מה זה קמבר במתכת מגולגלת?

במונחים הפשוטים ביותר, קמבר מתייחס לעיקול. ובעבודות מתכת, זה לפעמים יכול להיות דבר טוב – חשבו על קורות הפלדה המעוקלות של גשר או על הקימורים האווירודינמיים של מכונית ספורט. פלדה נשארת חזקה, ולפעמים אפילו מתחזקת, כאשר היא מכופפת.

עם זאת, בייצור מתכת מגולגלת הקמבר יכול להיות מאוד בעייתי מכיוון שלאי סדרים עדינים בחומר יכול להיות אפקט מדורג שמשפיע באופן דרסטי על האיכות. זו הסיבה שמפעל מתגלגל פלדה חייב לשלוט על קמבר בתהליך שלו.

השפעות של קאמבר על מתכת מגולגלת

במתכת מגולגלת, קמבר הוא עיקול על פני מישור הסדין, בין אם באמצע או לאורך אחד הקצוות או שניהם. קמבר נמדד על ידי הנחת קצה ישר ליד הסדין. המרחק הגדול ביותר בין הקו הישר לעיקול הסדין הוא הקמבר. יריעה מעוותת עשויה להיות מעט דקה יותר באמצע מאשר בקצוות (קעורה), עבה יותר באמצע (קמורה), או דקה יותר בצד אחד (משולש). כל אחד מאלה יכול להוביל לתקלות יקרות במכונה בהמשך.

בדרך כלל, קמברה בגיליון מתכת נגרמת על ידי סטיית גליל, ניקוב או חיתוך. כיוון גלגול וריאציות בעובי של פלדה מפותלת עלולים ליצור בעיות. קמבר לא תקין בגיליון מתכת מקשה על גלגול הסדין לסליל. וקמבר בסליל מגולגל מקשה על חיתוך או עיצוב הגליל לחתיכות. מכונות עיבוד תלויות בעובי עקבי עבור חיתוך, ניקוב ועיצוב מותאם אישית או יצירת גליל, כך שהדיוק הוא המפתח.

ההבדל בין קאמבר לסוויפ

קמבר הוא עקומה במישור האנכי או בציר החזק (כיפוף קשה) של קורת מתכת או יריעה. תאר לעצמך שאתה מסתכל על קורה מקצה אחד. הקורה תמוקם כמו "אני" גדול. סוויפ הוא עקומה במישור האופקי או בציר החלש (המכונה גם כיפוף קל). קצה הקורה ייראה כמו "H" גדול.

כמו קמבר, ניתן ליצור סוויפ עם חום, לחץ הידראולי או גלגול כדי להשיג תכונות מכניות רצויות עבור פרויקטים מסוימים. ובדומה לקמבר, ניתן להשתמש בסוויפ כדי להוסיף עניין אסתטי, איכויות אווירודינמיות או חוזק לרכב, למכשיר רפואי או לגורד שחקים.

בקרה לקמבר במתכת מגולגלת

איכות המתכת המפותלת הדרושה תלויה בשימוש הסופי שלה. פלדה בעלת חוזק גבוה יותר נוטה לבעיות קמבריות יותר, אך יכולה להיות שווה את זה בטווח הארוך. באופן אידיאלי, גליל עבודה של פלדה מפותלת צריך להיות שטוח לחלוטין. במציאות קורות עקומות.

עם זאת, ניתן לצפות ולתקן את קמבר. מעבדים יכולים להשתמש במפלס מתקן כדי ליישר סליל בזמן שהוא מתגלגל. עם סדרה של גלילים אופקיים ואנכיים, מכונת היישור יוצרת יריעה אחידה יותר לפני עיבוד נוסף. מכיוון שחיוני לשלוט במידת הקאמבר עבור יישומי הטבעה מדויקת ורישום עמוק מדויק, חשוב להשיג סגסוגות ממומחה מתכת שאתה יכול לסמוך עליו.

אם הקמבר לא יתוקן על ידי גלגלת מחדש מדויקת, זה יכול לגרום לשורה של בעיות עבור הלקוחות שלהם. ראשית, קמבר יגרום לחומר ללכת ולנודד בכיוונים שונים כאשר הסליל מועבר דרך מכונה. זו לא בעיה איכותית, אלא יותר בעיה ייצורית שגורמת להאטות והשבתה.

בנוסף, הקאמבר ישתחרר כאשר חלק מיוצר מהרצועה המצומצמת. קמבר הוא יותר הבדל באורך ובעיוות כללי של החומר מאשר כל דבר אחר; קצוות החומר התגלגלו והתארכו פחות או יותר במהלך תהליך הגלגול.

המשמעות היא שהחלק החיצוני של הרצועה ארוך מהאמצע, כך שהדרך היחידה לפצות על ההבדל באורך היא שהחומר יתכופף. כאשר החומר משוסע, או מתבצע תהליך ייצור, ההבדל בלחצים כיווני יכול להשתחרר, מה שיגרום להבדלים כיוונים בחלקים. צדדים מסוימים עשויים להיות ארוכים יותר, דקים יותר או מעוותים יותר מאחרים, מכיוון שלחומר יש מה שאנו מכנים מתח שיורי, או מתח שנשאר בחומר במהלך העיבוד שמשתחרר ככל שמסירים יותר ויותר מחומר הבסיס.

סמוך על מומחי המתכת

במשך ארבעה דורות, Be-Cu Stainless Steels & Special Metals, Inc. הייתה מובילה עולמית במתכות מדויקות. אנו מייצרים מערך של חומרים מותאמים אישית כדי לענות על דרישות ייחודיות לתעשיות רבות. היכולת שלנו לספק מוצר עקבי פירושה שהלקוחות מקבלים בדיוק את החומר שהם צריכים. צור קשר עוד היום.


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general