טכניקות יעילות להפחתת גרוטאות בייצור עובש

במערך הזרקה נכון חלקים המיוצרים הם באיכות גבוהה ללא פגמים ואפס גרוטאות. למרות זאת, זה בדרך כלל לא המקרה. גרוטאות מופקות מגורמים שונים כגון בעיות במכונה, עיצוב בורג לא תקין או שינויים במשקל החלק. הפחתת גרוטאות לאפס עשויה להוות אתגר אבל אתה יכול להשתמש בטכניקות שונות כדי למזער פגמים בחלק

כדי לקדם קיימות בתהליך הייצור, יש להתייחס מאוד לצמצום חומרי גרוטאות. בנוסף מושגת הפחתת עלויות ואיכות מוצר טובה יותר באמצעות הפחתת גרוטאות.

בתהליך ההזרקה , חשוב לשאוף להגביל את הפסולת ולעשות אותה מחדש במידת האפשר. כדי לקבל הבנה טובה יותר, במאמר זה נבחן שיטות הפחתת גרוטאות בהזרקה.

טיפים מרכזיים להפחתת גרוטאות

כדי להפחית גרוטאות בהזרקה נעשה שימוש בטכניקות שונות. להלן, נסתכל על הטכניקות העיקריות להפחתת גרוטאות. 

1. שימוש מונע בתרכובות טיהור

במהלך תהליך הייצור נערמים שאריות לאחר שינוי חומר וצבע המוביל לחוסר יעילות. גורמים אלה משפיעים על יישומים שונים הכוללים אקסטרוזיה, הזרקה, סרט מנופח ויציקת נשיפה. 

בחלקים מוגמרים בעיות אלו מוצגות כפסים, כתמים ושינוי צבע. הם מביאים לשיעורי גרוטאות גבוהים יותר, זמן השבתה רב יותר ואיכות נמוכה יותר של חלקים מוגמרים. באמצעות שימוש מונע בתרכובות טיהור, ניתן למזער בעיות אלו כדי להפחית גרוטאות.

שימוש בתרכובות טיהור מתקדמות לתחזוקה מונעת, מבטיח ביצועים גבוהים ואיכותיים להישאר קבועים.

ניתן להפחית במידה ניכרת את הזמן והחומר הנדרשים לניקוי מכונה מזיהום צבע ופולימר או פירוק חומר באמצעות תרכובות טיהור באיכות גבוהה. זה משפר תהליך ייצור יעיל ורווחים כספיים לטווח ארוך. 

באמצעות תחזוקה מונעת באמצעות תרכובות טיהור מתקדמות מושג מעבר חלק בין פולימרים לא תואמים לפולימרים עם הפרש טמפרטורת עיבוד רחב. יתר על כן, ניתן להשתמש בהם כדי לטפל בבעיות זיהום כאשר משתמשים בהם למעבר לפולימרים שקופים או שקופים וכאשר משנים צבע. זה הכרחי עבור תבניות רץ חם ויישומי הזרקה .

2. הליכי כיבוי אופטימליים של המכונה

כאשר מתבצעים נהלי כיבוי נאותים, הם יכולים לעזור להפחית גרוטאות בתהליך ההזרקה שלך. להלן טיפים כיצד עליך לפעול.

 • הסר את הבורג: סגור את שער ההזזה של הבור והפסק את זרימת החומר המוזן לתוך גרון ההזנה. הפחת את מהירות הבורג ל-15-20 סל"ד כדי למנוע נזק למשטחי המגע של הבורג והקנה. 
 • הגנה מפני חלודה: הוסף הגנה מפני חלודה בזמן שהתבנית והמכונה מתקררים. 
 • הטיהור: במהלך כיבוי המכונה, הסר שרף לא רצוי מהחבית והבורג על ידי ביצוע גל למניעת התקשות שרף ולסתימת הקנה במהלך האתחול.
 • הסר מונע חלודה: הסר בבטחה את הציפוי של מניעת חלודה על ידי שימוש בניסוח מנקה עובש.
 • ניקוי התבנית: השתמשו בפעולת שטיפה עם מנקה העובש על ידי מריחתו בכבדות בחלק העליון של חלל התבנית והליבה תוך מתן אפשרות לממיסי הניקוי לשטוף את פני התבנית. 
 • ניקוי נוסף: אם יישארו משקעי שרף או גז, או אם מוצאים כתמי צבע על פני התבנית, נדרש ניקוי עובש נוסף.
 • הגנה מפני חלודה לאחסון: לאחר הסרת כל המזהמים הלא רצויים, מרחו בנדיבות ציפוי רענן של מונע חלודה על חלל העובש, הלוחיות ובסיס התבנית. 

