מהם שלושת העקרונות של עיבוד שבבי CNC?

עיבוד CNC הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לוודא שציוד תקשורת מיוצר במדויק. טכנולוגיית המחשב מאפשרת תכנון וייצור של חלקים מיוחדים מורכבים. אם אתה מחפש את העזרה של CNC, הנה כמה נקודות לגבי העיקרון של CNC שצריך לציית כדי שתדע.

למה מייצג CNC? מה עושה CNC?


CNC הוא קיצור של CNC. CNC הוא ממשק מחשב הנשלט על ידי מפעיל. זה קורא פקודות מקובץ מחשב על איך ליצור חלק ואז הופך את המידע הזה למכונה. מתכנתים משתמשים בתוכנת מחשב כדי ליצור הוראות שה-CNC יכול להמשיך. הוראות אלו מגדירות ושולטות בתנועה של כל ציר תנועה במכונה. ציר תנועה בכיוון שבו רכיב מכונה נע. למכונות CNC יש לרוב שני צירים או יותר, בעוד שזה תלוי בסוג המכונה ובמוצר שהיא מייצרת.

מכיר היטב CNC? האם אתה יודע שיש 3 עקרונות בתהליך? ומה הם? מה התוצאה ישירות בתהליך העיבוד? תן לי להראות לך את הפרטים הספציפיים שלהם.

עקרון 1: ריכוז מירבי של תהליכים ומיקום חד פעמי


ניתן לרכז את עיבוד החלקים והנהלים במידה הרבה ביותר בכלי מכונת CNC, במיוחד במרכז העיבוד, כלומר, יש לסיים את החלקים כמה שיותר בהידוק אחד. ריכוז נהלי העבודה יכול לחסוך את מספר כלי המכונות ואת מספר זמני ההידוק של חלקי העבודה, למנוע שגיאות מיקום מיותרות ולשפר את הפרודוקטיביות. לעיבוד של המערכת כולה עם קואקסיאליות גבוהה, יש לסיים את כל העיבוד של מערכת החורים הקואקסיאליים על ידי החלפת כלים רציפה ורציפה לאחר התקנה אחת, ולאחר מכן החורים במיקומים אחרים מעובדים כדי להקל על ההשפעה של שגיאות מיקום חוזרות ונשנות. שפר את הקואקסיאליות של המערכת כולה.

עקרון 2: גס ראשון ומעודן


בעת ביצוע בקרה מספרית מקבל עיבוד, כאשר מחלקים תהליכים לפי אלמנטים כמו דיוק עיבוד, קשיחות ועיוות של החלקים, יש לחלק את התהליכים בהתאם להפרדה בין חיספוס לגימור, כלומר, מבוצעים חצי גימור וגימור לאחר השלמת כל החיספוס. עבור משטח מסויים מעובד, יש להשלים אותו בסדר של חיספוס-חצי-גימור-גימור. בעת חיספוס, יש צורך לתת משחק מלא לביצועי המכונה ולביצועי החיתוך של הכלי בתנאים המבטיחים את איכות העיבוד, עמידות הכלי וקשיחות כלי המכונה-מתקן-כלי. -מערכת תהליך יצירה, ונסה לקחת מספר גדול יותר של חתכים. השג את תנאי העיבוד של כל חלק לפני הגמר אחיד ככל האפשר. במהלך הגימור, מובטחים בעיקר הדיוק ואיכות פני השטח של החלקים.

לכן, יש לסיים את קו המתאר הסופי של החלקים במהלך הגימור ברציפות על ידי החיתוך האחרון. כדי להבטיח את איכות העיבוד, בנסיבות רגילות, קצבת העיבוד העדין צריכה להיות 0.2-0.6 מ"מ. עדיף להשאיר פרק זמן בין החספוס לגימור כדי שניתן יהיה לשחזר את העיוות של החלקים לאחר החספוס במלואו לפני הגימור. עיבוד לשיפור דיוק העיבוד של חלקים.

עקרון 3: קרוב לפני רחוק, משטח לפני חור


בהתאם למרחק בין חלק העיבוד לנקודת הגדרת הכלי, בנסיבות רגילות, החלק הקרוב יותר לנקודת הגדרת הכלי מעובד ראשון, והחלק המרוחק מנקודת הגדרת הכלי מעובד מאוחר יותר כדי לקצר את מרחק תנועת הכלי ו לחסוך את זמן הנסיעה הסרק. עבור חריטת CNC, אותו דבר גם עוזר לשמור על קשיחות המוצר הריק או הגמר למחצה ולשפר את תנאי החיתוך שלו.

עבור עיבוד של חלקים גם עם מטוסי כרסום וגם עם חורים משעמם, ניתן לבצע את ההוראות של כרסום מטוסים ולאחר מכן קידוח חורים. מכיוון שכוח החיתוך גדול בעת כרסום המטוס, החלקים מועדים לעיוותים. ראשית, טוחנים את הפנים ואז משעמם, כך שהוא יכול להתאושש לזמן מה, ולאחר מכן משעמם לאחר שחזור העיוות, מה שעוזר להבטיח את דיוק העיבוד של החור. שנית, אם משעמם ילך קודם כאשר המטוס נטחן אחרי החור, יובאו כתמים וכתמים אל החור, מה שישפיע על הרכבת החור.

המאפיין הגדול ביותר של עיבוד CNC לקח תפקיד חשוב באמת בתעשיית הייצור, למשל, במטוסים, רקטות ומנועים, לחלקי CNC מאפיינים שונים: למטוסים ורקטות יש אפס חלקים, גדלים גדולים של רכיבים וצורות מורכבות; מנוע אפס, גדלי רכיבים קטנים ודיוק גבוה. לכן, כלי ה-CNC שנבחרו על ידי מחלקות ייצור המטוסים והרקטות ומחלקות ייצור המנועים משתנים. עם הידע המלא מספיק של CNC, זה יגרום לך לרצות להוסיף כנפיים לנמר להיות בתעשיית CNC, מקווה שמאמר זה יעזור לך.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general