7 היתרונות המובילים לשימוש בעיבוד שבבי CNC ליצירת אב טיפוס מהיר

אב טיפוס מהיר פירושו בניית מודל פיזי של עיצוב מוצר חדש במהירות ובחסכוני ככל האפשר. אבות טיפוס מסוימים ישמשו רק כדוגמניות קוסמטיות או מודלים מוקטנים, בעוד שאחרים חייבים לעמוד בקריטריונים תובעניים יותר של ביצועים. אבות טיפוס משמשים לבדיקות, איטרציה של עיצוב ולשיפור הביצועים הכוללים באמצעות חידודים הדרגתיים. מסיבות אלו מהירות, גמישות ומדרגיות בייצור הן תכונות מפתח שצריך לחפש.

שימוש בעיבוד שבבי CNC לייצור אבות טיפוס מהיר יכול להיות פתרון אידיאלי לפיתוח מוצר. להלן 7 היתרונות המובילים לשקול בפרויקט הבא שלך.

1. מהירות

מהירות מתייחסת לא רק לזמן הייצור בפועל אלא לכל שלבי ההכנה שקדמו לכך, כולל תכנות והגדרת החומר. בכל המקרים, ייצור דיגיטלי הוא אחת הדרכים המהירות ביותר לעבור מעיצוב מוצר לחלק מוגמר או חצי גמור.

ניתן להפוך קבצי CAD לקבצי חיתוך דיגיטליים תוך עניין או שעות, בעוד זמן החיתוך בפועל ניתן למדוד בדקות. לאחר מכן, החלק המתקבל מוכן למדידה, גימור (צביעה, שיוף או תהליכים משניים אחרים) ומשלוח. הזרקה עשויה להיות מהירה יותר על בסיס חלק, אך יש זמן הגדרה ארוך בהרבה לייצור ואישור כלי תבנית.

2. בחירה

כרסום וחריטה CNC עובדות על כמעט כל מלאי מוצק, כולל פלסטיק קשיח, פלדות אל חלד ועדינות, פליז, ניקל, אלומיניום, מגנזיום ועוד רבים. ישנם אלפי חומרי גלם זמינים מסחרית לבחירה, כך שקל למצוא אחד שתואם את דרישות היישום שלך.

ולגבי אבות טיפוס, אפשר להשתמש תחילה בגרסה זולה יותר וקלה לעיבוד, למשל אלומיניום 6061, תוך אופטימיזציה של העיצוב שלך. רק כאשר העיצוב ישתכלל, תוכל לעבור לחומר הסופי, נניח פלדת אל חלד יקרה יותר. זוהי דרך נוספת לחסוך בעלויות הפיתוח.

3. כלכלה

המשמעות היא שאין צורך ליצור כלי יציקה או תבנית או מתקנים מורכבים אחרים. מה שבטוח, יש צורך בכלים ייעודיים ובתבניות לייצור בנפח גדול ליציקת יציקה בלחץ או הזרקת פלסטיק. אבל עבור כמה מאות או אפילו אלף חלקים בלבד, זה עשוי להיות הגיוני יותר וחסכוני יותר לבחור במקום זאת בעיבוד CNC.

הימנעות מהוצאות מיותרות עוזרת למפתחי מוצר למקד את המשאבים שלהם בשיפורי עיצוב, בדיקות והסמכה.

4. דיוק

ייצור דיגיטלי באמצעות כלי מכונת CNC מודרניים מאפשר ליצרנים לחייג בקלות סובלנות של כמה מיקרונים, או אלפיות אינץ', בלחיצת כפתור

עבור מפתח מוצר, משמעות הדבר היא ייצור מהיר של אבות טיפוס בעלי דיוק באיכות ייצור מלאה ודירות חוזרת. לאחר מכן, על ידי ניצול אותו דיוק, קל לבצע חידודים נוספים לממדים של חלק פשוט על ידי התאמה של התוכנית הדיגיטלית.

5. גמישות

אתה צריך חלק אחד? חָמֵשׁ? מאה? עיבוד CNC אדיש לנפח, ולכן יעיל באותה מידה לייצר חלק אחד כמו מאה.

יתרון זה מושלם עבור מפתחים כאשר הם מציגים מוצר חדש לשוק ואינם בטוחים לגבי תגובת הצרכנים. אבל זה רלוונטי גם למוצרים תעשייתיים שאינם צרכניים שעשויים להיות בעלי מחזורי ביקוש משתנים ובלתי צפויים ולכן ייהנו מהמדרוג הטמון בייצור דיגיטלי. זה גם יכול לעזור למפתחים להימנע מסחיבה של מלאי לא רצוי עבור פריטי מלאי שאפשר לעשות אחרת לפי דרישה.

6. צדדיות

צדדיות פירושה שניתן להטעין מכונה אחת מראש עם מגוון כלי חיתוך המורכבים על קרוסלה מסתובבת. לאחר מכן, כלים מרובים נקראים, לפי הצורך, לעיבוד חורים מושחלים ומושחלים, עקומות מורכבות, פנים שטוחות, זוויות מדויקות ותכונות גיאומטריות אחרות – כל זאת מבלי לדרוש את פירוק היצירה והעברתו לתא עבודה אחר. זה זמן וכסף שנחסכו.

7. איכות

עיבוד CNC מייצר חלקים ורכיבים מוגמרים פונקציונליים לחלוטין, בעלי חוזק מלא. הם יכולים לשמש עבור בדיקות ביצועים מלאים והסמכה או לבניית מודלים עבודה. זהו יתרון חשוב אם אתה מפתח מוצר שצריך לעמוד בדרישות הנדסיות מחמירות יותר.

האיכות משתרעת גם על גימור פני השטח והמראה. שימוש בכלי החיתוך הנכונים במהירות החיתוך הנכונה מייצר גימורי משטח שדורשים מעט עיבוד לאחר. זה שוב חוסך זמן וכסף כך שאתה מקבל את אבות הטיפוס שאתה צריך מהר יותר.

יחד, שבעת היתרונות הללו הופכים את עיבוד ה-CNC לחלופה אטרקטיבית מאוד לכמה שיטות אחרות ליצירת אב טיפוס מהירים. גלה כיצד נוכל לתמוך בפרויקט הבא שלך כאשר אתה מעלה את קבצי ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר בחינם היום.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general