חוט טריז: המדריך האולטימטיבי

חוט טריז, או כפי שהוא מכונה לפעמים, מוט פרופיל, משמש בעיקר לייצור מסכים. הוא מסווג כסוג של חוטי מסך מכיוון שהוא שייך למשפחה של צורות המשמשות לייצור מסכים, המשמשים במגוון רחב של יישומים. למוצר צורה משולשת המשתנה בגובה, רוחב ורדיוס הן באף והן בפינות. דרישות סגסוגות, מזג ומשטח שונות על סמך היישום שבו ישמש המסך. יהיה הסבר מעמיק יותר על כך בהמשך.

המסכים עצמם משמשים במגוון רחב של תעשיות. כמה שימושי קצה נפוצים הם סינון מים, עיבוד מינרלים, ייצור עיסת נייר, עיבוד מזון, הפקת שמן וכן ביישומים אדריכליים. צורות המסך עשויות להשתנות גם כן, ומגיעות בדירות, צילינדרים וצורות סל בהתאם לפונקציונליות של השימוש הסופי.

עבור מישהו שרק מסתכל על חוט טריז, הם עשויים להניח שהמוצר עצמו מאוד פשוט וישיר. זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. יש לקחת שיקול זהיר מאוד בעת פיתוח מפרט לחוט טריז. משתמשי קצה צריכים לחשוב היטב בעת ביצוע הבחירות המתאימות על מנת לפתח את המסך המתאים. המסכים נשענים אז על תמיכה שניתן לספק בחוט עגול, חוט מסך או רצועה בצורת גליל, בין שאר האפשרויות. זה יוצר סוג של פאנל מסך; תחשוב על מסננת מורכבת יותר כמו אחת המשמשת בבית להכנת פסטה.

באילו חומרים וסגסוגות משתמשים לתיל טריז?

Wedge Wire יעיל מאוד לסינון והפרדת חומרים מוצקים מנוזלים. זה יכול להיות חשוב במספר הגדרות אבל בהתאם ליישום הספציפי, הסגסוגת והחומרים הדרושים יכולים להשתנות. נוזל סינון עבור יישום בשוק המזון והמשקאות, כגון מיכל בירה של מבשלת בירה עשוי לדרוש סוג שונה של סגסוגת מאשר משהו בשוק הנפט והגז, כמו מסך באר. בחירת הסגסוגות עשויה להיות תלויה גם בתהליך הייצור שלך ומה עוד צריך להוסיף לחוט לפני שהוא מוכן לשימוש. במקרים מסוימים, יש צורך בחוט טריז מרותך, בעוד שבאחרים צריך רק לשים את הפרופיל שסופק על מוט התמיכה. בחירת סגסוגת היא קריטית להצלחת המוצר הסופי. האם נעשה שימוש במסך בסביבה קאוסטית או בטמפרטורה גבוהה? האם המשקל מעורר דאגה? האם יש צורך בסגסוגת רכה יותר הניתנת לעיצוב או שמא הרצון במשהו שמסוגל לתכונות מכניות גבוהות? כתוצאה מכך, מסכים עשויים מסגסוגות רבות ושונות בהתאם לשימוש הסופי. תמצאו חוטי טריז המיוצרים מפלדת פחמן, מתכות אדומות, אלומיניום, פלדות אל חלד, דרגות דופלקס ועוד מגוון סגסוגות בעלות ביצועים גבוהים, כולל Inconel.

ישנן אפשרויות רבות עבור סגסוגות. אלו כוללים:

 • סדרת 300 נירוסטה
 • סדרת 400 נירוסטה
 • 2205 נירוסטה דופלקס
 • פלדת פחמן
 • טִיטָן
 • אֲלוּמִינְיוּם
 • ניטרוניק
 • סגסוגות ניקל כולל Hastelloy, Inconel ומונל 400

חוט טריז מנירוסטה הוא לרוב בחירה פופולרית בהתחשב במגוון העצום של הציונים וכמובן שיקולי המחיר. לאחר בחירת סגסוגת, קביעת הגודל המתאים ליישום שלך הוא השלב הבא בתהליך. Be-Cu יכולה להציע חומר זה מעובי של בערך 0.032 אינץ' ועד כמעט כל עובי חוט מעל זה. חוט טריז יכול להיות מוצע גם בכל מזג, מחיתוך ועד קשיח מלא. בחירת העובי והמזג תלויה גם ביישום. השימוש הסופי בצורת חוט ייחודי זה יכול להשתנות ובגלל התעשיות השונות שעשויות לדרוש סינון יכול להיות שימושי מאוד.

היכן וכיצד משתמשים בחוט טריז?

לאחר ייצור חוט הטריז עצמו, הוא יצטרך לנוח על תומך, אשר, כפי שהזכרנו קודם, יכול לכלול חוט עגול או מסך, או אפילו פס/יריעה. מסך תיל ותיל טריז מיוצר לרוב בשני, לפעמים שלושה, סוגי מסכים: מסך שטוח ומסך גלילי הם הסוגים העיקריים אך בתוך גלילי, יכולים להיות מסכים עגולים וסל. מסך שטוח מורכב מחוט מסך חתוך לאורכים ספציפיים והוא מרותך או התאמה יבשה למבנה המסך. מצד שני, מסך גלילי מכיל סליל של חוט מסך ששולם על מכונה שמלפפת את החוט לגליל ומרתכת את החוט לתומכים כשהמסך מסתובב וגדל. מסכים שטוחים יכולים להיות גם בצורת גליל למסכים גליליים ומסכים גליליים יכולים אך לחתוך ולגלגל שטוח לתצורת מסך שטוח במידת הצורך. תרחישים אלו יהיו תלויים באפליקציה.

