למה משמשת מכונת מדידת קואורדינטות?

אחד מסוסי העבודה החיוניים לאימות המוצר הוא מכונת מדידת הקואורדינטות שלנו. אנו משתמשים בו מדי יום כדי להכשיר אבות טיפוס מהירים וחלקי ייצור בעלי גיאומטריות מורכבות עם סובלנות הדוקה. למד עוד על האופן שבו המכונה הרב-תכליתית הזו היא דרך נוספת שבה אנו מבטיחים שכל חלק שאנו מייצרים עומד בציפיות שלך ועולה עליהן.

מהי מכונת מדידת קואורדינטות?

מכונת מדידת קואורדינטות משתמשת בבדיקה אלקטרונית רגישה מאוד כדי למדוד סדרה של נקודות בדידות מהגיאומטריה של חלק מוצק. מדידות אלה משמשות כדי לאשר את התאמה של החלק למפרטים.

מהם הרכיבים של CMM?

חלקים שיש למדוד מותקנים היטב על שולחן מוצק, עשוי בדרך כלל מגרניט, שנטחן בצורה שטוחה. הגשושיות, המגיעות בגדלים וסוגים שונים, מותקנים על חרט קפיצי וחרט זה מחובר לגאנטרי שנע במישור קואורדינטות X-Y-Z.

הבדיקה והעט מסוגלים גם להסתובב באופן עצמאי על מנת לגשת לתכונות חלקים שונות. ניתן לשלוט על כל התנועות של השער והבדיקה באופן ידני באמצעות ג'ויסטיק או לתכנת אוטומטית. זה הופך את ה-CMM למכונה אמיתית הנשלטת על ידי מחשב.

מה זה בדיקה?

בדיקות שעושות שימוש במגע פיזי, ולא באור אופטי או בלייזרים, מסתמכים על קצות כדוריות עשויות אודם או חומר נוקשה ויציב אחר שלא ישנה את גודלם עקב תנודות טמפרטורה.

הגשש והעט מחוברים לאלקטרוניקה רגישה להפליא שמזהה אפילו את הסטייה הקלה ביותר בהתנגדות החשמלית המגיעה מהבדיקה. בכל פעם שהקצה הכדורי יוצר קשר עם עצם מוצק ונאלץ להסיט אותו הוא מייצר אות חשמלי שנרשם במחשב. ניתן למדוד כל מספר נקודות בהתאם לדרישות של החלק.

# כיצד נעשה שימוש בנתונים אלה?

מטרת איסוף הנקודות הללו היא כפולה. נקודות בודדות משמשות לאישור מדידות של חלקים בפועל מול נתוני קובץ ה-CAD של לקוח לצורך אבטחת איכות.

או שניתן לאסוף את הנקודות הללו כדי ליצור "ענן נקודות" המתאר את צורת החלק.

זה שימושי כאשר דגימה בודדת של חלק משמשת כבסיס לתוכנית CAD לייצור חלקים נוספים, כגון עם עיבוד CNC.

CMMs יכולים להיות שימושיים במיוחד בעת מדידת נקודות בתוך חורים או קידוחים. אזורים שקועים אלה יכולים להיות קשים או בלתי אפשריים למדוד עם מערכות אופטיות מכיוון שהאור נוטה להשתקף ולהקפיץ בתוך התכונה, ולגרום להפרעות ולאי דיוק.

האם יש מגבלות ל-CMM?

כל בדיקות המגע יוצרים מגע פיזי עם חפץ כדי לבצע קריאה. גודלו של קצה הבדיקה חייב להיות מתאים לתכונות שהוא נועד למדוד. טיפ גדול מדי לא יוכל לפתור תכונות עדינות הקטנות ממנו. כמו כן, הקצה חייב להיות נקי מאוד, ברמה המיקרוסקופית, כדי להבטיח שלא יעברו מזהמים זרים בין הקצה לחומר העבודה.

גומיות או אלסטומרים רכים וגמישים עשויים להיות כל כך נכנעים תחת מגע הבדיקה עד שהמשטח סוטה מעט, מה שגורם לקריאה שגויה. לאחר מכן יופעלו טכניקות אחרות הכוללות לייזרים או אור נראה למדידה מדויקת יותר.

עד כמה ה-CMM אמין?

האמינות של ה-CMM תלויה במסגרת פיזית נוקשה מאוד שאינה מתעוותת לאורך זמן או עקב תנאי הסביבה. הגשר הקרמי CMM של Nikon Altera שלנו, באמצעות בדיקה של Renishaw PH10M Plus, מובטח לשמור על הדיוק שלו למשך 10 שנים ללא צורך בהתאמה או כיול – עדות לחוסן והאמינות של העיצוב שלו.

מה זה אומר לגבי המוצרים שלך?

בסופו של דבר, מדידות אמינות של צורות ומשטחים מורכבים עשויות להסתמך על שילוב של כלים וטכניקות, שכל אחד מהם מותאם ליישום ספציפי.

אנו משתמשים בכלי מדידה מתקדמים רבים כדי להבטיח שקט נפשי בכל חלק שאנו מייצרים. ייתכן שתתעניין גם במידע נוסף על האופן שבו אנו מיישמים דיוק ודיוק בסביבת ייצור.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general