שרשרת אספקת נירוסטה: מהן טחנות נמסות, רולרים מחדש ומרכזי שירות?

תעשיית המתכת היא בין הוותיקות שקיימות. מספר מדינות קובעות את צמיחתן בתעשייה לפי הגידול במספר המתכות, מה שמוכיח עד כמה החומר הזה הוא קריטי. שרשרת האספקה של המתכת כוללת שלושה שלבים קריטיים: טחנות התכה, רולים מחדש ומרכזי שירות. ישנם, כמובן, שלבים נוספים בשרשרת האספקה ורמות שונות מעבר לשלושה אלו. למטרות מאמר זה, והשגת חומר לתהליכי ייצור כגון הטבעה או משיכה עמוקה, עם זאת, הבה נתייחס אליהם כאל "שלושת הגדולים".

לטחנת ההיתוך, לגלגל מחדש המדויק ולמרכז השירות יש תפקידים ספציפיים וחיוניים שהם ממלאים בייצור נירוסטה וייצור מתכות מיוחדות.

כל פריטי המתכת מתחילים את מסע שרשרת האספקה במפעלי התכה. מטחנת ההיתוך, החומר נשלח בדרך כלל למרכזי שירות או לגלגלים מחדש. זה בדרך כלל תלוי בסוג החומר, בעובי וביישום של החומר הזה. מתכת זו עשויה לעבור עוד רבדים בשרשרת האספקה, כגון יצרני חלקים או חותמות לפני שהיא תגיע למשתמש הקצה שלה.

רוב שחקני המגזר רואים ב-re-rollers ומרכזי שירות כנקודות שווה, אבל זה לא תמיד המקרה. במאמר זה, נדון בכל שלבי שרשרת האספקה מנירוסטה, במשמעותם וכיצד הם עונים על הצרכים של היצרנים. ניתן ליישם חלק מהמידע הזה על מתכות מיוחדות ועל שרשרת האספקה של הסגסוגות הללו, אבל נשמור את ההבדלים למאמר אחר! רוב הריכוז שלנו במאמר זה יהיה על נירוסטה. ננסה להודיע על כל אחד משלושת השלבים ומתי מתאים לרכוש מכל אחד.

ממיס מילס

המכונה גם מפעל הפלדה או לפעמים אפילו פלדה, מפעל ההיתוך ממלא תפקיד חשוב בשרשרת האספקה של הנירוסטה. זה המקום שבו חומר מתכת חדש וממוחזר מומס יחד ליצירת רצועת נירוסטה או צורות אחרות כגון בר, צלחת וחוט. טחנות ההיתוך אוספות ומעבדות שילוב של חומר נירוסטה ממוחזר ובתולי כדי להגיע לדרגות פלדה שונות. בדרך כלל המרכיב של זה הוא בסביבות 90% פלדה ממוחזרת ו-10% פלדה בתולה. זה נכון גם לפריטי אל חלד וגם לפלדת פחמן.

חומר ממוחזר יכול להגיע ממגוון מקורות כגון פריטי צריכה רגילים מנירוסטה הממוחזרים, וגרוטאות מסוחרים וספקים. ספקי גרוטאות יעבדו עם מגלגלים מחדש מדויקים, מרכזי שירות ויצרני חלקים כדי לרכוש ולמיין "גרוטאות מדויקות" שכבר ממוינות לפי סגסוגת ומונעת זיהומים בתוך המתכת. ספקי הגרוטאות מוכרים את החומר הזה בחזרה למפעלי ההיתוך, שם הוא נבדק וממוין שוב לפני שהוא נמס יחד עם החומר הבתולי כדי ליצור את מוצרי המתכת המוכרים לנו כגון רצועה, חוט ובר.

רוב המפעלים משתמשים ב-EAFs הידידותיים לסביבה (תנורי קשת חשמליים) בניגוד לתנורי פיצוץ מסורתיים. חלופה זו צורכת פחות אנרגיה ומייצרת פליטת פחמן נמוכה משמעותית. כמו כן, חברות בתעשיית הנירוסטה להוטות לשמור על פסולת מינימלית ככל האפשר. הם אוספים ומפרידים כל חלקי מוצר שבדרך כלל נזרקים במהלך הייצור. כל הגרוטאות הביתיות הללו יומסו מאוחר יותר בכבשן החשמלי.

התנורים השונים המשמשים במפעלי התכה אחראים להתכת הפלדה. כימיית המתכת מותאמת גם על ידי הפחתת מספר יסודות סגסוגת והכנסת אחרים להשגת טוהר כימי אופטימלי. גלגלי לוחות דקים במפעל פלדה חמה הופכים את הפלדה המותכת לסרט פלדה רציף בעובי של כ-60 מילימטרים. ניתן לגלגל אותם ליריעות פלדה ענקיות או לוחות ביעילות, חסכונית ומהירה. מתכת יכולה להיווצר גם לחוט, צינור, צינור וצורות שונות אחרות.

