יצירת אב טיפוס מהירה היא פתרון אידיאלי לשרשרת האספקה הרפואית

התגובה העולמית לאיום של Covid-19 חשפה בפירוט רב מהבעיות החמורות בשרשרת האספקה העולמית של מוצרים רפואיים נחוצים כמו מאווררים, ערכות אבחון וציוד מגן אישי. חלק מבעיות האספקה קשורות לעיכובים או אי שוויון בערוצי הפצה שונים. אחרים נובעים ממערכת מונעת רווחים שהעדיפה יעילות מקסימלית של קיצוץ עלויות על פני יתירות וקיבולת נוספת.

אנשי מקצוע מזהירים אותנו מפני הסכנות הללו במשך שנים והיו די נבואיים בזיהוי בדיוק המחסור והעיכובים שאנו מתמודדים איתם כעת, אך פעולות מועטות ננקטו.

שום דבר לא מדגים זאת בצורה ברורה יותר מהמקרה של משטחי אף. בואו נסתכל מדוע המכשיר הטריוויאלי לכאורה הזה הוא כל כך חיוני וכיצד ניתן להשתמש בלקחים שנלמדו מייצורו כדי לקבל החלטות ייצור חכמות וסתגלניות יותר בעתיד.

מהו מקלון אף?

הספוגית היא פיר פלסטיק ארוך, דק וגמיש עם קצה של זיפים צפופים. הוא תוכנן בקפידה לרוחבים משתנים לאורכו, כך שהוא גמיש יותר באזורים מסוימים מאחרים. זה מאפשר לו לנהל משא ומתן על קווי המתאר של מעבר האף בזמן שהוא אוסף דגימה.

קצה הספוגית הוא החלק הקריטי. יש לו סיבי ניילון מרוססים הממוקמים בניצב לפיר וללא ליבה פנימית. המטרה כאן היא ללכוד חלקיקי וירוס על פני השטח, כך שהם לא נלכדו כפי שהיו נלכדים ב-Q-tip מכותנה. לאחר מכן ניתן לשים דגימת וירוס זו בתמיסת תזונה ולשלוח אותה למעבדה לבדיקה.

מי מכין משטחי אף?

יש רק שני יצרנים גדולים למשטחי אף בעולם. אחד מהם הוא Puritan Medical Products, מיין, ארה"ב. השני הוא קופאן, שבסיסו בלומברדיה, איטליה.

העובדה ששתי חברות מספקות את רוב האספקה העולמית הגיונית רק אם הכוונה היא לאחד את הייצור כדי לחסוך בעלויות, וניתן לגרום לזה לעבוד אם אין ביקוש קיצוני למערכת.

לרוע המזל, לומברדיה, איטליה הייתה מוקד ההתפרצות של קוביד-19 באירופה. זה הוביל לעומס גדול על מערכת הבריאות (עדיין מתמשך), לשיבוש מסיבי בייצור הספוגיות ולפיכך לירידה במלאי הזמין בדיוק כשהיה הכי נחוץ. אפילו עכשיו אנחנו לא יכולים לעמוד בביקוש העולמי לספוגיות, מה שאומר שאין מספיק בדיקות. וכידוע, חוסר בבדיקות הוא בעיה מרכזית כאשר מנסים לזהות ולבודד התפרצויות ונקודות חמות פוטנציאליות.

זהו אחד הפגמים הקטלניים בכל מערכת בריאות ציבורית שאינה גמישה, נשלטת על ידי פטנטים פרטיים ושאין לה את היכולת לעמוד בתנאים מקומיים מתפתחים. זה יהיה בעייתי בכל שרשרת אספקה, אבל עבור מוצרים רפואיים זה קטסטרופלי.

מה הפתרון?

לאחרונה התאחדו קונסורציום של אוניברסיטאות, בתי חולים, סוכנויות ממשלתיות וספקים מסחריים בארה"ב כדי ליצור ספוגית אף מודפסת בתלת מימד שכבר אושרה על ידי ה-FDA ומוכנה לספק ספוגיות בקנה מידה, עד מיליונים בשבוע. מובילי התעשייה כוללים את Carbon3D, Formlabs ו-EnvisionTEC.

כל ההדפסה נעשית במתקנים בעלי אישור ISO 13485, תוך שימוש בחומרי גלם זמינים וזולים. ספוגיות מודפסות יעילות לפחות כמו מקבילותיהן הצפופות וניתן לשלוח אותן במהירות למקום שבו הן נחוצות ביותר.

ומכיוון שקבצים אלה הם דיגיטליים, ניתן לשתף אותם באופן מיידי עם מדפסות ברחבי העולם, כל עוד הם עומדים בדרישות הרגולטוריות של המדינות בהתאמה.

כיסוי לייצור מהיר וזריז

ייצור המוני יכול להיות נהדר עבור סחורות מסוימות, ולהפחית עלויות ליחידה ליעילות מקסימלית. אבל ייצור המוני אינו טוב בלהגיב במהירות כאשר תנאי השוק משתנים במהירות, כפי שהיה לאחרונה. ספקים זריזים שמסוגלים למנף ייצור דיגיטלי, כלי עבודה מהירים, שרשרת אספקה איתנה ומערכות ניהול רזה יכולים לספק במהירות פתרונות מותאמים שארגונים מונוליטיים לא יכולים להשתוות אליהם.

BE-CU היא יצרנית רשומה בתקן ISO 13485 של אבות טיפוס מהירים, כלי עבודה מהירים וייצור נפח עבור מכשור רפואי ועוד. בעבודה משותפת, אנו רוצים לעזור לך לענות על הצרכים הדחופים שלך לפתרונות למוצרים רפואיים כאשר תיצור איתנו קשר היום.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general