3. טיהור מיידי לאחר הייצור

טיהור טכני פירושו ניקוי החלק הפנימי של הבורג, החבית והזרבובית של המכבש שלך, על ידי הוצאת חומר טיהור מסוים. החומר דוחף את שאריות הפולימר ששימש בעבר ומנקה את פנים המכונה, מוכן לשימוש שוב מאוחר יותר. 

לאחר תהליך הייצור, חשוב לטהר כדי להוציא את כל החומר המעובד שנשאר בתוך החבית. תהליך זה מסייע למנוע הצטברות שרף, פירוק פולימר ולהבטיח מצב טוב של המכונה.

חום הוא הגורם העיקרי ביותר עבור מכונת האקסטרודר. לאחר השימוש, אם הפולימר נשאר במכונה, זה יכול לגרום להתפרקות שרשראות הפולימר של החומרים שהיא סוג של פירוק.

שרף יכול להצטבר כאשר הקנה והבורג של המכבש אינם מטוהרים כראוי לאחר השימוש. זה יכול גם לגרום לזרימת החומר לקפאון ולזהם את הנימה שלך המובילה לגרוטאות.

הצטברות החומר הישן נדבקת למכבשים, ברגים, חוסמת את זרימת החומר החדש. כתוצאה מכך, התפרקות פולימר תתרחש מכיוון שזמן השהייה של החומר ארוך מדי ולכן יש לבצע טיהור נאות כדי למנוע בעיות אלו. 

4. הפעלה מסודרת של מכונות

הפעלת מכונת הזרקת כיבוי צריכה להיות רציפה ולהיות מסודרת כדי להפחית גרוטאות. להלן כל השלבים הדרושים שעליך לבצע.  

 • בדוק את התבניות: בדוק את התבניות שלך עבור כל סימן של הכתמה, חמצון או זיהום לא רצוי אחר. אם הבעיות הללו מזוהות, הסר את התבנית לניקוי.  
 • בדיקת פינים ופלטות המפלט: בדוק את פיני המפלט או את לוחות המפלט עבור שימון נאות כדי למנוע תפיסה או צריבה של חלקים נעים. 
 • הנחת התבנית: מניחים את התבנית במכונה ומחברים את קווי המים לאחר ניקוי והכנת התבנית לייצור. 
 • טהר את כל השרף שנותר: חשוב לטהר את החבית והבורג כדי להסיר שרף לא רצוי כדי להבטיח שרק הצבע או השרף הנכון ייעצבו.
 • התחלת הריצה: כאשר מתקיימות רמות הטמפרטורה הרצויות, הוסיפו לחבית שרף והוא יתחיל לזרום דרך התבנית. ברגע שזרימה קבועה של פולימר מתחילה לצאת מהתבנית או הזרבובית, ניתן להגביר את מהירות הבורג למהירות הפעולה הרצויה וניתן להתחיל לעצב חלקים.
 • הסרת חלקים מהתבנית: אם אתה מבחין בקושי בהסרת חלקים מהתבנית, ייתכן שיהיה צורך ליישם ניסוח לשחרור עובש. 

אסטרטגיות להפחתת גרוטאות בהזרקה

ייצור פלסטיק מייצר פסולת בצורה של גרוטאות. אסטרטגיות שונות יכולות לשמש יצרנים להפחתת פסולת גרוטאות. להלן כמה אסטרטגיות בשימוש.

