הבנת ההבדל בין חישול לבין חישול

כשמדובר בחישול וטמפרור, לרוב ישנם הסברים שונים לשניהם, אך חשוב להבין את ההבדל בכל הנוגע לייצור מתכת ומה המשמעות של כל אחד מהם לתכונות המתכת. לעתים קרובות אנשים יתייחסו לחומר כאל מחוסן כאשר הוא גדל בקשיות ולא עבר חישול עדיין כדי להקל על תכונותיו. ניתן לחמם את החומר גם באמצעות גלגול קר ולא טיפול בחום. אנו נדון בעיקר בהשפעות של נירוסטה במאמר זה, אך רוב המושגים חלים על מגוון רחב של מתכות.

טשטוש מתכת הוא תהליך של הגדלת קשיות מתכת על מנת להגביר את הקשיחות. ניתן לעשות זאת גם באמצעות טיפול בחום או גלגול קר. Be-Cu עושה זאת באמצעות גלגול קר וגם מבצעת פעולות חישול ביניים וסופיות אז זה מה שיתמקד במאמר זה. המאפיינים בין מתכות וסגסוגות שונות כמובן שונות בכל הנוגע לחישול ולטמפרור, אך הנחת היסוד והמסקנות שאנו יכולים להסיק יישארו זהות. פלדת אל חלד ופלדת פחמן הן שתיהן אפשרויות מתכת פופולריות עבור שני התהליכים, אך אנו נתמקד בעיקר בחישול ו/או חישול של רצועת נירוסטה וחוטי נירוסטה. לסקירה כללית על התהליכים, אנא עיין במאמר זה על גלגול, חישול וחריכה ב-Be-Cu.

טיפול בחום מנירוסטה

תהליך חומרי הנירוסטה מתחיל בהמסת החומר ובגלגול חם עד לעוביים לפני שנשלח לרולר מחדש מדויק, כגון Be-Cu. מכאן מגלגלים את החומר במורדים (עוביים) דקים מאוד עם סובלנות הדוקה. כדי להבין כיצד חישול משתלב בתהליכים אלה, בואו נסתכל על דוגמה. יש סגסוגת 301 נירוסטה בעובי 1/8 אינץ' סליל מאסטר Be-Cu קיבלה ממפעל נמס. חברה באזור תרצה חומר בעובי של .0045 אינץ'. זה יהיה שינוי של 96.4% בהפחתה, והמתכת לא יכולה לבצע את השינוי הדרמטי בעובי מ-0.125 אינץ' (1/8) ל-0.0045 אינץ' בזריקה אחת, יש להפחית אותה בשלבים. לכן, החומר מוקשח בעובי מופחת בו הוא לא יכול עוד לסבול הפחתה נוספת מבלי להישבר. מכאן מחשלים את הנירוסטה. זה מאפס את המאפיינים, ומאפשר לגלגל את עובי החומר למדד דק עוד יותר, והתהליך חוזר על עצמו עד להשגת הפחתה של 96.4% מהעובי המקורי. איפוס המאפיינים בטרמינולוגיה שלנו רק מרמז שהחומר השתנה מחום לחיתוך במהלך תהליך החישול.

מתי החישול התהליך הטוב ביותר

חישול מאפשר לתכונות הנירוסטה, כגון חוזק מתיחה, חוזק תפוקה, קשיות, גמישות או התארכות, להתאפס ולהכין אותם לפעולת גלגול נוספת. לעתים קרובות, חישול הוא השלב האחרון של היצרן אם יצרן חלקים כגון חומר לשרטוט עמוק של החברה מזמין את החומר בצורה חישול. חומר חישול הוא בדרך כלל רך יותר וקל יותר לעבוד איתו עבור פעולות עם הגדרות כלי עבודה שעלולים להישבר או לעיוות בקלות. כאשר חומר מוזמן ל-DQ (איכות משיכה עמוקה), זוהי רק צורת חישול רכה יותר שבה חוזק המתיחה והקשיות מופחתים יותר מהצורה הרגילה. כפי שניתן להעז לנחש, נירוסטה DQ מתאימה יותר לפעולת משיכה עמוקה בשכבת הייצור הבאה. כמו בין פעולות גלגול, חישול גם מקל על מאפיינים של פעולות ייצור בין שכבות שונות של יצרנים, כגון רולים חוזרים ויצרני חלקים.