יישומים ספציפיים כוללים:

 • עיבוד מזון
 • ייצור עיסת נייר
 • פתחי מאגר מים
 • שמן וגז – מסכי באר
 • עיבוד מינרלים
 • מיכלי בירה של מבשלת מיקרו
 • יישומים אדריכליים

ניתן להשתמש בחוט טריז עבור כל האמור לעיל, כמו גם ליישומים נוספים בתעשיות שונות. בכל מקום בו יהיה צורך בסינון, יש לשקול חוט טריז, הן בגלל היעילות שלו והן בגלל העובדה שניתן לספק אותו כמוצר סופי. הבחירה בסגסוגת ובעובי תלויה כמובן באיזה שוק ובמגזר משמש המסך. מטלורג או מומחה טכני יכול לעזור יותר אם יש שאלות ספציפיות בנושא.

גורמים פיזיים עם חוט טריז

חיוני לקחת בחשבון גורמים פיזיים כמו גימור פני השטח, אחידות ועקביות בתוך חוט כאשר שוקלים חוט טריז עבור היישום שלך. רציפות הגימור היא גורם חשוב עבור מסכים, במיוחד עם יישומים אדריכליים. באופן כללי, שריטות ופגמים חזותיים אחרים יבלטו ברוב המסכים די בקלות. במוצרים אדריכליים לכמות ההחזרה יכולה להיות השפעה גדולה וכך גם לעקביות בתוך פני השטח של חוט הטריז. מבחינה ויזואלית, הסתכלות מפאנל לפאנל שיכולה להשפיע אם ריצה אחת לא נראית זהה לשנייה.

כשמדובר בחוט עצמו, עקביות בתוך סליל של חוט טריז היא קריטית ליצירת מסך מוצלח. אם ליצרן חוטי הטריז אין את הציוד או הנהלים המתאימים לאימות אחידות בתוך סליל, יצרן חוטי המסך מסתכן במספר סיכונים. וריאציות בסליל משמעו וריאציות בתוך החריצים של אותו מסך. התרחיש הטוב ביותר הוא עיבוד פוטנציאלי של מסך, אבל אז יש גם את התרחיש הגרוע ביותר, שבו המסכים שלמים מסתיימים בתור גרוטאות. אז כל העבודה והזמן שהושקעו ליצרן המסך הזה הולכים לאיבוד. הוסף לזה פוטנציאל החמצת מועד ללקוח.

מפרטי מפגש ובדיקות

למרות שלחוטי טריז רבים יש סובלנות הדוקה, אין זה אומר שלכל לקוחות חוטי הטריז יש את היכולת לאמת את צורתם הסופית על מנת לאשר שהוא עומד הן במאפיינים המכניים והן במידות פינות/אף. לחלק מיצרני המסכים יש מערכות ראייה לאימות רוחב חריצי המסך בין חוטי טריז וייתכן שיוכלו להסתכל על חתכים רוחביים של הטריז. רבים יכולים רק לסמוך על כך שהמפיק של חוט הטריז עומד במפרט. זו הסיבה שחשוב ליצרני המסכים ליישר קו עם ספק שדבק בקפדנות בדרישות שנקבעו על ידם ועל ידי מעצבי המסכים.

זו לא התרחשות בלתי רגילה להיתקל במצב שבו Be-Cu בחנה הדפסת לקוח ונאלצנו לבקש תיקונים רק כדי שהלקוח יחזור אלינו ואמר, "הספק הנוכחי שלי מייצר אותו להדפסה." כהמשך אנו תמיד מבקשים מדגם לאימות המידות וברוב המכריע, המכריע של המקרים, חוט הטריז אינו מיועד להדפיס, והלקוח מעולם לא היה מודע לעובדה זו.

בדיוק כמו בתעשיות רבות אחרות, מפרטי חוטי המסך הולכים ונעשים הדוקים יותר ויותר. כתוצאה מכך, חיוני לבחור ספק חוטי טריז שלא רק משקיע בטכנולוגיה העדכנית ביותר לייצור החוט הזה, אלא גם משקיע בציוד הבדיקה ובמערכות הראייה המתאימים כדי להבטיח שאתה מקבל את מה שאתה מזמין.

הבנה ארוכת טווח של כל הגורמים הכרוכים בייצור מוצלח של מוט תיל/פרופיל טריז הוא גורם חשוב מדי. בשל היותה של Be-Cu כל כך מגוונת במוצרים שאנו מייצרים, מערכות האיכות שלנו מתעשיות אחרות זורמות בכל העסק שלנו. אותם תקני טיפול ואיכות שהוכנסו לייצור מוצלח של יישומי התעופה והרפואה שלנו במשך עשרות שנים חלים גם על חוט הטריז שלנו, כמו גם על כל שאר המוצרים שאנו מייצרים.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general