מהם הסוגים הנפוצים של עיבוד חוטים ב-CNC?

עיבוד חוטים הוא אחד מהיישומים החשובים ביותר של מרכזי עיבוד CNC. איכות העיבוד והיעילות של החוטים ישפיעו ישירות על איכות העיבוד של החלקים ולכן על יעילות הייצור של מרכז העיבוד. עם התפתחות הביצועים של עיבוד שבבי CNC וכך שיפור כלי החיתוך, שיטות ההברגה משתפרות כל הזמן, והדיוק והיעילות של ההברגה משתפרים בהדרגה. כדי לאפשר לטכנולוגים לבחור באופן סביר שיטות עיבוד חוט בעיבוד, לשפר את יעילות הייצור ולהימנע מתאונות איכות, מספר שיטות עיבוד חוטים הנפוצות בשימוש במרכזי עיבוד CNC בפועל מסוכמות כדלקמן.

השיטה הנפוצה ביותר – שיטת עיבוד ברז


סיווג ומאפיינים של עיבוד ברז

שימוש בברזים לעיבוד חורים מושחלים היא שיטת העיבוד הרגילה ביותר. הוא מתאים בעיקר לחורים עם הברגה בקטרים קטנים (D<30) ודרישות דיוק של מיקום חורים נמוך.

בשנות ה-80, חורי הברגה אימצו כולם שיטות הקשה גמישות, כלומר, שימשו צ'אקים גמישים כדי להחזיק את הברזים, ולכן ניתן להשתמש בחובבי ההברגה לפיצוי צירי כדי להדביק את ההתקדמות שנגרמה מההזנה האסינכרונית של המכונה הכלי ומהירות הציר. הצג את השגיאה כדי לוודא שהגובה הנכון. למחסנית ההקשה הגמישה יש מבנה מורכב, עלות גבוהה, נזק קל ויעילות עיבוד נמוכה. בשנים האחרונות, הביצועים של מרכזי עיבוד CNC השתפרו בהדרגה, והקשה קשיחה הפכה לתצורה החיונית של מרכזי עיבוד CNC.

מהם הסוגים הנפוצים של עיבוד חוטים ב-CNC

לכן, הקשה קשיחה הפכה לשיטת עיבוד החוטים הנפוצה ביותר כיום. כלומר, הברז מהודק על ידי צ'אק קפיץ קשיח, והזנת הציר ומהירות הציר נשלטים על ידי כלי המכונה כדי להישאר שוות ערך. בהשוואה לצ'אק ההקשה הגמיש, לצ'אק הקפיץ מבנה פשוט, מחיר נמוך ומגוון רחב של שימושים. בנוסף להידוק ברזים, הוא יכול גם להדק כרסניות קצה, מקדחות וכלים אחרים, מה שעשוי להפחית את עלויות הכלים. יחד עם זאת, הקשה קשיחה משמשת לעתים קרובות לחיתוך במהירות גבוהה, מה שמשפר את היעילות של מרכז העיבוד ומפחית את עלויות הייצור.

קביעת החור התחתון מושחל לפני ההקשה

לעיבוד החור התחתון המשורשר יש השפעה רבה על חיי הברז ואיכות עיבוד החוטים. בדרך כלל, הקוטר של מקדח החור התחתון המשורשר נבחר להיות קרוב לגבול העליון של סובלנות קוטר החור התחתון המשורשר.

לדוגמה, קוטר החור התחתון של חור ההברגה M8 הוא Ф6.7+0.27 מ"מ, וקוטר המקדח הוא Ф6.9 מ"מ. באופן זה ניתן להפחית את קצבת העיבוד של הברז, להפחית את עומס הברז ולהגדיל את חיי השירות של הברז.

איך לבחור ברז?

בבחירת ברז, קודם כל, יש לבחור את הברז המתאים בהתאם לחומר לעיבוד. חברת הכלים מייצרת סוגים שונים של ברזים לפי החומרים השונים לעיבוד. שימו לב במיוחד למבחר.

בהשוואה לחותכי כרסום וחותכים משעממים, הברזים רגישים מאוד לחומר המעובד. לדוגמה, השימוש בברזים לעיבוד ברזל יצוק לעיבוד חלקי אלומיניום עלול לגרום לאובדן חוט, אבזמים אקראיים, או אפילו הפסקות ברזים, וכתוצאה מכך חלקי עבודה מרוסקים. שנית, שימו לב להבדל בין ברזים דרך חורים לברזים עם חור עיוור. הקצה הקדמי של הברזים דרך החורים מונחה יותר זמן, והסרת השבב היא הסרת השבב הקדמי. הקצה המוביל של החור העיוור קצר יותר, והסרת השבבים היא מאחור. עבור חורים עיוורים עם ברזים חודרים, לא ניתן להבטיח את עומק עיבוד החוט. יתרה מזאת, אם נעשה שימוש במחבת הקשה גמישה, קוטר שוק הברז ורוחב הריבוע צריכים להיות זהים לזה של צ'אק הקשה; קוטר שוק הברז עבור הקשה קשיחה צריך להיות זהה לקוטר קולט הקפיץ. בקיצור, רק בחירה סבירה של ברזים יכולה להבטיח עיבוד CNC מדויק.