הלוחות עוברים דרך מי קירור כדי להפוך אותם למוצקים לחלוטין ומופחתים לדרישות הלקוח בבית גלגול חם. רצועת הפלדה החמה החדשה תסולסל אוטומטית, והסלילים ינוקו כימית במתחם הטחנה הקרה.

יש לציין שהחומר היוצא מקטע זה יכול להיות בצורת רצועה, אבל הוא בדרך כלל בצד העבה יותר עם סובלנות רופפות יותר. זה הופך את החומר לבלתי שמיש עבור מגוון יישומים מיוחדים בתעשיות כמו שוק הרפואה והחלל. זה המקום שבו נכנס לתפקידו הקריטי של רולר מנירוסטה מחדש, היוצרים זני פלדה עם מאפיינים ייחודיים למגזרים או שימושים ספציפיים.

עבור יצרנים המעוניינים לרכוש מתכת, יציאה ישירה לטחנה עשויה להוות שיקול אם הם קונים חומר בכמות גדולה עם לא הרבה דרישות בצד המפרט של הדברים, ויש להם גם את היכולת להחזיק כמות גדולה של חומר במקום בבת אחת. בנוסף, חברה עם גמישות בצורכי זמן ההובלה שלה או שהיא בסדר עם תנאי אשראי קצרים יותר עשויה לשעשע עבודה עם מפעל התכה ישירות כספק המתכת שלה.

גלגול מחדש של נירוסטה

גלגול מחדש של נירוסטה ממלא תפקיד מכריע בשרשרת האספקה של הפלדה. כפי שהשם מרמז, התהליך כרוך בגלגול מחדש של מתכת לייצור חומר במדדים דקים יותר עם סובלנות הדוקה יותר, לאחר שהוא מגיע אליהם מטחנת התכה. התהליך נחוץ בדרך כלל למתכת המשמשת לייצור יישומים רפואיים וחלל מתקדמים, בין היתר. ייתכן שהדרישות למתכת נובעות ממצבים מסכני חיים שבהם אדם עלול להימצא בעת שימוש ביישומים אלה, או מהסביבות שהמתכת עשויה להיחשף אליהן במהלך השימוש הסופי שלה. אם משהו עובר בגופך (מחט רפואית), תרצה את המוצר האיכותי ביותר האפשרי.

בדומה לטחנת ההיתוך, ישנו תנור המשמש גם בעסקי הגלגול מחדש. חומר נכנס לטחנת גלגול חוזר בצורת רצועה ויש לגלגל אותו מחדש לממדים דקים יותר. עם זאת, בשל התכונות המכאניות של נירוסטה, לא ניתן לעשות זאת בבת אחת, ברוב העוביים. זה צריך להיות חישול (מחמם) ביניים בין הפעלות גלגול כדי להקל על הלחץ לפני שהוא ממשיך להיות מגולגל לממדים דקים מאוד. שאר תהליך הגלגול מתרחש בדרך כלל בטמפרטורת החדר. זה גלגול קר. לאורך כל התהליכים הללו, נעשה שימוש בציוד ומערכות מתקדמים כדי לשלוט ולמדוד את העובי המדויק של החומר לאורך כל הסליל. כך מסוגלים רולים מדויקים כמו BE-CU להשיג סובלנות כה הדוקה על המתכת שלהם.

גלגול מתכות מחדש הוא חלק מכריע בשרשרת האספקה של הפלדה והוא בין השילובים החשובים ביותר של מומחיות מתכות, טכנולוגיה ותהליכים שנפרסו בכל ייצור הנירוסטה.

תהליך הגלגול הקר נפטר מפגמי מתכת כמו התכווצות, והחומר מקבל בסופו של דבר מבנה קומפקטי ותכונות מכניות ופיזיקליות מצוינות, עם סובלנות הדוקה לכל אורך המוצר המוגמר. המאפיינים שמסוגל רולר מדוייק להוסיף לחומר הופכים אותו לבחירה מצוינת עבור לקוחות שמעריכים (או אפילו דורשים) עקביות ודיוק בתכונות או סובלנות של מתכת.

על היצרנים לשקול רכישה מגלגל מחדש מדויק כאשר למתכת עבור היישום שלהם יש דרישות מיוחדות שלא ניתן לעמוד בהן על ידי מרכז שירות. Re-rollers הם שותפים קריטיים עבור יצרנים העוסקים בפיתוח מוצרים. השילוב של מומחיות ויכולות שמציע רולר מחדש כמו BE-CU חשובים לחברות שיש להן מחשבה על יישום, אך יצרני החלקים אינם בטוחים באיזו מתכת או עובי ללכת. רולר מחדש כמו BE-CU יפרוס את צוות המהנדסים והמטלורגים שלהם כדי לעזור לצוות שלך להתגבר על אתגרי מתכת ואתגרי ייצור אחרים המתאימים באופן ייחודי לתהליכי הייצור והיישום שלך.

