מדוע גימור משטח חשוב? הבנת חומר הגלם הקריטי המאפיין את החספוס

גימור משטח הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בכל הקשור להזמנת חומר או ביצוע מפרט. בשל המגוון הרחב של ההשפעות שיכולות להיות לגימורים שונים של פני השטח, לעולם אין להגדיר אותו באופן רופף או להשאיר אותו לפרשנות. הדרך הקלה ביותר להשיג זאת היא לזהות את גימור פני השטח באמצעות ייעוד התעשייה הסטנדרטי או הייעוד הקנייני. אם בשלב זה אתה עדיין חושב ש-Surface Finish לא משנה עבור המוצר שלי, אבקש שתשקול את ההיבטים הבאים שיכולים להיות לגימור בחומר שלך:

  • זה מספק משיכה ויזואלית מסוימת
  • זה יכול להיות בעל השפעה גדולה על עמידות בפני קורוזיה
  • יש לו השפעות שונות על פעולות ייצור מסוימות
  • כֶּסֶף. גימורים שונים דורשים שיקולים כלכליים שונים

חשוב שברגע שהוחלט על גימור שטח מסוים ולאחר מכן נחוש לעבוד בהצלחה עבור היצרן והיישום שלו, שכל המתכת שהם מוצאים תהיה בעלת גימור מדויק זה בכל פעם מחדש. זה חוזר להבטחת החזרה, עקביות ואיכות של החומר שבו אתה משתמש לייצור המוצרים שלך. יצרנים וקוני פלדה צריכים תמיד לעבוד עם השותף המתגלגל שלך כדי לוודא שהמתכת שאתה קונה מיוצרת באותה צורה בכל פעם ונשמרת איכות ודיוק מעולים. זה חיוני מכיוון שהגימור יכול להיות מושפע מכל הדברים הבאים:

  • נִקָיוֹן
  • מסיימים על הלחמניות בפועל
  • ספק וספק של ספק
  • עוֹבִי
  • מסלול ייצור

מהם הסוגים השונים של גימורי מתכת?

בואו נצלול עכשיו אל סוגי הגימורים השונים ומה כרוך בהם. לאולבריך יש יכולות עצומות בכל הנוגע לגימור משטחים והיא תמיד תעבוד איתך כדי לקבוע מה הכי מתאים. בין אם אתם מחפשים גימור טחנה טיפוסי או משהו מבריק עם מראה גימור במראה, אנו נעבוד אתכם כדי לקבל את גימור השטח המתאים. יצרן אחד עשוי לחפש גימור שעוזר בקורוזיה בעוד שאחר עשוי להזדקק למשהו ספציפי כדי לעזור בעיבוד שבבי. התהליך שלנו נועד לעזור בשניהם. אחד הגימורים הנפוצים ביותר הוא הגימור מספר 2. זהו חומר שעבר גלגול וחישול קר, ולאחר מכן הועבר במעבר קל על גלילים מלוטשים מאוד. זה מתאם למה שמפעלי ההיתוך הגדולים יקראו גימור 2B או גימור חישול בהיר. עוד גימור פופולרי מאוד הוא גימור מגולגל עמום (RD). טחנות ההיתוך קוראים לזה בדרך כלל גימור דו-ממדי עבור גיליון ולפעמים גימור מספר 1 עבור רצועה. גימור זה הוא רק מגולגל קר וחישול אך ללא הגימור הבהיר, ובדרך כלל יש לו גימור משטח מחוספס יותר.

המשך לקרוא את המדריך האולטימטיבי לגימור משטח נירוסטה לסקירה כללית של כל סוגי הגימורים הזמינים במוצרי הנירוסטה שלנו.

מהו חספוס פני השטח?

חספוס פני השטח, מדד למרקם של משטח מיוצר, הוא בדרך כלל גורם מפתח שנקבע על ידי היצרנים בכל הנוגע לגימור. הוא מבוסס על ייצוג סטטיסטי של סטיות פני השטח בתדירות גבוהה (פסגות ועמקים מיקרוסקופיים) מגובה פני השטח הממוצע המקומי. חשבו על חספוס כעל תעלות זעירות בין מכונת יצירה לחומר הגלם. החספוס המתאים פירושו להחזיק במגע שמן מתאים. זה יכול לעשות את ההבדל בין היכולת לעשות חלק לבין אסון. בצד האסתטי, החספוס מספק רפלקטיביות, מבריקה או עמומה. בתוך הפרמטרים של חספוס פני השטח, ישנם מונחים רבים שכדאי להסתכל עליהם.

