המדריך האולטימטיבי לגימור משטחי נירוסטה

גימור פני השטח של נירוסטה משפיע על הרבה יותר מסתם האסתטיקה שלה – ביצועים, אמינות וגורמים אחרים יכולים להיות מושפעים מאוד.

לא משנה היישום או השימוש הסופי של הנירוסטה, גימור פני השטח שלה צריך להיבחר בקפידה כדי לעמוד בצורה הטובה ביותר בדרישות העומדות על הפרק. הסיבה לכך היא שבנוסף לאספקת המשיכה החזותית הרצויה, בחירת הגימור משפיעה על עמידות בפני קורוזיה, מאפיינים כמו תכונות חשמליות, משפיעה על יכולת הריתוך, פעולות הייצור ותורמת לשיקולים כלכליים שונים.

יישומים מסוימים, כגון רכיבי מוליכי-על או צינורות מתכת גמישים, דורשים נירוסטה עם גימור ספציפי כדי שהמוצר לשימוש הקצה יפעל כמתוכנן.

חשוב גם לציין שלא כל הספקים משתמשים באותו טרמינולוגיה כדי להתייחס לאותו גימור. המשך לקרוא כדי ללמוד את ההבדלים העדינים בין כל גימור כדי להבין טוב יותר כיצד הספקים עשויים להיות שונים.

מהו גימור משטח מפלדת אל חלד?

גימור פני השטח הוא המראה החזותי של המתכת ונוצר בשיטות עיבוד שונות, לרבות גלגול, ליטוש ופיצוץ. גימורים אלה נעים בין עמומים לבהירים וכוללים טקסטורות מיוחדות שניתן ליישם באופן מכני עבור יישומים מיוחדים במיוחד.

מספר גורמים יכולים להשפיע על גימור פני השטח, כולל מסלול הייצור, עובי החומר, גימור פני השטח של הגלילים, ניקיון ושחיקה מכנית.

רוב טחנות ההיתוך יכולות לייצר את כל גימורי הגיליון והרצועות. בעוד שחלק מהגימורים (BA ומלוטשים) דורשים קווים מיוחדים, לרוב המפעלים יש כאלה או שותף עיבוד של צד שלישי. עם זאת, טחנות התכה לא תמיד יוכלו לעמוד בדרישות Ra (חספוס פני השטח) הייחודיות של כל לקוח, וייתכן שיהיה צורך בגלגול מחדש מדויק.

מהם הסוגים השונים של גימורי משטח מנירוסטה?

גימורי פני השטח מזוהים בדרך כלל לפי ייעודים סטנדרטיים בתעשייה המבוססים על ניתוב תהליך (לא מראה) והם שונים עבור גיליון (רוחב גדול מ-24 אינץ') ופס (רוחב פחות מ-24 אינץ'). עם זאת, כפי שצוין קודם לכן, חלק מהספקים משתמשים בכינויים קנייניים או בתקנים שונים בתעשייה, לכן עדיף לבדוק שוב שאתה נמצא באותו עמוד.

ייעודי גימור פני השטח של Be-Cu מבוססים על מפרטי ASTM A480. להלן סקירה כללית של סוגי הגימורים הזמינים במוצרי היריעות שלנו.

גימורי טחנה

בין אם בגלגול חם או קר, גימורים אלו הם תנאי האספקה הבסיסי לכל מוצרי היריעות מנירוסטה. הם משמשים באופן אוניברסלי עבור יישומים רבים ומשמשים כנקודת מוצא לליטוש מכני ותהליכי גימור אחרים. כדי למקסם את העמידות בפני קורוזיה, רובם מנוקים בחומצה (כבושה) כדי להסיר אבנית המצטברת במהלך גלגול חם וחישול (גימור חישול בהיר הוא היוצא מן הכלל!)

לא. 1 סיום

גימור מספר 1 מיוצר באמצעות גלגול חם, ולאחר מכן חישול וכבישה של החומר בחומצה. זה מביא לגימור עמום ובדרך כלל נעשה בו שימוש כאשר גימור דקורטיבי חלק אינו חשוב, למשל, ביישומים בטמפרטורה גבוהה.

לא. גימור דו מימדי

גימור מס' 2D מיוצר באמצעות גלגול קר, ולאחר מכן חישול וכבישה של החומר בחומצה. הגימור חלק, לא משקף ומשעמם. הוא אידיאלי עבור יישומי ציור עמוק ונמצא ברכיבי פליטה אוטומטיים, חומרה וציוד כימי.

לא. 2B FINISH

גימור מס' 2B מגולגל קר, מחולל ומוחמץ, ולאחר מכן עובר טמפרור קל באמצעות גלילים מלוטשים. הגימור חלק, מעט רעיוני ובהיר. זהו גימור למטרות כלליות בגלגול קר המשמש בכלי בישול, מיכלים קטנים וציוד פרמצבטי.

לא טיפול משטח חישול בהיר (BA).

גימור מבריק מגולגל קר ולאחר מכן חישול באווירה מבוקרת ומגינה כדי למנוע היווצרות אבנית במהלך החישול. גימור זה אינו מוחמץ בחומצה מכיוון שנוצר סרט תחמוצת דק במהלך החישול, ומבטל את הצורך בכבישה. הוא משמש במכשירי חיתוך, מכשירים כירורגיים וכלי בישול.

גימורים מלוטש מכני

גימורים אלה כוללים שימוש בחומרים שוחקים החותכים ביעילות את פני הפלדה במידה מסוימת.