מרכז שירות פלדה

תפקיד קריטי נוסף בשרשרת אספקת הפלדה הוא מרכז השירות לנירוסטה. מרכז שירות עוסק במגוון רחב של פלדה ממפעלי ההיתוך או מגלגלים מחדש. למתקנים יש מחסני אחסון מסיביים כדי להבטיח אספקה סדירה של קווי הייצור שלהם.

לאחר קבלת החומר, נעשה שינוי מינימלי לפני שהוא נמכר מחדש ללקוחות. חלק מהפעילויות המתבצעות כאן עשויות לכלול הוספת קצה אחר או חיתוך החומר לרוחבים שונים, אך העובי נותר ללא התאמה.

פעילויות שיכולות להתרחש במרכז שירות, מלבד אחסון, כוללות חומר שיטוח ושסע בצדדים, אשר כרוך בעיקרו בחיתוך הגבולות עם מזמרה לקצוץ קצה ברוחב סטנדרטי. ניתן גם לחתוך אותו לרוחב ליצירת רדיד פלדה או חריץ לאורך. כל הפעולות הללו משולבות לפעמים כדי להבטיח שהלקוח יקבל את המוצר הדרוש לו.

כדי להוסיף על אלה, מרכז השירות עשוי גם לבדוק, לתקן ולתקן מחדש את הסלילים. הם יכולים גם לקחת דגימות ולבצע בקרות אוטומטיות וידניות לאורך שרשרת הייצור. הפקדים הם בדרך כלל ייחודיים להזמנות בודדות של לקוחות.

האריזה של החומר אינה סטנדרטית ומשתנה בהתאם לדרישות הלקוח. נפוץ גם למצוא מרכזי שירות המציעים שירותי אחסון ומשלוח.

חלק ממרכזי השירות אפילו לא נוגעים בחומר בכלל. הם משיגים חומר שקשה למצוא ללקוחות שלהם במחיר נמוך יותר בגלל הכמות העצומה שהם רוכשים ואז מאחסנים ושולחים את החומר הזה ללקוחות לפי הצורך. למעשה, מרכזי שירות נירוסטה מתמחים בניהול שרשרת האספקה. על ידי כך, מרכזי השירות עוזרים מאוד ליצרנים לנהל את רמות המלאי שלהם ולשמור על עלויות מסוימות נמוכות יותר, ובמקביל מבטיחים להם שרשרת אספקה קבועה. לכן, יהיה זה הגיוני לקנות ממרכז שירות בנסיבות שבהן ייתכן שתזדקק לחומר במהירות אך אינך יכול להחזיק מלאי רב. מרכז שירות כמו החטיבות של Be-Cu יעבוד איתך בצמוד למלאי חומר וישלח לפי הצורך. החומר אולי לא מיוחד כמו זה שמסופק על ידי רולר, אבל למרכזי השירות עדיין יש את היכולת לעמוד במפרטים ובדרישות.

טייק אווי מפתח
שרשרת האספקה של הנירוסטה כוללת טחנות התכה, רולים מחדש ומרכזי שירות. לכל אלה יש מקום ותפקיד מכריע ויכולים להיות תלויים זה בזה לפעמים. לרולרים יש צרכים משלהם שהם מספקים, ומרכזי שירות משרתים גם את המטרה שלהם.

בהתאם לצרכים שלך, אתה יכול לבחור לרכוש מאחד מהשניים. חשוב לשקול את היישום והדרישות הסופיות שלך ולהחליט מה עשוי להתאים ביותר לצרכים שלך. רכישה מטחנת התכה פירושה שאתה דורש כמויות אדירות ולא הרבה מבחינת מפרטים ודרישות. כאשר שוקלים מרכז שירות, אולי כדאי לחשוב אם אתה צריך עזרה בניהול שרשרת האספקה או רמות המלאי והבטחת שרשרת אספקה קבועה. רולים יספקו את החומרים המיוחדים ביותר. עבור אותם סגסוגות מיוחדות וסובלנות הדוקה עבור יישומים ספציפיים, רולר מחדש עשוי להיות הבחירה האידיאלית.

אתה יכול לסמוך על Be-Cu Stainless Steels & Special Metals, Inc. עבור מתכות באיכות מעולה שיתאימו לצרכים ולפרויקטים שלך. אנו מובילים בתעשייה במתכות מדויקות, ומציעים מבחר עצום של פתרונות נירוסטה המשמשים חברות שונות מבנייה ועד שירותי בריאות.

צור איתנו קשר עוד היום כדי ללמוד על המוצרים שלנו או לקבל תשובות מומחים מהמטלורגים שלנו בכל שאלה שיש לך.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general