ייעול תהליכי ייצור

ניתן להשיג זאת באמצעות ניתוח וייעול תהליכי הייצור כדי להפחית את צריכת האנרגיה והחומרים, לשפר את הפרודוקטיביות ולמזער את הפסולת. יצרנים יכולים להפחית גרוטאות, עלות הייצור והמשאבים באמצעות הבטחת שיטות עבודה אפקטיביות שמשולבות בתהליך הייצור.

כדי להפוך את האסטרטגיה הזו לאפקטיבית, חשוב לשלב עקרונות רזה בתהליך הייצור. כדי לשפר את יעילות הייצור ולהפחית אוטומציה של פסולת ניתן להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות אחרות.

השקיעו בטכנולוגיות בר קיימא

כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית של הייצור, יצרנים יכולים להשקיע בטכנולוגיות בר קיימא באמצעות חומרים, תהליכים ומוצרים ידידותיים לסביבה. חומרים אלו צריכים להיות מתחדשים, ניתנים למחזור ומתכלים. בנוסף יש לנצל שימוש בטכנולוגיה חסכונית ויעילה כמו אנרגיה סולארית.

השקעה בטכנולוגיות בר קיימא היא משמעותית בהפחתת פליטת פחמן וזיהום מים הנגרם במהלך הייצור. בנוסף, טכנולוגיה בת קיימא יכולה לעזור לייעל תהליכי ייצור שצריכים פחות אנרגיה ומשאבים אחרים. באמצעות שימוש בטכנולוגיות בר קיימא, אתה יכול להפחית את תפוקת הפסולת שלך ולספק תהליך ייצור יעיל המתאים לסביבה.

שיפור איכות הזרקה

כדי להבטיח שהמוצר הסופי יהיה באיכות גבוהה, חיוני לשמור על טמפרטורת ההיתוך והלחץ הנכונים בתהליך הזרקת הפלסטיק שלך. טמפרטורת התכה היא הטמפרטורה שבה חומר פלסטי הופך למצב מותך. וריאציה בלחץ בהזרקה היא הפרש הלחץ בין יחידת ההזרקה לחלל התבנית. 

ניטור מתמיד של פרמטרי תהליך אלו חשוב. הדבר מושג באמצעות שימוש בחיישנים ובתוכנות המנטרות את נתוני הטמפרטורה והלחץ בזמן אמת. זה מאפשר זיהוי של סטייה וביצוע ההתאמות הנדרשות.

גורם נוסף שחיוני בשיפור יעילות ההזרקה הוא שליטה בתהליך ובצמיגות שונות. וריאציה בתהליך היא השינויים בפרמטרים של תהליך כגון טמפרטורה ולחץ. וריאציה בצמיגות לעומת זאת מתייחסת לשינויים בהתנהגות זרימת השרף הפלסטי שעלולים להשפיע על מילוי העובש ואיכות ייצור החלקים.

כדי לשלוט בווריאציות בתהליך ובווריאציות צמיגות, עליך ליישם מערכות ניטור ובקרה של תהליכים. זה יכול לכלול חיישנים ותוכנות שמתאימות באופן רציף פרמטרים על סמך נתונים שנאספו.

סיכום

בתהליך ההזרקה יש חשיבות רבה להתייחסות לגרוטאות. כדי להפחית גרוטאות בייצור, אתה יכול להשתמש במספר טכניקות כגון ביצוע נהלי כיבוי מתאימים של המכונה ושימוש מונע בתרכובת טיהור.

אסטרטגיות נוספות שניתן להשתמש בהן הן ביצוע טיהור לאחר הייצור וייעול תהליך הייצור. גם השקעה בטכנולוגיות בר קיימא תורמת רבות להפחתת גרוטאות. באמצעות ביצוע שיטות ואסטרטגיות אלו מושג ייצור אופטימלי של חלקים באיכות גבוהה עם שימוש מינימלי בחומרים וגרוטאות.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general