סוגי מפעלי רולינג

מכבשי גלגול דוחסים מתכת לעובי אחיד, מכופפים אותה לצורות מותאמות אישית ויוצרים הפשטה בגודל מותאם אישית. ישנם סוגים רבים ושונים של מפעלי גלגול, והטחנה האופטימלית עבור המוצר שלך תלויה במתכת ובתהליך הגלגול שהיצרן שלך ישתמש בו.

כל מיני שווקים דורשים מוצרי מתכת מותאמים אישית כדי לתפקד. ומכיוון שכל כך הרבה תעשיות דורשות מתכת מגולגלת בהתאמה אישית, מוצרים אלה נפוצים ביותר בחיי היומיום. כמעט בוודאות השתמשת במשהו שהופק על ידי מפעלי גלגול בשלב מסוים, גם אם לא הבנת את זה! מהמכונית שלך דרך הטלפון הסלולרי שלך ועד התכשיטים שלך, מוצרים שנוצרו על ידי מפעלי גלגול משמשים מדי יום.

שימושים במפעל מתגלגל

כמעט כל עבודת מתכת היא מותאמת אישית בהקשר מסוים. בגלל זה, ישנם סוגים רבים ושונים של טחנות – ושימושים שונים עבור כל אחד מהם. לדוגמה, מפעל אחד עשוי להתמחות בגלגול שטוח ואחר בעבודה על גלילים מחורצים. למפעל גדול תהיה יכולת עומס גלגול גבוהה יותר, אך לא כל העבודות גדולות מספיק כדי לדרוש כל כך הרבה חומר גלם.

עבודת מתכת מותאמת אישית דורשת מכונות מכוונות עדינות שיכולות ליצור מוצרים כמו חוטים, רצועות ורצועות ממגוון מתכות. פעולת הגלגול והציוד המשמשים יהיו תלויים באיזה חומר נדרש ומה תהיה התוצאה הסופית.

סוגים עיקריים של מפעלי גלגול

סוגי המתכת השונים והמפרטים של המוצר הסופי יעזרו לקבוע באיזה סוג מכבש מתגלגל המוצר שלך ייוצר. להלן כמה מהסוגים העיקריים של מפעלי גלגול:

  • מכבש מתגלגל רציף. גיליון מתכת עובר דרך מספר מעמדי גלגול, כל אחד לוחץ את המתכת לדלל יותר.
  • מפעל גלגול אשכול. מקבץ גלילי מתכת מסודרים לדילול.
  • דוגמה למפעל גלגול מקבץ תהיה מפעל גלגול של 20 מקבץ גבוה. מפעלים אלה מציעים סובלנות דיוק מרשימה על ידי נשיאת כוח הגלגול לאורך כל רוחב מכבש הגלגול דרך מסב הגיבוי. חלקם כללו טכנולוגיה מתקדמת, לרבות בקרת מדידה אוטומטית והתאמת כתר כוח דינמי.
  • טחנת גלגול פלנטרית. סוג זה של טחנת גלילים משמש בעיקר לריסוק או לטחון גלילי מתכת גולמיים.
  • מפעלי גלגול בגובה שניים, שלושה וארבעה. טחנות אלה נקבעות על פי כמות עמדת הטחנה, מגלגלות בכיוונים מנוגדים כדי ללחוץ ולסיים את המתכת.

בנוסף לסוגים השונים של מכבשי גלגול, ייתכן שיצרן המתכת שלך ישתמש במפעל גלגול קר או מכבש חם כדי לעבוד על סוגים מסוימים של מתכות וליצור מוצרים שונים.

כיצד מסווגים מפעלי גלגול

במקרים מסוימים, מפעלי גלגול מסווגים בהתאם להגדרות שלהם. יצרנים מסוימים משתמשים במפעל מתגלגל רציף או במפעל בגובה שניים, שלושה או ארבעה כדי להשיג את המוצר הרצוי הייחודי שלך. עם זאת, תצורות טחנה שונות מתחלקות לשתי קטגוריות עיקריות: טחנות גלגול קרות וחמות.

