קבלת ידית על גימור פני השטח

דיברנו בעבר על צבע על אב טיפוס, והדרכים העדינות שהצבע משפיע על התגובה הרגשית שלנו לאובייקט מיוצר. גימור פני השטח הסופי של חלק חשוב גם הוא, לא רק עבור ההתאמה המכנית עבור יישום נתון, אלא גם עבור הערעור הקרביים למשתמש הקצה, אם כי תיאור התופעה כפוף לעמימות רבה יותר. מנקודת המבט של המהנדס או המטרולוג, מדברים על מרקם פני השטח במונחים של חספוס, גליות והנחת. חספוס הוא הסטייה של משטח מאידיאל נומינלי שטוח, והוא נחשב לתדר גבוה (בעיקר שיבושים למעלה ולמטה) ואורך גל קצר (מרווח יחסית הדוק). גליות דומה אך מתרחשת על פני אורך גל ארוך יותר, ברווח רחב יותר ובאופי תקופתי. Lay הוא הכיוון השולט בו מכוונת אי הסדירות של פני השטח. ישנן טכניקות ספציפיות למדידת אלו כמובן, אך כעת אנו מתעניינים רק באיכויות האסתטיות והמישוש.

תעצום את העיניים. הרימו חפץ מוכר ביד, אולי טלפון סלולרי, תפוז, סט מפתחות או ארנק. כמה דרכים אפשר לחשוב לתיאור מרקם פני השטח? עכשיו, בלי רמאות. אל תשתמש במילים כלשהן הקשורות למאפיינים החזותיים של אובייקט, דבר רק על מה שאתה יכול לתאר באמצעות קצות האצבעות שלך. אולי תמצא את המובן מאליו, כמו סדוק או חלק, רך או קשה. מתכות עשויות להרגיש קרות מכיוון שהן מוליכות חום מהעור שלך, בעוד שעור וחלק מהפלסטיקים יהיו חמים מכיוון שהם מבודדים. אבל בתוך אותן קטגוריות רחבות יש מספר עצום של הדרגות עדינות של תחושה, אם כי – בניגוד לתפיסה חזותית – אוצר המילים שלנו אינו עשיר מספיק כדי להכיל את כולם.

אנשים רגילים יכולים לדעת שמשטח הוא דביק, צפוף, קשה, אלסטי ועוד הרבה דברים אחרים. אבל בעיניים עצומות, האם אתה תמיד יודע אם אתה נוגע בגומי, עץ, פלסטיק, מתכת, אבן, אפילו ביד אנושית אחרת? האצבעות יודעות, אבל קשה לומר איך הן יודעות.

עכשיו פקח שוב את העיניים. מבלי לדבר על מהו חפץ, דברו רק על איך המשטח נראה. האם הוא מבריק, מט, מבריק, שקוף או רעיוני? האם על פני השטח יש גרגירים, האם הוא מקוטע או גומה, חלוקי נחל או מוברש, מלוטש או צבוע או חרוט? האם זה נראה גס או עדין, ישן ומשומש או חדש לגמרי?

כשאתה משלב איך משטח מרגיש עם האופן שבו הוא לוכד ומחזיר אור, ללא קשר לצבע שלו, אז יש לך מידע מישוש וחזותי רב עוצמה שמעביר משמעות לגבי המוצר שלך. נעשה נכון, הבחירה הנכונה של גימור פני השטח יכולה לעורר את המשתמש לגעת בחפץ, לסחוב אותו בכיס, להחזיק אותו אל האור. חפצים יכולים להיראות יקרים ועשירים, או עמידים וחסונים, או זולים וחד פעמיים – תלוי לחלוטין בהתרשמות שטחית של היד והעין. חיבור כל הרשמים הללו יחד נותן לך תחושה של אותה איכות חמקמקה שאנו מכנים, ובכן, איכות. איכותו של משהו נשפטת לרוב על פי מראה פני השטח שלו ותשומת לב לפרטים הקטנים, ללא קשר לצורה המכנית ולתפקוד.

ב-Be-Cu.com יש לנו כל מספר של טכניקות שיעזרו לך להשיג סוגים רבים של גימורי משטח ומרקמים, כדי לתת לאב הטיפוס או לפריט הייצור שלך בדיוק את המראה והתחושה שאתה רוצה. אנו יכולים לבצע אילגון או ליטוש, שיוף או אדים, צבע או פיצוץ חרוזים או מברשת תיל כדי לקבל בדיוק את הגימור הסופי הנכון שישלים את רעיון העיצוב שלך. שלב את זה עם מגוון הצבעים המלא בפלטה שלנו ותהיה לך ספרייה עשירה מאוד של אפשרויות עיצוב לבחירה בפרויקט הבא שלך. צור קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר חינם.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general