8 עצות עיצוב לשיפור חלקי מתכת מודפסים בתלת מימד

ייצור תוסף מציע הזדמנויות עיצוב מרגשות עבור חלקים מהדור הבא שצריכים להיות חזקים, מורכבים וקלי משקל. אתה יכול לתכנן ולבנות חלקים שלמעשה בלתי אפשרי לייצר באופן קונבנציונלי או שיהיו יקרים וגוזלים זמן. עם זאת, זה לא ממש plug-and-play. אתה צריך להיות מודע לכך שעיצוב עבור חלק מתכת שונה בהרבה מאשר פלסטיק מקביל. ישנם כמה אילוצים מובנים שהם פונקציה של הפיזיקה, הארכיטקטורה המיוחדת של המכונה ותהליך הדפסת תלת מימד מתכת בשימוש. ב-BE-CU.COM, אנו מעסיקים מדפסת היתוך של מיטת אבקה Renishaw AM250 לבניית חלקים מרותכים בלייזר צפופים לחלוטין. כדי לעזור לך עם הפרויקט הבא שלך, המומחה ההנדסי שלנו ממליץ לזכור את עצות העיצוב הללו, שיכולות להיות מיושמות באופן אוניברסלי בכל תהליך הדפסת תלת מימד מתכת.

1. השתמש בסריג כדי להסיר משקל ולשמור על חוזק

מבני סריג עוזרים להסיר הרבה מסה מחלקים מוצקים תוך שמירה על חוזק. אנו עושים זאת על ידי שימוש בתוכנת ניתוח סימולציה כדי לחשב ולהסיר חומר מיותר שאינו מוסיף לביצועים המכניים של החלק. הדפסת תלת מימד מאפשרת לך "לחלל" את האזורים הללו בתוך הקיר כך שהם לא ישפיעו על המראה המוגמר של החלק.

2. נהל עובי תכונה מינימלית

תכונות רבות כמו קירות ועמודים יאבדו רזולוציה כשהם מתקרבים לסובלנות המינימלית של המכונה המבצעת את ההדפסה. עבור היתוך מיטת אבקה זה מוגבל על ידי גודל נקודת הלייזר של 75 מיקרומטר, מעט גדול יותר מגודל גרגיר האבקה. נקודת הלייזר מחממת את האבקה ויצור בריכת ריתוך שגדולה מ-75 מיקרומטר. מכאן שאנו יכולים לייצר עובי דופן עד 150-200 מיקרומטר. אנו ממליצים לשמור על תכונות גדולות מזה לא רק כדי לשמר את החוזק אלא גם בגלל שתכונות קטנות יותר נוטות לעיוותים. זה עלול להיגרם על ידי חימום וקירור מהירים של תהליך ההיתוך.

3. השתמש בקירור קונפורמי

תעלות קירור קונפורמיות הן אחד היתרונות הגדולים המתאפשרים על ידי הדפסת תלת מימד. אלה יכולים להיות מתוכננים כדי לעקוב אחר קווי המתאר של כל חלל פנימי של כלי תבנית הזרקה כדי לשפר מאוד את יעילות הקירור ואת איכות החלק המוגמר.

4. נהל זוויות תמיכה עצמית

אם קיר או תומך בזווית נוטה יותר מדי מהמישור האנכי, הוא עלול להתקלקל / להתמוטט עקב כוח המשיכה.

אנו ממליצים על זווית גדולה מ-45°. פחות מזה והפנים התחתונים במיוחד מאבדים רזולוציה או קורסים וייתכן שיהיה צורך לבצע עיבוד שלאחר מכונה או לתמוך במבנה נוסף.

5. נהל קוטר חורים

יש לשמור על קוטר חורים עד 10 מ"מ או קטן יותר כדי שיוכלו לתמוך בעצמם.

אם החור מכוון אנכית, הקשת העליונה לא תהיה נתמכת וכך גם יכולה לעוות או להתמוטט. יש צורך בתמיכה כאשר החור גדול מ-10 מ"מ. זהו שיקול עיצובי חשוב מאוד עבור חורים פנימיים שבהם לא ניתן להסיר תומכים פנימיים ולכן עלולים להשפיע על הפונקציונליות של החלק.

6. עשה שימוש בתכונות הניתן להזזה

יתרון ייחודי נוסף להדפסת תלת מימד הוא שניתן לבנות צורות בתוך צורות שיכולות לנוע בחופשיות לאחר ההדפסה.

זה פותח עולם חדש של הזדמנויות עיצוב עבור מכשירים אלקטרומכניים מורכבים מהדור הבא או אפילו תכשיטים חדשניים מודפסים בתלת מימד שלא ניתן היה לייצר אחרת.

7. צור פערים מגשרים חזקים

פער מגושר הוא כמו חתך, חלון או מעבר אחר של קיר מוצק.

אם אלה מסודרים אנכית הם יכולים גם לעוות בקצה העליון. אחת הדרכים להתמודד עם מאפיינים אלה היא על ידי תכנון מחדש של מבנה קשת תומך בדומה לגשר רומי. חלק עליון מעוגל או מחודד יתמוך בעצמו ולא ידרוש תמיכות נוספות, אך הדבר עשוי לחייב שינויים עיצוביים מסוימים.

8. שמור על תלייה מתחת ל-0.5 מ"מ

תולים הם תכונות המוקרנות לרוחב מכיוון המבנה. כאן החשש הוא שטח הפנים למטה, שיכול להתחיל להתמוטט אם התלייה מקרינה 0.5 מ"מ או יותר.

יש כמה דרכים לנטרל את הנטייה הזו. ניתן לעצב מחדש את הזווית בין התכונה הצידית לפנים האנכיים עם פילטים, קעור, קמור או משופשף כך שהוא תומך בעצמו.

תולים ארוכים שלא ניתן לתמוך על ידי פילה בלבד עשויים לדרוש תמיכות אנכיות נוספות. אמנם שיטה זו נפוצה וקלה ליישום, אך ייקח זמן וכסף להסיר את התומכים הללו לאחר ההדפסה.

מילה על גימור פני השטח

חלקי מתכת מודפסים בתלת-ממד נראים מעט מחוספסים כשהם מוציאים אותם לראשונה מהמכונה. הסיבה לכך היא שהם נוצרו על ידי ריתוך יחד אינספור גרגרים זעירים של אבקת מתכת. החלקים שלנו צפופים לחלוטין כך שניתן ללטש אותם כמו גם כל חלק מתכת מזויף.

למד עוד

כל עבודה היא ייחודית ודורשת תמיכה טכנית מקצועית כדי לענות על הדרישות הספציפיות שלך. אנו יכולים להציע ייעוץ לגבי בחירת חומרים, סובלנות, מבני תמיכה, כיוון חלקים, עיבוד לאחר עיבוד ועוד. אנשי המקצוע ההנדסיים שלנו יעבדו איתך בשיתוף פעולה הדוק בכל שלב של הדרך כאשר תיצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר חינם על הפרויקט הבא שלך.

Be-cu כבר לא מציעה שירותי הדפסת תלת מימד ממתכת. עם זאת, אנו נותרים מחויבים באופן מלא לעזור ללקוחותינו להגיע ליעדי פיתוח המוצרים שלהם על ידי הצעת מגוון של שירותי אבות טיפוס מהירים ושירותי ייצור בנפח נמוך.

אם אתם מחפשים טיפים להדפסת תלת מימד מתכת, עיין במדריכי הווידאו המקוונים שלנו או בבלוגים הקשורים להדפסת תלת מימד.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general