מדריך לבחירת מתכת: רצועה מול חוט שטוח

עם החריצים המדויקים של היום, ניתן להשיג מוצרי רצועה ברוחב צר כמו .035 אינץ', תלוי בעובי. עם זאת, כאשר הרוחבים כל כך צרים, בולמים מוצגים עם אפשרות נוספת – חוט שטוח.

ניתן לראות למעלה את קווי הדמיון וההבדלים ברצועה צר ברוחב, האחד מיוצר על ידי חיתוך מלאי שטוח, והשני על ידי משיכת חוט דרך טחנה. ארבעת האורכים משמאל התחילו כחוט עגול; השלושה מימין מחורצים מרצועה. ניתן לייצר את חלק תושבת הווילון המוצג ברקע באחת מהשיטות הללו.

עבור רוב היישומים ברוחב צר, רצועת חריץ יכולה להיות הבחירה החסכונית ביותר. החיתוך נעשה במכונות חיתוך יעילות ומדויקות שיכולות להחזיק סובלנות רוחב קרובה ולבצע חתכים מרובים בסליל.

עם זאת, כאשר דרישות החלק דורשות קצוות מפוררים, אורך רציף ארוך ללא ריתוך, או יחס עובי-רוחב קטן יחסית, חוט שטוח עשוי להציע כמה יתרונות. אלה כוללים אורכים רציפים ארוכים יותר; קצוות ללא קוצים; או חבילות חומר גדולות יותר.

היסודות של גלגול רצועת חוט שטוחה

חוט שטוח נעשה על ידי הזנת מוט בקוטר המתאים דרך מכבש מתגלגל, שם הוא משטח לעובי הרצוי. סט של גלילים מנוגדים בכיוון השני משיג את הרוחב הנכון ויוצר את הקצה, בין אם ריבוע עגול או צורה מיוחדת כלשהי. שליטה מצוינת ברוחב ובמצב הקצוות הם שניים מהיתרונות של ייצור פס רוחב צר במפעל תיל.

הטחנה עשויה להיות עניין רב מעמדים או, במקרה של טחנת טורקסhead, יש את כל ארבעת הגלילים בבנק יחיד של כלי עבודה. יש טחנות המשלבות את שתי השיטות הללו.

קל ליצור חוט שטוח או ריק כמו רצועה מאותה כיתה, אבל בדיוק כמו רצועה, יש לקחת בחשבון יחס רוחב לעובי. רוב יישומי החוט השטוחים דורשים חומר עבה יחסית לרוחבו. השחרה בדרך כלל קשה יותר בחוט שטוח מאשר ברצועה מסיבה זו בלבד, אך כפי שניתן לראות מהתצלום בתחילת הכתבה, היא מתבצעת ועם ריקים גדולים קרובים לקצה.

בדרך כלל, יש לשמור על ניקוי דק למוצרי רצועות.

מדריך לבחירה: רצועה מול חוט שטוח

להלן גורמים שאתה צריך לדעת אם אתה שוקל חוט שטוח:

  • רוֹחַב. רוב מפעלי התיל לא יכולים לייצר רוחב גדול מ-0.625 עד 0.875 אינץ', תלוי בסגסוגת. הסיבה לכך היא "התפשטות" המקסימלית שניתן להשיג ממוט תיל שהוא בכל מקום בקוטר של .217 עד .562 אינץ'. עבור כל דבר רחב יותר, רצועת חריץ היא בדרך כלל האפשרות הטובה יותר.
  • עוֹבִי. טחנת רצועות יכולה לגלגל מדדי נייר כסף עד 0.001 אינץ'. המגבלה על טחנת התיל היא 0.008 אינץ'. עבור מדדים כבדים יותר, טחנות תיל טובות בדרך כלל מכיוון שהן יכולות לגלגל חוט שטוח בעובי של 0.312 אינץ'.
  • סובלנות. הרצועה תספק סובלנות מידה קרובה יותר של עד כ-0.050 אינץ', ולחוט שטוח יש סובלנות מידה טובה מעל 0.050 אינץ'. הסיבולות הדוקות ביותר שניתן להחזיק עם חוט שטוח הן: עובי +/-.0005", רוחב +/-.001"
  • אורך לא מרותך מתמשך. בהשוואה לרצועה, חוט שטוח זמין באורכים רציפים ארוכים יותר ללא ריתוכים. הריתוכים עשויים לחבר סליל לסליל בשלבי עיבוד מוקדמים.
  • קצוות. לרצועה היוצאת מחיתך יהיה קוה לאורך שני הקצוות שנגרם כתוצאה מפעולת הגזירה של הסכינים. הקצוות יכולים להיות מעוגלים או מרובעים כדי להסיר את הקום. זה יכול להיעשות בלי לטהר או לעבוד בהקשחת הקצה. עם זאת, זה כרוך בעלות נוספת, והפעולה עשויה להיות גוזלת זמן עבור כמויות גדולות. בטחנת תיל, גלגול יוצר קצה חלק ואחיד לכל האורך.
  • יחס רוחב לעובי. ככל שהיחס בין רוחב לעובי מצטמצם ל-5 או 6 ל-1 ומטה, זה יכול להיות קשה יותר לשמור על קמבר, שטוחות ופרמטרים אחרים של צורה בעת חיתוך רצועה. בטחנת תיל, אפשר להוריד את היחס ל-1 ל-1, שהוא חתך מרובע.
  • כלי עבודה. סכינים לחיתוכים ולגלילי קרביד למפעלי תיל זמינים וניתנים להחלפה במהירות. לכן, זה לא גורם.

ברוב היישומים שעבורם שני התהליכים נחשבים, הבעיה העיקרית היא השבר שנוצר במהלך החריכה. אם מצב הקצוות אינו חשוב, רצועת חריץ עשויה להיות הבחירה הטובה יותר. כאשר זה גורם, הבחירה מסתכמת בעלות של חיתוך ופיזור או מיזוג קצה לעומת עלות חוט שטוח.

גורמי עלות אלו חשובים בכל בחירה, אך הם קריטיים אף יותר עם דרגות מיוחדות של נירוסטה וסגסוגות מבוססות ניקל וקובלט בגלל העלות הגבוהה יותר של החומרים.

זמינות סגסוגת

לקונים יש אפשרויות סגסוגת עם חוט כמעט באותה מידה כמו עם רצועה, כך שהזמינות אינה מהווה בעיה. חוט שטוח מגיע מפלדות אל חלד מסדרות 300 ו-400, סגסוגות ניקל וקובלט, סגסוגות התקשות משקעים ורבות מהסגסוגות הקנייניות.

כאשר הכלכלה מעדיפה חוט שטוח על פני רצועת חריצים, היצרנים יכולים לספק סובלנות קרובה וקצוות מרובעים או מעוגלים נטולי קוצים בכמויות גדולות או קטנות. ניתן גם ליישר (או לשטח) חוט שטוח או רצועה ולחתוך לאורך כדי לענות על דרישות הלקוח הספציפיות.

מסקנה – האם הטבעה בחוט שטוח יכולה להיות לטובתך?

בחירת חוט שטוח על פני פס צר היא החלטה שתלויה בשלבי העיבוד הבאים וביישום הסופי של החומר. רצועה עבה לרוחבה עשויה להעדיף חוט שטוח, במיוחד אם מצב הקצה חשוב ונדרשים אורכים ארוכים ללא הפרעה.

בין אם צרכי היישום שלך הם עמידות בפני קורוזיה, חוזק טמפרטורות גבוהות, יכולת צורה, מראה פני השטח, תכונות קפיצים או כל שילוב של אלה, הצוות המטלורגי שלנו ב-Be-Cu Shaped Wire וגם Be-Cu Specialty Strip Mill יעזור לך לבחור את הסגסוגת. וצורת מוצר שעומדת בקריטריונים שלך בצורה חסכונית. פנה אלינו עוד היום כדי לדון בדרישות החלק שלך!


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general