דרכים לסווג מפעלי רולינג

למרות שקיימים מספר סוגים שונים של מפעלי גלגול, הם מסווגים בדרך כלל לפי הטמפרטורה שבה הם פועלים: קר או חם.

במפעל גלגול קר, מתכת נלחצת דרך המכונה, והטמפרטורה הקרה למעשה מקשיחה את המתכת. סוג זה של טחנת גלילים משמש לעתים קרובות לחומרים כמו נירוסטה, אלומיניום וטיטניום.

כפי שאתה יכול לנחש, מפעל גלגול חם מתחמם לעצב פיסות מתכת. תהליך גלגול זה משמש לעתים קרובות ליצירת קורות I מפלדה לבניית בניין או מסגרות עבור מכוניות חדשות.

כל תהליך גלגול הוא ייחודי, מה שמאפשר למפעל פלדה או ליצרן מתכת אחר ליצור מגוון רחב של מוצרים. הרבגוניות הזו היא רק אחד מהמאפיינים של התהליך עצמו.

מאפייני תהליך הגלגול

בנוסף ליציאת יריעות מתכת אחידות, רצועות או חוטים, תהליך הגלגול למעשה מחזק את המתכת עצמה על ידי טיפול בחומר בטמפרטורות חמות או קרות קיצוניות. ובזכות ההתקדמות בהנדסת מכונות ששיפרו את הפרודוקטיביות של מפעל מתכת, אין כמעט נגר או חומר שאבד.

מאפיין נוסף של תהליך הגלגול טמון בעומס הגלגול של הטחנה. מכונות קטנות יכולות להתמודד עם שני גלילים בכל פעם, ומכונות גדולות יותר יכולות להתמודד עם שלושה וארבעה גלילי מתכת. לא משנה באיזה תהליך גלגול נעשה שימוש, התוצאה תהיה מוצר עמיד ואחיד.

מפעלי גלגול שניים, שלושה וארבעה גבוהים

כאשר יש צורך לעבד גלילי מתכת מרובים בבת אחת, מפעל מתגלגל בגובה שניים, שלושה או ארבעה יכול להיות אופטימלי. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות, והבחירה באופציה הטובה ביותר תלויה בגודל העבודה, סוג המתכת, הצורה והגודל של הפרויקט הסופי.

מפעלי גלגול שניים גבוהים

כפי שהשם מרמז, מפעלי גלגול בגובה שני משתמשים בשני גלילי טחנה של מתכת מוערמים על מעמד הגלגול. גליל אחד עובר במכונה עם כיוון השעון, והגליל השני נע נגד כיוון השעון.

מפעלי גלגול קר אלה מצטיינים בעיבוד מתכות רכות כמו נחושת ועופרת. ומכיוון שהם קטנים יותר ממפעלי גלגול בגובה שלושה וארבעה, הדגמים בגובה שניים לרוב זולים יותר מאשר אפשרויות גדולות יותר. עם זאת, בגלל הגודל שלהם, הם לא תמיד יכולים ללחוץ על המתכת דקה כמו מכבש מתגלגל בגובה שלוש.

מפעלי גלגול גבוהים

מפעלי גלגול בגובה שלושה משתמשים בדרך כלל בשני גלילי עבודה גדולים, בתוספת גליל גיבוי קטן יותר. הגליל הראשון והשלישי מסתובב באותו כיוון, והגליל האמצעי מסתובב בכיוון ההפוך. משמשים לעתים קרובות ליצירת חומר חיפוי, טחנות אלה הן פנטסטיות עבור מתכות כמו פלדה, אלומיניום ופלדת אל חלד.

למרות שלמפעלי גלגול בגובה שלושה יתרונות רבים, אם אתה זקוק לעובי רצועה קטנה במיוחד, ייתכן שתצטרך להשתמש במכונה גדולה יותר, כגון מכבש בגובה ארבעה.