מהי מתכת מזגת

בעוד חישול הוא איפוס של חומר כמו תכונות נירוסטה, חישול הוא הפעולה של קבלת פלדה זו לקשיות מסוימת או לתכונות אחרות. הטמפרור יכול להיעשות באמצעות טיפול בחום במקרים מסוימים, אך ברוב מבחר הסגסוגות של Be-Cu זה נעשה על ידי גלגול לעובי מסוים תוך התחשבות בהפחתה באחוזים. מזג אוויר טיפוסי שהושג בתהליכי הגלגול של Be-Cu כוללים רבע קשה (QH), חצי קשה (HH), שלושה רבעים קשה (3H) ו-Full Hard (FH). יש גם תוספות קשיחות נוספות ומלאות נוספות שניתן למקד אליהן, אך כל אלה נחשבים למתוססים מכיוון שלא הוקל עליהם מתח בתהליך החישול. מזגים שונים מתאימים ליישומים שונים וצוות המטלורגיה של Be-Cu תמיד שמח להקשיב ולעזור להמליץ בנושא.

תהליך הטיפול בחום, כאמור, הוא דרך נוספת למזג חומר. טיפול בחום כולל העברת חומר דרך טמפרטורת טמפרור מיוחדת על מנת להגיע לקשיות וחוזק מתיחה לטווח מסוים או לנקודה מסוימת. זה שונה מתהליך החישול מכיוון שטמפרטורת החישול נבחרה מתוך מחשבה על ריכוך החומר, לא בהקשחתו. עם כל הפעולות הללו, חשוב ביותר לשקול את הטמפרטורה הקריטית וקצב הקירור הספציפיים לסגסוגת שאיתה אתה עובד.

מתי למזג פלדה במקום חישול

השוק הספציפי והיישום של החומר הם קריטיים כאשר מחליטים על מזגו של חומר הגלם הדרוש, אך חשוב לקחת בחשבון את הכלים שיטפלו בחומר. סוגים שונים של מזג יגיבו עם כלים שונים בצורה שונה ובמקרים מסוימים, יהיה עדיף מזג רך יותר או חומר חישול רך שעשוי לקחת מעט יותר זמן לעיבוד אך לא יגרום לבעיות במכונה שיגרמו להשבתה. גם יישומים ספציפיים חשובים כמובן. אם חלק רכב מוטבע ונדרשים מגוון של תכונות מכניות רצויות, ייתכן שיידרש חיסול חומר. כפי שצוין קודם לכן, זה נעשה לפעמים עם טיפול בחום בחומר, אבל במקרה של Be-Cu, ההתקשות נעשית בדרך כלל בתהליך הגלגול הקר. מצד שני, אם יש לך חלק רפואי שדורש משיכה עמוקה, נרצה להעביר אותו תהליך חישול לפני המשלוח. הפגת המתח שמקורה בחישול (המכונה לפעמים חישול רך) תקל על עבודת החומר לאחר שעבר תהליך התקשות של גלגול קר.

בחירת חומר מסופח או מחומם

הבחירה בין חומר חישול לחומר מחוסמ תלויה לחלוטין בתהליכי הייצור שלך וביישום של החלקים המיוצרים. ל-Be-Cu יש צוות מלא של מהנדסים, מנהלי מוצר ומטלורגים שמוכנים לעבוד איתך על בחירת המזג המתאים לפרויקט שלך ולוודא שהמחסומים והאתגרים לאורך כל הדרך יתגברו ביתר קלות. באמצעות השותפות שלנו אנו יכולים להבטיח שהסגסוגת והמזג הנכונים ייבחרו על ידי ניסוי חומר ולאחר מכן נעילת ניתוב תהליך ייעודי לעתיד. כמו תמיד, אל תהסס לפנות אלינו אם יש שאלות נוספות.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general