כיצד נמדד גימור פני השטח?

סופת שלגים של "R"

חיפוש קצר באינטרנט של פרמטרים של חספוס פני השטח יניב מאות קיצורים ונוסחאות. Ra, Rq, Rsk, Rku Rp מובילים את הדרך לתיאורים המעורפלים של ממוצע אריתמטי, ממוצע שורש בריבוע, הטיה, קורטוזיס וגובה שיא מקסימלי. ואלה מייצגים רק כמה מהערכים הרבים!

הניסיון לעקוב אחר הנוסחה המתמטית כדי לקבל הבנה טובה יותר הוא מסורבל עוד יותר. לכל ערך יש חשיבות, אז מאיפה בכלל מתחילים? השאלה האמיתית שעלינו לשאול היא: מה חשוב לנו? ניתן לדון ברוב דרישות היישום רק עם כמה ערכים נפוצים. מה שאנחנו באמת צריכים להגדיר ולתקשר הוא עד כמה המשטח מחוספס בממוצע, וכיצד להגדיר תנאי משטח לא רצויים.

חספוס פני השטח: Ra

כשדיברנו על המקרר המשעמם, דיברנו על רא.

יכולות בקרת פני השטח נובעות מההבנה שקצב התקשות העבודה של סגסוגת נתונה ומגרש חום הוא חיוני לעמידה במאפיינים המכניים שצוינו של הלקוח. ב-Be-Cu, צוות המטלורגים שלנו ומומחי עיבוד פלדה מבינים שבקרת טמפרטורת פסים נכונה תגרום לתכונות מכאניות אחידות יותר ולמבנה גרגר לכל אורכו של סליל. אם גרגרים גדלים מדי, החומר בתפזורת עלול להפגין תכונות מכניות לא יצירות או גימור משטח לא רצוי. אנו מסוגלים לייצר גימורי מתכת באופן עקבי גם כאשר הדרישות שצוינו כוללות תנאי שטח שקשה להשגה. זוהי תוצאה של שנים של מומחיות, ציוד וטכנולוגיה מתקדמת לבקרת משטח ותהליך ייצור מעודן. בנוסף לטכנולוגיות קנייניות המבטיחות גימור, ל-Be-Cu יכולות בקרת אווירה מובילות בתעשייה המונעות מאפייני משטח בלתי רצויים כגון היווצרות של עודף חמצון; זה מאפשר לרצועה לשמור על גימור מגולגל עקבי. הלקוחות שלנו נהנים מעבודה עם צוות מטלורגים מנוסים שעובד איתם כדי להשיג נכסים מותאמים בהתאם לדרישות האישיות שלהם.

מגלגלים מחדש מדויקים מציעים הרבה יותר שליטה על גימור פני השטח מאשר תוכל להשיג מטחנת התכה. Be-Cu עובדת עם רבים מלקוחותינו כדי להציע סוגים רבים של גימורים מיוחדים, מותאמים אישית, ספציפיים ליישום ולתהליכים שלעולם לא יהיו נגישים מטחנת התכה. אם עדיין יש לך שאלות, אנא צור קשר עם מומחה למטה ונשמח לעזור לך להגיע למוצר הסופי הרצוי לך!


אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה מחדש: parts-maker.com, תודה!

יצירת אב טיפוס

מה Be-Cu עושה?


BE-CU מחויבת לספק אבות טיפוס מהיר ואיכותי ושירות ייצור נפח, כולל: עיבוד שבבי , חיתוך לייזר , הדפסה תלת מימדית , יציקת מתכת (יציקת מתכת/יציקת השקעה/יציקת חול), כלים מהירים והזרקה, ייצור מתכת , פלסטיק ו שחול אלומיניום. Be-cu וספק שיתופי מספקים פתרונות ייצור באיכות גבוהה שיכולים לסיים את העיצוב שלך תוך שעות ספורות. זה נותן לך את ההזדמנות לבדוק את המוצר שלך בקפדנות ולבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשכלל את העיצוב שלך לפני שהוא נכנס לייצור בקנה מידה מלא.


יצירת אב טיפוס
Logo
Enable registration in settings - general