מפעלי גלגול ארבע-גבוהים

עם טחנת גלגול בגובה ארבע, שני גלילי מתכת עובדים מונחים קרוב לחומר העבודה, ושני גלילים גדולים יותר ממוקמים בחלק העליון והתחתון של מעמד הגליל. למרות שהן יקרות, המכונות המאסיביות הללו יכולות ללחוץ כל מיני גיליונות מתכת לרצועות דקות במיוחד. תעשיות כמו תעופה וחלל וצבא דורשות לעתים קרובות את עבודת המתכת המדויקת שמספקת טחנת גלילים בגובה ארבע.

ללא קשר לכמות גליל העבודה וגליל הגיבוי, התצורה בפועל של הטחנה היא גם מרכיב חשוב באופן ייצור מוצרי מתכת מותאמים אישית. שלוש תצורות הגלגול העיקריות הן מפעל הגלגול המקבץ, הפלנטרי והמתמשך.

מפעלי גלגול אשכולות, פלנטריים ורציפים

מתכות וכמויות שונות של מוצר דורשות טחנות שונות. כאשר מייצרים עבודות מתכת בהתאמה אישית, שלוש מהאפשרויות הנפוצות ביותר הן מפעל גלגול מקבץ, מפעל גלגול פלנטרי ומכבש מתגלגל מתמשך.

מפעלי גלגול באשכולות

מפעלי גלגול מקבצים הם חלקים מסיביים של מכונות. הם בעצם סוג מיוחד של מפעל גלגול בגובה ארבע המאפשר לך להוסיף כמה גלילי עבודה גדולים וקטנים יותר של מתכת במהלך תהליך הגלגול. הודות לכוחם, הם משמשים לעתים קרובות למתכות קשות כמו סגסוגות טיטניום.

מפעלי גלגול פלנטריים

מפעלי גלגול פלנטריים משמשים לתהליכים כמו גלגול פלדה והפשטה. ציוד זה משתמש בצנצנת טחינה כדי ליצור חיכוך ולטחון את מתכת המתכת המוזנת דרך המכונה.

למרות שהם אינם מייצרים תפוקה רבה כמו מפעלי גלגול רציפים, הם אינם דורשים כל כך הרבה חימום וגורמים לאובדן חומר קטן מאוד.

מפעלי רולינג מתמשכים

מפעל גלגול טנדם, הנקרא גם מכבש מתגלגל מתמשך, מאפשר למספר גלילי מתכת לעבור דרך המכונה ללא הפרעה. מפעלי גלגול רציפים מועילים לפרויקטים גדולים ולעתים קרובות משמשים לייצור כמות גדולה של חומר כבד כמו קורות I לבניינים או מעקות בטיחות לכבישים מהירים או כבישים.

טחנות אלה מצוינות לייצור המוני מכיוון שהן יכולות להתמודד עם עומס גלגול גדול. עם זאת, הם אינם חסכוניים עבור עבודות קטנות בשל העבודה הדרושה להקמתם וכלי השירות הנדרשים להפעלתם.

עם המגוון הרחב של מפעלי גלגול זמין, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שתקבל מוצרים מותאמים אישית מצוינים המיוצרים לפי המפרט שלך.

אספקת דיוק עם מפעלי רולינג מתקדמים

Ulbrich Specialty Strip Mill (USSM) הוא מתקן ייצור הרצועות המוביל שלנו עם מערך של טחנות של 20 גבוהות, ארבע גבוהות וסנדזימיר. תוך ניצול החוזק של כל אחד מהם, אנו מגלגלים במדויק יותר מ-160 נירוסטה וסגסוגות מתכת מיוחדות כדי להקנות את תכונות החומר והמפרטים המדויקים הנדרשים על ידי הלקוחות שלנו.

אם תרצה ללמוד עוד על המפעלים של Be-Cu ויכולות הגלגול המדויק שלנו, צור איתנו קשר.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general