חמישה פתרונות מהירים ליצירת אב טיפוס לתוצאות מצוינות

מאז שאנשים התחילו לייצר דברים – ואז ניסו ליצור דברים חדשים ומשופרים – היה צורך באבות טיפוס. הם משמשים להערכת עיצוב, בדיקות, הסמכה, הוכחת קונספט, קמפיינים למימון המונים וכגשרים לייצור מלא.

יעילות עיבוד CNC נמוכה ויכולות ייצור CNC לא מספקות הפכו לבעיות נפוצות בולטות בארגונים רבים. כיצד לשפר את רמת טכנולוגיית ייצור CNC ולשפר את יכולות עיבוד CNC באמצעות מחקר של טכנולוגיית עיבוד CNC יעילה היא סוגיה רצינית העומדת בפנינו. להשגת עיבוד CNC יעיל יש משמעות מעשית לשיפור התחרותיות המקיפה של ארגונים ושיפור יכולות פיתוח בר קיימא.אם אתה צריך אבות טיפוס מהירים באיכות גבוהה, אולי נציע לך לשקול את 5 התהליכים המבוססים והבוגרים האלה שמספקים תוצאות מצוינות מבחינה כלכלית. הם עיבוד CNC, יציקת ואקום פוליאוריטן ושלוש שיטות הדפסה תלת מימדית מפלסטיק: SLA, FDM ו-Powder Bed Fusion.

עיבוד שבבי CNC

אנשים רבים לא מבינים שעיבוד CNC הוא שיטת אב טיפוס אידיאלית לפרויקט הנכון. זה מהיר, מדויק ומאוד תכליתי מכיוון שהוא עובד כמעט עם כל חומר מוצק. אין כמויות מינימליות כך שניתן להכין חלק אחד באותה קלות כמו אלף.

תרצה לשקול עיבוד CNC אם אתה זקוק לחלקים מכניים חזקים שמתפקדים במלואם ובעלי סובלנות מדויקת – בעצם, איכות ייצור מלאה אך במספר מוגבל.

עם זאת, עיבוד CNC אינו אידיאלי עבור קופסאות עם קירות דקים או חללים עמוקים. עבור צורות אלה, אולי כדאי לשקול יציקת ואקום במקום זאת.

יציקת ואקום פוליאוריטן או VC

יציקת ואקום, הידועה גם בשם "אוריתן יצוק", משתמשת בתבנית מאסטר כמודל של החלק המוגמר הרצוי. התבנית יכולה להיות עשויה מכל חומר מוצק, אך לרוב מדובר בחלק פלסטיק מודפס בתלת מימד.

לאחר מכן, דפוס המאסטר מושעה בקופסת יציקה ריקה. הקופסה ממולאת בסיליקון נוזלי ולאחר שהסיליקון מתרפא היא נחתכת והתבנית מוסרת, ומשאירה אחריה חלל חלול שניתן כעת למלא מחדש בשרף יציקה כדי ליצור עותק של המקור.

יציקת ואקום פוליאוריטן היא הדרך הטובה ביותר לייצר חלקי פלסטיק באיכות כמעט ייצור שנראים ומתפקדים כמו PIM, אך ללא צורך בהשקעה בכלי מתכת יקרים. חלקים יכולים גם להיות יצוקים יתר על המידה ושרף מגיע במגוון קשיות Shore כך שתוכל ליצור צורות גומי רך, משהו שאתה לא יכול לעשות עם עיבוד CNC למשל.

תבניות ה-VC מחזיקות מעמד עד כ-20 עותקים לערך, מה שהופך זאת לדרך מצוינת ליצור מארזים וצורות חלולות למחצה אחרות בכמויות קטנות. מרקם פני השטח נאמן למקור וניתן לצבוע, לשייף ולעבד אותם לאפשרויות גימור נוספות.

סטריאוליתוגרפיה או SLA

זה היה תהליך הייצור התוסף הראשון והוא עדיין משתפר כל הזמן. SLA משתמש בבור של שרף רגיש לאור בתוך תא שיש לו פלטפורמת בנייה ניתנת להזזה. מאות או אלפי פרוסות 2D נפרדות של שרטוט CAD 3D מוקרנות עם אור UV לתוך המיכל כאשר הפלטפורמה מורמת לאט, ובכך מרפאים באופן סלקטיבי שכבה על שכבה כדי ליצור את החלק המוגמר.

SLA הוא מהיר ורב-תכליתי ויש שרפים רבים לבחירה המציעים תכונות קוסמטיות ומכניות שונות. אלה מחולקים בדרך כלל לדרגות שונות כגון תקן, הנדסה או רפואי/שיניים. אתה יכול אפילו להוסיף סיבי זכוכית או אבקת אלומיניום עבור חוזק גדול יותר.

גימור פני השטח מצוין אך זכור כי לאחר ההדפסה, עדיין יש צורך לכבס חלקים ולאחר מכן לרפא אותם בפעם השנייה כדי להשיג חוזק ויציבות מרביים.

Fused Deposition Modeling או FDM

זוהי מערכת ההדפסה התלת מימדית שרוב האנשים מכירים. הוא משתמש בחוטים של פלסטיק נפוץ כמו PLA או ABS ושרף הנדסי כמו PEEK ו- Ultem.

החוט נמתח דרך זרבובית מחוממת, שם הוא נמס, ואז נמס זה מופקד שכבה על שכבה כדי ליצור את החלק.

FDM היא אחת משיטות הייצור התוספות הפחות יקרות והיא הפופולרית ביותר ב-DIY וחנויות קטנות. למפתחי אב טיפוס זה בדרך כלל קל למצוא חלל יצרן מקומי או לשכת דפוס דיגיטלית שיכולים לעזור לך להדפיס את העיצובים שלך במהירות ובזול, אבל שים לב שהרזולוציה לא נהדרת, כך שהחלקים שלך יצטרכו יותר עבודת גימור.

פיוז'ן מיטת אבקה

ישנם שני סוגים עיקריים של איחוי מיטת אבקה: סינטינג לייזר סלקטיבי (SLS) ו-Multi-Jet Fusion (MJF).

שניהם משתמשים בתא אטום מלא במצע אבקתי שבו משתמשים ברולר כדי להחליק ולדחוס את המשטח העליון. ב-SLS, השכבה הדו-ממדית מתמזגת בלייזר, בעוד ש-MJF משתמשת בטיפות מיקרו של שרף מקשר כדי להחזיק את האבקה במקומה. באופציה משנית ההדפסה מושחתת במלואה בתוך תנור אינפרא אדום.

ישנם מספר יתרונות לאיחוי מיטת אבקה. ראשית, חלקים תומכים בעצמם ולכן אין צורך במבנים נוספים. שנית, ניתן להשתמש בכל נפח הבנייה של החדר ליעילות מקסימלית. ועם SLS, ניתן לערבב עד 75% מהאבקה ממבנים קודמים עם אבקה בתולה כדי לחסוך בעלויות חומרי הגלם.

Be-Cu מציעה את שירותי עיבוד ה-CNC והיציקה בוואקום המשובחים ביותר עבור צורכי האב-טיפוס המהיר שלך. אתה תקבל את השירות הטוב ביותר בתעשייה כאשר אתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר בחינם היום.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general