שליטה ב-6 הגורמים המשפיעים על עלויות הייצור

מפתחי מוצרים צריכים להיות בעלי הבנה ברורה ומלאה של ההוצאות הכרוכות בייצור המוצרים שלהם לפני שהם מתחייבים למשאבים שלהם.

חלק מהעלויות קבועות יחסית ולכן צפויות. עלויות קבועות אלו יכולות להינשא על ידי היצרן, הלקוח או שניהם. עלויות אחרות משתנות יותר ותלויות במספר גורמים.

אנחנו הולכים לבדוק מהן העלויות הללו וכיצד הן מחושבות. אבל חשוב מכך, נתמקד בדרכים שבהן מפתחי מוצרים יכולים לשלוט בעלויות שלהם על ידי ביצוע החלטות חכמות בכל הנוגע לעיצוב, חומרים ונפח.

מהן עלויות ייצור?


עלויות ייצור הן ההוצאות הכרוכות בייצור חומר גלם למוצר מוגמר. אלו הם שלבי הערך המוסף המחברים ארבע תשומות: עבודה, חומר, אנרגיה ומכונות. באופן כללי, עלויות אלו משתנות מאוד ותלויות במוצר המיוצר.

עלויות ייצור לעומת עלויות ייצור: מה ההבדל?
עלויות הייצור מקיפות יותר. הם כוללים את עלות הייצור, בתוספת עלויות הניהול והתקורה הנחוצות לניהול עסק בר-קיימא. עלויות אלו כוללות ביטוח, רישום, שכר דירה, שיווק ומשכורות של עובדים המעורבים בעבודה עקיפה או ללא ערך מוסף.

מה ההבדל בין עלויות ייצור ישירות לעקיפות?


משימות רבות מבוצעות בקומת המפעל. כמה משימות משפיעות ישירות על ייצור חומר הגלם למוצר מוגמר או חצי מוגמר. בהתאם לאופי העבודה הנעשית, משימות אלו עשויות לכלול חיתוך, הטבעה, הדבקה, תפירה, ריתוך, צביעה, קידוח, יציקה, הרכבה וכו'.

הרשימה ארוכה, אך בכל מקרה ישנה פעולה ספציפית שמבצע מפעיל על חומר העבודה, מה שמוסיף ערך לאותו חומר במסע הייצור שלו.

ישנן גם עלויות ייצור חשובות אחרות, אך עקיפות. קבוצה זו כוללת בדיקות ומדידות חומרים, אחסון, הובלה, ניקוי וכו'.

בקטגוריה זו, השלבים שבוצעו הכרחיים אך הם אינם משנים ישירות את חומר העבודה או מוסיפים לו ערך. יצרנים, והלקוחות שלהם, תמיד רוצים להפחית את העלויות הללו למינימום כדי שיוכלו להתמקד במקום זאת בשימוש בכל המשאבים שלהם כדי ליצור ערך.

כעת נפרק את עלויות הייצור ליחידות משנה נפרדות, ונתאר דרכים שבהן מפתחי מוצר יכולים להשפיע על העלויות הללו לטובתם.

מהם הגורמים המשפיעים על עלויות הייצור?


ישנם מספר גורמים המשפיעים על עלויות הייצור:

1. עלויות עבודה

עלויות העבודה משתנות לרוב בהתאם לעלויות החברתיות-כלכליות הרווחות של האזור בו מתבצעת העבודה. לקוח בדרך כלל רוצה שעלויות העבודה יהיו נמוכות ככל האפשר, ולפעמים ניתן לעשות זאת מבלי להשפיע על איכות המוצר.

זה במיוחד המקרה אם תהליך הוא מאוד אוטומטי או בעת ביצוע משימה בסיסית מאוד. במקרים אלה, אין צורך במיומנות רבה ולכן אין לשלם עבורה. עם זאת, זו לא השקעה נבונה לחפש רק את עלויות העבודה הנמוכות ביותר בעת פיתוח מוצר חדש. עבודה זולה לעתים קרובות מדי פירושה איכות ירודה וקיצורי דרך בייצור (ללא פרוטוקולים של בדיקת חומרים, למשל) שיכולים להוות אחריות גדולה עבור הלקוח.

זו השקעה הרבה יותר חכמה לעבוד עם ספקים העוסקים בייצור רזה בשילוב עם כוח אדם מיומן. זה מתורגם למינימום פסולת עם מקסימום איכות.

2. חומרי גלם

אחת ההחלטות הראשונות שמפתח מוצר צריך לקבל היא באיזה חומר להשתמש. יש כמובן אלפי שרפים מפלסטיק וסגסוגות מתכת לבחירה. לכולם יש את התכונות הפיזיקליות הייחודיות שלהם והם מגיעים בנקודות מחיר שונות.

החדשות הטובות הן שזו ההוצאה הקלה ביותר לניבוי ושליטה. הסיבה לכך היא שחומרי גלם הם סחורות הנסחרות באופן נרחב בשוק הבינלאומי. העלות, למעט יוצאים מן הכלל, מבוססת על נפח החומר הנצרך ולא תשתנה בהרבה, לא משנה היכן מתרחש הייצור.

קל למצוא טבלאות מחירים עבור סחורות באינטרנט והן מתעדכנות כל הזמן כך שמפתחים יכולים לתת את הדעת על כך מראש. למרות שאיננו ממליצים להשתמש בחומרים לא סטנדרטיים, אנו ממליצים למפתחי מוצרים לשקול חומרים העונים על הדרישות הפונקציונליות שלהם מבלי להיות טובים יותר ממה שהם צריכים להיות.