תכנות CNC לעיבוד ברז

התכנות של עיבוד הברז פשוט יחסית. כעת מרכז העיבוד מגבש בדרך כלל את תת שגרת ההקשה, ורק צריך להקצות כל פרמטר. אבל יש לציין שמכיוון שמערכת הבקרה המספרית שונה, הפורמט של תת-השגרה שונה, והמשמעות של כמה פרמטרים שונה. לדוגמה, עבור מערכת הבקרה SIEMEN840C, פורמט התכנות שלה הוא G84 X_Y_R2_ R3_R4_R5_R6_R7_R8_R9_R10_R13_. יש להקצות רק את 12 הפרמטרים הללו במהלך התכנות.

חוטי חורים גדולים ומורכבים – שיטת כרסום חוטים


תכונות של כרסום חוטים

כרסום חוטים מורכב מכלי כרסום חוטים, הצמדה תלת-צירית של מרכז העיבוד, כלומר, אינטרפולציה מעגלית של ציר ה-Y, שיטת כרסום הזנה ליניארית בציר Z לעיבוד חוטים.

כרסום חוטים משמש במיוחד לעיבוד חוטים עם חורים גדולים וחורי הברגה של חומרים קשים לעיבוד. יש לו בעיקר את המאפיינים הבאים:

  • ⑴ מהירות עיבוד גבוהה, יעילות גבוהה ודיוק עיבוד גבוה. חומר הכלי הוא בדרך כלל חומר סגסוגת קשה, ולכן מהירות החיתוך מהירה. דיוק הייצור של הכלי גבוה, ולכן דיוק ההברגה של כרסום גבוה.
  • ⑵ מגוון כלי הכרסום רחב. כל עוד הגובה זהה, לא משנה אם זה חוט שמאלי או חוט ימני, בדרך כלל משתמשים בכלי אחד, וזה שימושי כדי לקצץ את הערך של הכלי.
  • ⑶ עיבוד כרסום CNC הוא פשוט להיפטר משבבים ופאנקי, ולכן ביצועי החיתוך טובים יותר מאלו של הברזים. זה מתאים במיוחד לעיבוד חוטים של אלומיניום, נחושת, פלדת כרום וחומרים אחרים קשים לעיבוד.הוא מתאים במיוחד לעיבוד חוטים של חלקים ענקיים וחלקים מחומרים יקרים, מה שעשוי לוודא את איכות עיבוד החוטים ולכן את בטיחות חומר העבודה.
  • ⑷ מכיוון שאין מדריך לקצה הכלים, הוא מתאים לעיבוד חורים עיוורים עם חורים תחתונים קצרים עם הברגה וחורים ללא חתכים.

סיווג של כלי כרסום חוטים

כלי כרסום CNC מחולקים לרוב לשני סוגים, האחד הוא חותך כרסום להבי קרביד צמנט מהדק במכונה, והשני הוא חותך אינטגרלי של כרסום קרביד בטון. כלי מהדק המכונה כולל מבחר רחב של יישומים. הוא יכול לעבד חורים עם עומק חוט אבל באורך הלהב, או חורים עם עומק חוט גדול מאורך הלהב. חותכי כרסום קרביד אינטגרליים אינם מתאימים בדרך כלל לעיבוד חורים שעומק ההברגה שלהם קטן מאורך הכלי.

תכנות CNC לכרסום חוטים

התכנות של כלי כרסום חוטים שונה מתכנות של כלים אחרים. אם תוכנית העיבוד מתוכנתת בצורה שגויה, קל לגרום נזק לכלי או שגיאות בעיבוד הברגה. התרכז בנקודות הבאות בעת הידור:

קודם כל, יש לעבד את החור התחתון המשורשר במכונה, יש לעבד חורים בקוטר קטן עם מקדחה, וחורים גדולים יותר צריכים להיות משעממים כדי לוודא את הדיוק של החורים התחתונים המשורשרים.

כאשר הכלי חותך פנימה והחוצה, יש לאמץ את מסלול הקשת, בדרך כלל 1/2 עיגול לחיתוך פנימה או החוצה, ולכן כיוון ציר ה-Z צריך לעבור 1/2 גובה כדי לוודא את צורת החוט. יש להכניס את ערך פיצוי רדיוס הכלי בשלב זה.

אינטרפולציה מעגלית של ציר Y, מעגל אחד, הציר צריך לעבור גובה לאורך כיוון ציר Z, אחרת, זה יגרום להברגה אקראית.

שיטת שרשור גיבוי – שיטת בחירה ולחיצה

תכונות של שיטת הבחירה

לפעמים נתקלים חורים גדולים עם הברגה בחלקי הקופסה. בהיעדר ברזים וחותכי כרסום חוטים, משם כמעט כמו קטיף מחרטה משמש לעתים קרובות.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general