6 טיפים לעיצוב מוצר של רובוטים

אולי מעולם לא שמעתם על מר ג'ו ג'ונס, אבל הוא הממציא של אחד הרובוטים המסחריים המצליחים ביותר שנוצרו אי פעם – הרומבה.

למר ג'ונס, בוגר MIT, יש ניסיון בתכנון מאות רובוטים והוא זיהה כמה מצוות מפתח החלות על שיטות עבודה מומלצות להנדסה ולתכנון, לא רק לרובוטים אלא לכל מיני יישומים. הנה כמה תובנות על חשיבה כמו רובוט, פיתוח מוצר ופתרון בעיות שיכולים לעזור לך במסע העיצוב שלך.

בצע משימה בעלת ערך

רובוט, כמו כל מכשיר שימושי, צריך לבצע פונקציה דיסקרטית ולעשות אותה באופן עקבי לאורך תקופה ארוכה. הערך הנתפס של פתרון המוצר, מנקודת מבטו של הלקוח, הוא עד כמה הוא מבצע את המשימה והאם הוא חוסך זמן וצרות לבעלים, במיוחד בהשוואה לביצועה בעצמו.

תוצאה של זה היא: אל תנסה לעשות הכל בבת אחת. תהיה טוב בדבר אחד בכל פעם.

עשה זאת היום

זה אומר שאתה לא מנסה להשיג איזושהי מטרה שאפתנית ומיוחלת עם המוצר שלך. אתה לא בשלב המחקר, או צופה מה השוק עשוי להזדקק לשנים בהמשך הדרך. עליכם להביא לשוק פתרון מוצר פרקטי ומוכן לשימוש, ישר מהקופסה ובמינימום התעסקות למשתמש.

עשה זאת בזול

זול לא אומר "איכות נמוכה" או "חד פעמי". זה אומר שהפתרון שלך חייב להיות מסוגל לבצע את המשימה בצורה חסכונית לפחות כמו המתחרים שלך. ללקוח לא כל כך אכפת איך העבודה מתבצעת, כל עוד התוצאה הסופית מושגת בצורה יעילה ככל האפשר. כוחות השוק יקבעו שאם המוצר שלך יקר יותר ממישהו אחר ולא ימלא את המשימה, הוא ייכשל.

דמיינו מחדש את הבעיה

רוב האנשים חושבים שה-Roomba הוא שואב אבק רצפתי. זה לא, או לפחות לא במקור. הסיבה לכך היא שואב אבק קונבנציונלי יהיה הרבה יותר כבד מדי ויצרוך הרבה יותר מדי חשמל מכדי להיות קטן וניתן לטעינה באופן שבו התכוונו הממציאים לראשונה.

אז במקום זאת, המעצבים היו צריכים לחשוב: מה אנחנו באמת מנסים לעשות? תוריד לכלוך מהרצפה. האם אנחנו צריכים ואקום כדי לעשות את זה? לא, זה יכול להיעשות עם מברשת רולר פשוטה ופח תפס. זה כל מה שהרומבה באמת הייתה. ואקום קטן נוסף לאב הטיפוס המקורי כי זה מה שהצרכן ציפה לקנות! זה לא היה נחוץ מבחינה פונקציונלית, אבל זה היה נדרש כחלק מחוויית המשתמש.

זוהי דוגמה מצוינת לעיקרון הראשון של אריסטו. צמצמו בעיה למרכיביה החיוניים ובנו משם.

תחשוב כמו המכונה

דוגמה מצוינת נוספת לחשיבה עקרונית ראשונה היא לדמיין כיצד ניתן לפתור בעיה על ידי מכונה במקום על ידי אדם. לפרנקלין רובוטיקס, עוד פרי יוזמה של ג'ו ג'ונס, יש רובוט חכם מאוד בשם טרטיל שממחיש את הנקודה הזו די טוב.

מטרת טרטיל היא להסתובב בגינה ביתית ולהרוג עשבים שוטים. אבל זה לא עושה את זה כמו שאדם עושה, מושך אותם בשורשים אחד בכל פעם. במקום זאת הוא משתמש בגוזם מיתרים קטן כדי להוריד את הראשים מהקטנים, בעוד שצמחים גדולים יותר נשארים ללא נגיעה. הוא מופעל באמצעות אנרגיה סולארית ועמיד למים, עם גלגלים זעירים שמפריעים כל הזמן לשתילים לא רצויים כדי למנוע את נביטתם. וזה לא דורש תכנות מראש או הוראות מורכבות, לא מערכת ראייה או AI. פתרון מבריק לבעיה קוצנית.

שמור על זה פשוט

כשמתבוננים ברומבה פורשת את דרכה על פני רצפה זרועה רהיטים וכלבים ישנים, קל להאמין שיש לה סט מתוחכם מאוד של חיישנים, מפעילים ומעגלים לוגיים. זה לא. כאשר נתקלים במכשול יש רק שלוש אפשרויות: ללכת ימינה, ללכת שמאלה, או להפוך בנתיב ההתנגדות הקטנה ביותר. משלושת הוקטורים הללו – כמו בעיית שלושת הגופים המפורסמת – ניתן להפיק מספר אינסופי של פתרונות תנועה.

זכור, כל פיסת פונקציונליות נוספת מגדילה את העלות והמורכבות תוך הפחתת האמינות. פשטות היא סגולה ומאפשרת לך להשקיע משאבים ביצירת אבות טיפוס והבאת מוצרים לשוק מהר יותר. וזו הסיבה שלרובוטים אין הרבה זמן או אנרגיה מיותרים לחשוב על הכפפת האנושות.

מוכן להתחיל?

עבדנו עם מאות ממציאים ומהנדסים בדיוק כמוך, ועזרנו להם להפוך רעיונות למציאות. גלה מה אנחנו יכולים לעשות עבורך כאשר אתה יוצר איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר חינם וסקירת פרויקט.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general