חלקים. אופטימיזציה ואוטומציה של תהליכי הייצור מפחיתים עוד יותר את עלויות העבודה לחלק.

משתנים המשפיעים על עלות תבנית ההזרקה

מספר גורמים מרכזיים משפיעים על עלויות העובש בהזרקה. על היצרנים לשקול היטב:

עיצוב חלק

גודל התבנית חשוב. עלות חומר גבוהה יותר וזמן עיבוד נדרשים לייצור חלקים גדולים הדורשים תבניות גדולות יותר כדי להתאים לגודלם. נדרש יותר חומר מה שמוביל לעלות חומר נוספת. יתר על כן, משלוח חלקים גדולים עשוי לדרוש עלות הובלה נוספת

מורכבות עיצובית

חלקים בעלי גיאומטריות ותכונות מורכבות דורשים תבניות מורכבות יותר עם תצורות ליבה וחלל מורכבות המגדילות את עלויות ייצור התבניות. תבניות מורכבות עשויות להזדקק לעיבוד דיוק גבוה אשר מוסיף לעלות העבודה והעיבוד.

נפח ייצור

נפח ייצור גבוה יותר עשוי להזדקק לתבניות עמידות יותר בעלות עלויות גבוהות יותר מראש אך מציעות תוחלת חיים ארוכה יותר ועלות חלק נמוכה יותר לאורך זמן. עם הגדלת נפח הייצור העלות לחלק יורדת.

טיפים למיטוב עיצוב

 1. עיצוב גיאומטריית חלקים פשוטה.
 2. ייעל את עובי הדופן על ידי שמירה על עובי דופן אחיד בכל החלק.
 3. שקול את יכולת העיצוב בשלב מוקדם בתהליך התכנון הימנעות מתכונות הדורשות כלי עבודה מורכבים.
 4. מטב את השימוש בזוויות הטיוטה לגיאומטריית חלקים כדי לשפר את אורך חיי התבנית.
 5. תכנן מערכות רצים יעילות ומיקומי שערים כדי למזער בזבוז חומר ולשפר את איכות החלקים.

מחשבוני עלות הזרקה

הערכת העלות הכרוכה בפרויקטים של הזרקה חיונית לתקצוב וקבלת החלטות. ניתן להשתמש במספר כלים ומשאבים כדי להשיג הערכות/חישובי עלות הזרקה .

חלק מותאם אישית 

זהו משאב מקוון להערכת עלויות ייצור. הכלי פשוט לשימוש וגורם למשתמשים ליצור במהירות הערכת עלות חדשה מתוך תוכן הייצור המעמיק שברשותו. לכלי האינטראקטיבי יש תכונות כמו בחירת תהליך, בחירת חומר ווידג'ט ייצור המאפשרים חישובים מהירים של עלויות ייצור.

ICOMold

זהו ספק שירותי הזרקה מקוון המציע מגוון רחב של כלים ומשאבים להערכת עלויות הזרקה. למערכת מערכת הצעת מחיר המאפשרת למשתמשים להעריך עלויות. משתמשים מעלים את עיצוב החלק שלהם, מציינים דרישות חומר ופרטים רצויים אחרים. מערכת הצעת המחיר משפרת את התהליך היעיל של רכישת הערכות עלויות עבור פרויקטי הזרקה.

רכזות תלת מימד

דגמי CAD תלת מימדיים מועלים למרכזי תלת מימד המספקים מערכת הצעת מחיר מיידית המאפשרת למשתמשים לקבל הצעות מחיר מיידיות להערכת עלות. משתמשים יכולים לציין את הכמות, החומר וזמן ההובלה שלהם כדי לקבל הערכות עלויות מדויקות. כדי לאמת תחזיות עלויות בהזרקה, חשוב להשתמש במספר מערכי עלויות. 

הפחתת עלויות הזרקה

כדי להפחית את עלויות ההזרקה, יצרנים יכולים לאמץ את הפרקטיקות הבאות בפעילותם. אסטרטגיות אלו כוללות: 

אופטימיזציה של עיצוב

עצב חלקים עם גיאומטריות פשוטות ואחידות כדי למזער את מורכבות התבנית ודרישות העיבוד. זה מקטין את עלויות הכלים. שמור על עובי דופן אחיד לאורך החלק כדי לקדם מילוי וקירור אחיד ומצמצם את השימוש בחומרים. הימנע מקטעים עבים שמגדילים את עלויות החומר.

בחירת חומרים

בחר חומרים העונים על דרישות הביצועים תוך מתן אפשרויות חסכוניות. מטב את השימוש בחומרים. בחר חומרים בעלי תכונות רצויות כדי למקסם את ניצול החומרים ולמזער בזבוז.

שיטות ייצור יעילות

בצע אופטימיזציה של נפחי הייצור כדי לנצל את היתרון של יתרונות גודל ועלויות נמוכות יותר לכל חלק. על ידי הטמעת טכניקות אופטימיזציה, אתה יכול למזער את זמני המחזור ולהגדיל את התפוקה.

השקיעו באוטומציה כדי להגדיל את הפרודוקטיביות ולהפחית את עלויות העבודה. באמצעות מינוף טכנולוגיה ומומחיות יצרנים יכולים להשיג חיסכון בעלויות בפעולות הזרקה מבלי לפגוע באיכות.

סיכום

הערכה מדויקת של עלויות הזרקה דורשת בדיקה מדוקדקת. עליך להבין את מורכבות החלק ודרישות החומר חיוניות בהערכת עלויות. לפישוט התכנון, נפח הייצור ובחירת חומרים חסכוניים יש השפעה רבה על העלות הכוללת. 

מחשבוני עלות בתהליך ההזרקה מספקים תובנה חשובה ומבטיחים הערכת עלות מדויקת. כדי לייעל את ייצור החלקים ויעילות העלות, יצרנים יכולים לאמץ עיצוב עבור עקרונות ייצור. באמצעות אימוץ גישה הוליסטית להערכת עלויות, יצרנים יכולים לעקוב אחר העלויות לאורך מחזור חיי המוצר.

יצרנים יכולים לקבל החלטות מושכלות ולמטב את העלויות הכוללות באמצעות התחשבות בגורמים כגון עלויות כלי עבודה מראש, הוצאות תפעול וחיסכון פוטנציאלי. באמצעות חיפוש הזדמנויות לשיפור גורמים אלו יצרנים יכולים להשיג עלות-יעילות ולשפר את הרווחיות.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general