לא. 3 & לא. 4 גימורים

גימורים מס' 3 ו-4 מיוצרים על ידי ליטוש מכני של מצע גימור מס' 2B. לגימורים אלו מראה אחיד המיוצר על ידי חגורת בד אמרי המשמשת לליטוש. לכל גימור יש חצץ מתאים הדרוש ליצירת מרקם פני השטח שלו.

גימורים אלו הם מהשימושים ביותר בנירוסטה. יישומים הכוללים גימורים מס' 3 כוללים רכיבים אדריכליים ועיבוד מזון. יישומים הכוללים גימורים מס' 4 כוללים לוחות קיר אדריכליים, מעליות, כיורים וציוד למסעדות.

לא. 6 סיום

גימור מס' 6 נוצר על ידי צחצוח טמפיקו בגימור מס' 4. זה משעמם, לבן כסוף, ופחות רעיוני מגימור מספר 4. גימור זה היה נפוץ בעבר על רכיבים אדריכליים מנירוסטה עד שנות ה-80, אך כיום נעשה בו הרבה פחות שימוש.

לא. 7 סיום

גימור מס' 7 מיוצר על ידי ליטוש משטח טחון דק. הגימור הוא ברק גבוה עם קווי חצץ שעדיין נראים על החומר. התוצאה היא מאוד רעיוני, כמעט כמו מראה. כמה יישומים נפוצים עבור גימורים מס' 7 כוללים כיסויי עמודים, עיטור קישוט ולוחות קיר.

לא. 8 סיום

זה מיוצר על ידי ליטוש עם חומרי שוחקים גבוהים יותר ברציפות ולאחר מכן ליטוש לגימור מראה. לפי תקני ASTM, הם המשקפים ביותר מכל הגימורים.

מכיוון שהם כה משקפים, לגימורים מס' 8 יש הרבה יישומים יומיומיים בולטים, כולל לוחות עיתונות, שלטים ולוחות קיר. במיוחד, ה"שעועית" של שיקגו היא נירוסטה עם גימור #8.

גימורים אחרים

גימורים מותאמים אישית

גימורי משטח מתכת מותאמים אישית מאפשרים ביטול נעילה של מאפיינים ספציפיים שאינם זמינים אם צוין גימור סטנדרטי. מהנדסים ליישומים מתקדמים ומתפתחים מציינים את חספוס פני השטח ב-Ra או Rz (ראה להלן) שהם צריכים כדי לעמוד ביעדים שלהם.

לגימורים מותאמים אישית מעבר לאלו שהוזכרו כאן, צור איתנו קשר כדי ליצור קשר עם מהנדס מתכות שיוכל לסייע.

TR (TEMPER ROLLED) FINISH

גימור TR מיוצר כאשר משטח חישול מגולגל קר לקבלת תכונות מכניות. המראה משתנה בהתאם לסגסוגת ולכמות העבודה הקרה. רבע קשה, חצי קשה וקשה מלא הן דוגמאות נפוצות לגימורים מגולגלים במזג. גימור זה משמש כל הזמן והוא אחת הקטגוריות הגדולות ביותר של נירוסטה שאנו מוכרים ב-Be-Cu.com.

גימור ארכיטקטוני

ניתן להשיג גימור אדריכלי באמצעות גימורים מיוחדים בטחנת המזג, עמדת ההפחתה הסופית, תהליכי כבישה מיוחדים או שילוב. אלה בדרך כלל מוסכמים בין הקונה והמפיק.

אייבל בלאק

פלדת אל-חלד Abel Black™ מיוצרת בשיטת צביעה קניינית השומרת על המרקם המתכתי שלה (בניגוד לצביעה או ציפוי). חשמל וכימיקלים משמשים ליצירת סרט תחמוצת הגורם להסקת אור, מה שגורם למשטח הנירוסטה להיראות שחור. מכיוון שסרט התחמוצת משולב עם המתכת הבסיסית, הוא לא יתקלף ומספק עמידות גבוהה יותר ועמידות בפני מזג אוויר מאשר נירוסטה לא מטופלת.

XL BLEND S

XL Blend "S" הוא גימור נירוסטה פורץ דרך. זה יכול לתקן נזקי פני השטח, ליצור מראה חיצוני נקי, חלק ואחיד. מבנה הגרגירים העדין יותר הופך אותו לפחות רפלקטיבי ופחות קליט לחומרים זרים, וכתוצאה מכך משטח שקל יותר לניקוי ולתחזוקה. יישומים נפוצים כוללים דרגנועים, תחבורה ומכשירי מזון.

מהו חספוס פני השטח של נירוסטה?

כל דיון על גימור פני השטח לא יהיה שלם מבלי להזכיר את חספוס פני השטח. חספוס פני השטח הוא מדד למרקם של משטח מיוצר. RA או חספוס ממוצע משמשים לרוב בצפון אמריקה. זהו הממוצע של הפסגות והעמקים של משטח לאורך דגימה מוגדר. הערכים ניתנים בדרך כלל במיקרו אינץ' או מיקרומטר.

Rz, או עומק חספוס ממוצע, נמצא בשימוש הנפוץ ביותר באירופה והוא הממוצע של הפסגה הגבוהה ביותר לעמק הנמוך ביותר על פני 5 אורכי דגימה.

לחספוס פני השטח יכולה להיות השפעה מכרעת על העמידות והביצועים של החומר, ויש לשקול היטב ולשלוט בו.

עדיין לא בטוח איזה גימור מתאים ליישום שלך? צור איתנו קשר ושוחח עם מישהו מצוות המטלורגיה או פיתוח המוצר שלנו. אנו מציעים גם גימורים מותאמים אישית מעבר לאלו שהוזכרו כאן כדי להתאים ליישומים מתקדמים ומתפתחים, כגון מוליכים.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general