5 היתרונות העיקריים של שימוש בהדפסת תלת מימד עבור מכשירים רפואיים

לייצור תוסף במתכת או פלסטיק יש מגבלות מסוימות כשיטת ייצור בנפח גבוה. זה לא, ואולי אף פעם לא יתחרה, עם ייצור קונבנציונלי כמו הזרקת פלסטיק או עיבוד CNC בכל הקשור למהירות ויעילות אולטימטיביים.

אבל זה בסדר מכיוון שהדפסת תלת מימד היא פתרון מושלם לייצור מהיר של דגמים וחלקים לשימוש קצה לתמיכה בשירותי בריאות ויישומים רפואיים. הגמישות העיצובית והמגוון הרחב של מצעים גורמים לכך שזמינות יותר אפשרויות מאי פעם לייצור חלקים מותאמים אישית. כאן נסתכל מקרוב על חמשת היתרונות העיקריים של הדפסת תלת מימד עבור מכשירים רפואיים.

Be-Cu כבר לא מציעה שירותי הדפסת תלת מימד ממתכת. עם זאת, אנו נותרים מחויבים באופן מלא לעזור ללקוחותינו להגיע ליעדי פיתוח המוצרים שלהם על ידי הצעת מגוון של שירותי אבות טיפוס מהירים ושירותי ייצור בנפח נמוך.

אם אתה מחפש טיפים להדפסת תלת מימד מתכת, בדוק את האתר המקוון שלנו: Be-Cu.com או בבלוגים הקשורים להדפסת תלת מימד.

1. ייצור דיגיטלי וגמישות עיצובית

חלקים מודפסים בתלת מימד מתחילים את חייהם כקובצי CAD דיגיטליים בתלת מימד בתוכנת מחשב. עיצובים כאלה יכולים להיווצר ישירות במחשב באמצעות תוכנה זמינה, או שהם יכולים להיגזר מסריקה תלת-ממדית טופולוגית של אובייקט פיזי ממשי.

בכל מקרה, ישנם יתרונות עצומים עבור המעצב שיכול לאחר מכן לתמרן ולשנות בקלות את הצורה הזו במרחב וירטואלי מבלי צורך ליצור תחילה דוגמה פיזית. זה חוסך זמן פיתוח ועלויות תוך שיפור המוצר המוגמר המתקבל.

חופש עיצוב כזה חשוב במיוחד כאשר עוסקים בגוף האדם על כל מורכבותו, כאשר לעתים קרובות יש צורך להתאים אישית חלק גנרי כך שיתאים לאנטומיה הייחודית של משתמש יחיד. ביצוע שינויים כמו אלה מהיר וקל לביצוע כאשר אין כלים קשיחים מעורבים.

2. מיפוי תלת מימד ואב טיפוס

ניתן להשתמש בטכנולוגיית סריקה תלת מימדית, כגון CT/MRI מתקדם, כדי ליצור מודלים וירטואליים מדויקים ומפורטים ביותר של איברים או עצמות אנושיות. לאחר מכן ניתן להציג אותם כאבות טיפוס או דגמים פיזיים באמצעות מדפסת תלת מימד. עם מודל כזה, הרופאים יכולים ללמוד ולאבחן מצבים שונים ללא צורך בביצוע ניתוח מסוכן או חודרני.

לאחר מכן ניתן להשתמש במודלים כדי לעזור לרופאים לתכנן מראש הליכים כירורגיים אידיאליים. זה מקטין את משך הזמן שהמטופל נמצא בחדר הניתוח, מה שמפחית את הסיכון תוך שיפור הסיכויים לתוצאה חיובית.

3. ייצור מבוזר

בניגוד לתהליכי ייצור המוני, הדפסת תלת מימד אינה זקוקה לתשתית תעשייתית של מפעל גדול ושרשרת אספקה מורכבת. במקום זאת, מדפסות קטנות הן באמת ניידות שולחניות וניתן להשתמש בהן כמעט בכל מקום עם חשמל ומחשב.

בגלל הניידות הזו, מקובל יותר כיום להחזיק מדפסות פלסטיק תלת מימדיות באתר בבתי חולים ובמרפאות רפואיות. ניתן גם להוציא אותם לשטח באזורים מרוחקים שאולי אין להם גישה למתקני בריאות. משמעות הדבר היא שטכנאים רפואיים או ביו-מהנדסים יכולים לייצר חלקים פשוטים או תותבות במקום במצבי חירום היכן וכאשר יש בהם צורך.

4. הנדסה אופטימלית

קיימות כיום טכנולוגיות רבות ושונות המשמשות מדפסות תלת מימד לייצור חלקי פלסטיק ומתכת. הם משתמשים במגוון רחב של מצעים בעלי תכונות כימיות ומכאניות רבות וייחודיות.

בשל כך, ניתן לעצב חלקים מוגמרים עם מאפיינים משתנים הניתנים לאופטימיזציה עבור היישום הסופי. הם יכולים להיות גמישים או קשיחים, רכים וגמישים, או חזקים במיוחד. חלקים מסוימים הם חד-פעמיים וחד-פעמיים בעוד שאחרים יכולים להפוך להחלפות עצם או מפרקים קבועות. ורבות מטכנולוגיות ההדפסה החדשות מאפשרות גם למזג שניים או יותר מדיות הדפסה יחד למכלול אחד, ובכך לשלב כמה תכונות רצויות בו-זמנית.

יתר על כן, ניתן לייצר חלקים עם מבני סריג קלים המציעים חוזק מרבי עם משקל מינימלי. סריג כזה קשה אם לא בלתי אפשרי ליצור באופן קונבנציונלי.

5. גמישות מהירות ונפח

לבסוף, הדפסת תלת מימד במתכת או פלסטיק אינה מוגבלת באותן יתרונות לגודל המשפיעים על ייצור קונבנציונלי. אין צורך לייצר כלי עבודה מיוחדים, ג'יג'ים או מתקנים, ואין דרישות נפח מינימליות או מגבלות ייצור אצווה. כל עוד העיצוב מוכן, ניתן ליצור חלק בודד בלחיצת כפתור. סוג זה של גמישות נפח רצויה במיוחד במצבי חירום או מרוחקים שבהם יש מעט או אין תשתית זמינה לתמיכה בהזמנות אצווה ובהם פריט בודד נחוץ הוא עניין של חיים או מוות.

רוצה ללמוד עוד?

Be-Cu מציעה ייעוץ טכני מומחה ותמיכה בעיצוב. גלה כיצד אנו יכולים לתמוך בעיצובי המוצרים הרפואיים של הדור הבא שלך כאשר אתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר בחינם וסקירת עיצוב.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general