3. מורכבות חלק

זכור שמורכבות לא תמיד משפרת את המראה או הביצועים של המוצר. למעשה, עיצובים מורכבים מדי עלולים לעכב את השימושיות והביצועים של המוצר תוך שהם יקרים יותר לייצור.

כמו כן, זכור כי מדידת תכונות מורכבות רבות ושונות היא גם גוזלת זמן רב. זה עשוי אפילו לדרוש מתקנים או מדידים מיוחדים כדי למדוד צורות מורכבות, וזה גם מוסיף לעלות. באופן כללי, עדיף לעצב חלק שיהיה רק מסובך כפי שהוא צריך להיות ולא יותר.

4. כלי עבודה


יציקת הזרקת פלסטיק, יציקת תבנית בלחץ גבוה ויציקת ואקום פוליאוריטן הן דוגמאות לתהליכים הדורשים כלי עבודה מיוחדים.

הכנת הכלים הללו עשויה להימשך שבועות ועשויים לייצג השקעה ראשונית ניכרת, ולכן יש להקפיד על עיצובם. העלות של כלים כאלה מבוססת על שלוש תשומות עיקריות: החומר ממנו עשויים הכלים, מורכבותם והאם הם דורשים טיפולים מיוחדים כמו תחריט צילום, טיפול בחום או ציפוי משטח.

מפתח מוצר יכול להשפיע על עלויות כלי העבודה בכמה דרכים.

  • השתמש בחומר גלם לכלי פחות יקר
  • הימנע מטיפולי משטח נוספים
  • השתמש בטעינה ידנית במקום בטעינה אוטומטית
  • צור עיצוב מוצר פשוט יותר
  • בחרו בשיטת ייצור חלופית שאינה מצריכה כלי עבודה, כגון עיבוד שבבי CNC.

5. נפח


מחיר כלי עבודה הוא הוצאה שלפעמים אי אפשר להתחמק ממנה. עם זאת, אם הנפח גבוה מספיק, עלות הכלי הופכת זניחה מכיוון שכל חלק פחות יקר לייצור.

לכן אנו ממליצים להשקיע בחומרי כלי עבודה טובים אם הנפחים הצפויים גדולים. כלים יקרים יותר ניתנים למחזור מהר יותר, הם עמידים יותר, מחזיקים בסובלנות הדוקה יותר, ולכן יוצרים פחות חלקי גרוטאות. הימנע מכלי עבודה זולים אם הנפח מצדיק את ההשקעה.

שיקול נפח נוסף הוא שספקי חומרי גלם יכולים לפעמים להציע הנחות לרכישות בכמות גדולה. יש לקחת זאת בחשבון למשך חיי המוצר, ולא רק הזמנת ייצור בודדת.

6. דיוק


דיוק הוא מונח שאנו משתמשים בו לעתים קרובות לסירוגין עם דיוק, אך בעולם הייצור לשני המושגים הקשורים הללו יש משמעויות מעט שונות.

דיוק פירושה עד כמה המדידה של תכונה תואמת את הערך המדויק שאדם שואף להשיג. זה יכול להיות אינץ' או מטר או מיקרון מכיוון שהדיוק אינו אדיש למערכת המדידה שבה נעשה שימוש. לא משנה מה הערך הנומינלי, ככל שאתה יכול ליצור תכונה קרובה יותר לערך זה כך אתה מדויק יותר.

דיוק פירושו להיות מדויק שוב ושוב. מדובר בחזרה בטווח של סובלנות מקובלת הרחק מהערך הנומינלי. מפתחי מוצרים רבים אינם מבינים שדרגות דיוק ודיוק גבוהות יותר מחייבות השקעה של הרבה יותר זמן ומאמץ. העבודה הנוספת הנדרשת גדלה כמעט באופן אקספוננציאלי ככל שהסובלנות מתעדנת עוד יותר.

הסיבה לכך היא שכל חומרי הגלם מושפעים מטמפרטורה, לחות ותנאי סביבה אחרים. הם נעים ומסיטים תחת לחץ של כלי חיתוך וכוחות הידוק. אלו הן עובדות בסיסיות של עולם הטבע שאי אפשר להימנע מהן. בקנה מידה גדול יותר, תנועות אלו אינן מורגשות ומתקבלות בקלות. הם גדלים בגודל ובמשמעות, עם זאת, ככל שמתקרבים יותר לסובלנות מולקולרית.

לכן ככל שתנסו ליצור משהו בצורה מושלמת יותר, כך עליכם לשלוט הן בחומר העבודה והן בסביבה בדרגות קיצוניות. מסיבות אלה סובלנות קרובה יותר ודיוק גבוה יותר יכולים להעלות את עלויות העבודה באופן משמעותי, ולמעשה, לא בהכרח לייצר חלק טוב יותר עבור רוב היישומים הנפוצים.

אם מפתח המוצר רוצה להוזיל עלויות תוך שמירה על איכות וביצועים, שקול להרגיע סובלנות באזורי העיצוב שאינם קריטיים. ברוב המוחלט של המקרים, מתקני ייצור מודרניים המשתמשים בכלי עבודה איכותיים יכולים לייצר יותר מדיוק ודיוק מקובלים בטווח הפעולות הרגיל שלהם.

רוצה ללמוד עוד?


יש לנו משאבים רבים אחרים זמינים כדי לעזור לך ללמוד עוד על החומרים, הציוד והתהליכים שלנו. כאשר אתה מוכן להתחיל פרויקט חדש, העלה את קבצי עיצוב ה-CAD שלך לקבלת הצעת מחיר חינם עוד היום.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general